Meet Info
CISAA Sr. Track & Field
May 13, 2019 to May 14, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Ibrahim Ayorinde
Appleby College - Oakville
NT
22.74
Richard Aduboffour
St. Michael's College School-
22.80
23.06
Ethan Bayfield
St. Michael's College School-
23.20
23.37
Josh Duckman
Upper Canada College - Toronto
23.20
23.72
Spencer Gibbs
St. Michael's College School-
22.50
24.51
Maxx Railton
Country Day School - King City
23.94
23.19
Tami Otubaga
Appleby College - Oakville
NT
23.28
Lucio Masini
Country Day School - King City
24.20
23.60
Caleb Clarke
Country Day School - King City
23.94
24.09
Habeeb Olorode
Appleby College - Oakville
NT
24.84
Ibrahim Iftikhar
Hillfield-Strathallan-Hamilton
NT
25.04
Kaya Dizon-Spence
De La Salle College - Toronto
24.90
25.05
Matthew Tontodonati
Upper Canada College - Toronto
24.50
25.10
Nicodeme Kwemo
Upper Canada College - Toronto
24.50
25.49
Daniel Hasan
Ridley College
NT
25.82
Christian D'Ambrosi
De La Salle College - Toronto
24.00
26.72
William Zhang
Trinity College - Port Hope
NT
26.74
Matthew Liang
Appleby College - Oakville
NT
27.43
Mervyn Javier
Holy Trinity School
27.17
27.45
Fan Yang
Trinity College - Port Hope
NT
27.68
Harrison Stone
The York School - Toronto
NT
28.04
Luke Avedesan
Trinity College - Port Hope
NT
28.06
Joshua Ostaszewicz
Ridley College
NT
28.14
Nicholas Karsli
The York School - Toronto
NT
28.50
Felipe Crespi
De La Salle College - Toronto
26.80
DNS
Zach Charendoff
Crescent School - Willowdale
25.00
DNS
Jacob Seifred
The York School - Toronto
NT
DNS
Demi Callisto
Appleby College - Oakville
NT
DNS
Alexander McGurgan
The York School - Toronto
NT
DNS
Max Livingston
Royal St. George's College
NT
DNS
Russell Lam
De La Salle College - Toronto
30.50
DNS
Jakob Schmidt
Albert College - Belleville
NT
DNS
Geoffrey Ogenrwot
St. Andrew's College - Aurora
NT
DNS
Chris Marton
St. Andrew's College - Aurora
25.00
DNS
Brandon Kim
St. Andrew's College - Aurora
NT
DNS
Mohammad Alharbi
St. Andrew's College - Aurora
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Ibrahim Ayorinde
Appleby College - Oakville
22.74
21.97
10
Richard Aduboffour
St. Michael's College School-
23.06
22.50
8
Spencer Gibbs
St. Michael's College School-
24.51
22.90
6
Maxx Railton
Country Day School - King City
23.19
23.04
5
Ethan Bayfield
St. Michael's College School-
23.37
23.12
4
Josh Duckman
Upper Canada College - Toronto
23.72
23.36
3
Lucio Masini
Country Day School - King City
23.60
23.37
2
Tami Otubaga
Appleby College - Oakville
23.28
23.42
1
c
Last updated Wed, 15 May 2019 20:05:48
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en