Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2006
May 9, 2006 to May 10, 2006
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (332.36 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Shennae Steele
St. Thomas Aquinas
NT
25.63
Simone Holder
Clarkson S S
25.79
26.26
Athena McBean
St. Francis Xavier S S
NT
26.41
Deandra Paul
St. Augustine S S
25.70
27.44
Christina Harrison
Turner-Fenton S S
26.00
26.13
Karyn Hanson
St Edmund Campion Secondary S
25.90
27.21
Chantelle Bowen
Our Lady of Mount Carmel
NT
27.57
Ryann Flecther
Fr. Michael Goetz
27.20
27.68
Adrienne Bethune
Lorne Park S S
NT
26.74
Nadia Filippelli
Fr. Michael Goetz
27.20
27.38
Kianna Kerr
Fletcher's Meadow Secondary Sc
26.00
27.94
Alice Fitch
The Woodlands S S
28.50
28.52
Emily Nail
Holy Name of Mary
29.40
27.63
Sashae Hall
St. Francis Xavier S S
NT
27.77
Jelissa Abankwah
Fr. Michael Goetz
27.50
27.79
Alicia Smith
St. Augustine S S
26.10
28.17
Perpetual Arhin
St. Marguerite d'Youville
26.20
28.46
Amanda Azevedo
St. Martin H S
29.00
28.96
Sherri Pierce
St. Augustine S S
25.79
29.04
Tesharah Briscoe
Central Peel S S
29.60
29.28
Michelle Mashinter
Our Lady of Mount Carmel
NT
29.86
Tris-Ann Hickey
Holy Name of Mary
30.20
30.32
Ayana McNaught
St. Martin H S
29.00
30.37
Marshalin Redwood
St. Joseph S S
NT
30.49
Kernisha Henry
Fletcher's Meadow Secondary Sc
26.00
30.78
Cara Budd
St. Francis Xavier S S
NT
31.51
Rosalia DiTommaso
Robert F. Hall C S S
NT
32.52
Jennifer MacKinnon
Brampton Christian
32.81
33.66
Talecia Gordon
Ascension of Our Lord S S
NT
33.77
Christina Muia
Port Credit S S
30.20
35.73
Rhonda Kaye Trusty
St. Marguerite d'Youville
24.95
SCR
Amanda Burnett
St. Thomas Aquinas
NT
SCR
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Shennae Steele
St. Thomas Aquinas
25.63
25.41
Simone Holder
Clarkson S S
26.26
26.02
Christina Harrison
Turner-Fenton S S
26.13
25.83
Athena McBean
St. Francis Xavier S S
26.41
26.03
Adrienne Bethune
Lorne Park S S
26.74
26.04
Nadia Filippelli
Fr. Michael Goetz
27.38
27.09
Deandra Paul
St. Augustine S S
27.44
26.67
Karyn Hanson
St Edmund Campion Secondary S
27.21
27.10
Chantelle Bowen
Our Lady of Mount Carmel
27.57
27.12
Jelissa Abankwah
Fr. Michael Goetz
27.79
27.12
Emily Nail
Holy Name of Mary
27.63
27.46
Ryann Flecther
Fr. Michael Goetz
27.68
27.61
Kianna Kerr
Fletcher's Meadow Secondary Sc
27.94
27.86
Alice Fitch
The Woodlands S S
28.52
28.27
Alicia Smith
St. Augustine S S
28.17
28.61
Sashae Hall
St. Francis Xavier S S
27.77
29.23
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Shennae Steele
St. Thomas Aquinas
25.41
25.19
10
Athena McBean
St. Francis Xavier S S
26.03
25.62
8
Christina Harrison
Turner-Fenton S S
25.83
25.65
6
Simone Holder
Clarkson S S
26.02
25.92
5
Adrienne Bethune
Lorne Park S S
26.04
26.12
4
Nadia Filippelli
Fr. Michael Goetz
27.09
26.69
3
Karyn Hanson
St Edmund Campion Secondary S
27.10
26.86
2
Deandra Paul
St. Augustine S S
26.67
28.09
1
c
Last updated Fri, 12 May 2006 8:13:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en