Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 23, 2023 to May 24, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Records
YRAA
22.08
May 18, 2012
Bolade Ajomale
MacKenzie, A
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Hayden Wonnacott
Bill Crothers SS - Unionville
22.90
22.94
1.8
10
Joshua Halicki-Porter
Hodan Nalayeh - Thornhill
23.03
22.95
1.8
8
Declan Di-Frangia
Unionville - Markham
NT
23.42
2.6
6
Ethan James
Bill Crothers SS - Unionville
NT
23.43
2.4
5
Justice Stewart
Bill Crothers SS - Unionville
NT
23.59
2.3
4
Cameron Christian
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
23.76
1.6
3
Daniel Chen
Markham - Markham
NT
23.91
2.4
2
Gabriel Williams
Bill Crothers SS - Unionville
23.93
23.99
1.8
1
Adriano Cofini
Bill Crothers SS - Unionville
NT
24.16
2.6
Joshua Bryan
Stouffville - Stouffville
25.12
24.22
1.8
Thomas Sax
St. Brother Andre - Markham
NT
24.29
0.4
Ayden Lee Rivears
ESC Renaissance - Aurora
NT
24.33
3.4
Matthew Delo
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
24.40
2.0
Yair Korok
Thornhill - Thornhill
NT
24.58
2.6
Christophe Daher
ESC Renaissance - Aurora
NT
24.70
2.6
Ranen Cheung
Richmond Green - Richmond Hill
NT
24.78
3.2
Collin Le
Woodbridge College- Woodbridge
NT
24.80
2.4
Daniel Nikashov
Hodan Nalayeh - Thornhill
NT
24.81
2.8
Anthony Lindo
Markham - Markham
25.55
24.92
1.2
Kian Titus
ESC Renaissance - Aurora
NT
24.92
2.6
Uriel Charles
Cardinal Carter - Aurora
NT
25.11
2.0
Christian Palon
St. Elizabeth - Thornhill
NT
25.11
2.2
Matthew Hart
St. Maximilian Kolbe - Aurora
25.46
25.34
1.2
D'Artagnan Passailaigue
Bill Hogarth - Markham
25.86
25.34
1.2
Roy Chu
Bur Oak S.S.
NT
25.40
2.2
Jonathan Au
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
25.44
2.5
Kristian Flaszynski
Sacred Heart - Newmarket
25.96
25.49
1.2
Faisal Adeyemo
St. Brother Andre - Markham
NT
25.52
2.9
Daniel Sarjoo
Aurora High School
NT
25.58
2.4
Aiden Sarrafzadeh
Our Lady Queen of the World-RH
NT
25.62
2.0
Connor C Raso
Cardinal Carter - Aurora
NT
25.63
3.2
Aiden Etim-Bassex
St. Maximilian Kolbe - Aurora
26.68
25.64
1.8
David D'Onofrio
St. Joan of Arc - Maple
NT
25.66
0.4
Victor Koh
Unionville - Markham
NT
25.69
1.6
Tysen Vilardo
ESC Renaissance - Aurora
NT
25.69
2.6
Brandon Nandoo
St. Brother Andre - Markham
NT
25.75
2.8
Kevin Hum
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
25.88
3.2
Francisco Torrente
ESC Renaissance - Aurora
NT
25.90
2.4
Nolan Hipps
Bill Hogarth - Markham
27.05
25.90
1.8
Judah Todd
Toronto District Christian
25.28
25.94
1.2
Dylan Arcilla
St. Elizabeth - Thornhill
NT
25.97
2.0
Nikolas Plevritis
Sacred Heart - Newmarket
26.70
25.98
1.8
Matthew Mendoza
St. Augustine - Markham
NT
26.01
1.6
David Carey
Dr. John Denison - Newmarket
NT
26.11
2.2
Aaron Yi
St. Robert - Thornhill
NT
26.12
2.1
Mateo Jimenez
St. Brother Andre - Markham
NT
26.31
2.1
Nicolas Benzi Diaz
St. Elizabeth - Thornhill
NT
26.31
3.2
Jayshaun Felix
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
26.33
2.9
Roger Mbakama-Matshum
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
26.38
3.4
Louis Thompson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
26.47
2.6
Massimo Di Pietrantonio
Holy Cross - Woodbridge
28.55
26.50
1.8
Zhishun Feng
Markville Secondary School
NT
26.52
2.4
Arjun Parhar
Richmond Green - Richmond Hill
23.70
26.62
1.8
Andy Su
Unionville - Markham
NT
26.64
2.0
William Dodd
Aurora High School
NT
26.65
2.2
Julian D'Souza
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
26.75
1.6
Noah Taylor
King City Secondary School
NT
26.75
2.0
Hayden Ho
St. Augustine - Markham
NT
26.79
2.9
Davan Luu Li
Unionville - Markham
NT
26.88
2.1
Zsombor Ruzsak
Aurora High School
NT
27.07
2.4
Ethan Chung
Markville Secondary School
NT
27.11
1.6
Ethan Roberts
St. Elizabeth - Thornhill
NT
27.24
2.3
Vincent Zheng
Markville Secondary School
NT
27.25
2.5
Deyondre Lewis-Blake
Keswick - Keswick
NT
27.29
2.6
Harvey Egwuonwu
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
27.41
2.5
Mitchell Onumejor
St. Brother Andre - Markham
NT
27.47
2.1
Nate Chales-Ejerenwa
Holy Cross - Woodbridge
29.59
27.49
3.2
Aekas Dilawri
Emily Carr Secondary School
NT
27.52
2.9
Juan Florez Moreno
Our Lady Queen of the World-RH
NT
27.57
3.4
Matthew Mastrogiuseppe
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
27.82
2.9
Pasha Otchenash
Woodbridge College- Woodbridge
NT
27.83
1.6
Benjamin Philp
Bill Crothers SS - Unionville
NT
27.93
2.9
Alexander Lai
Unionville - Markham
NT
28.03
0.4
Brian Su
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
28.24
2.8
Adrian Chui
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
28.35
2.6
Gabriel So
St. Robert - Thornhill
NT
28.61
2.8
Abdulhaqq Salawu
Woodbridge College- Woodbridge
NT
28.71
3.2
Brandon Chan
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
28.76
2.5
Kristian Jjumba
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
28.92
2.1
Keenan Roytburg
Langstaff - Richmond Hill
NT
29.08
2.2
Matthew Ainsworth
Stephen Lewis Secondary School
NT
29.18
2.3
Jonathan Williams
Maple - Maple
30.30
29.28
3.2
James Feng
Markville Secondary School
NT
29.62
2.8
Valentin Chan
ESC Renaissance - Aurora
NT
29.67
2.5
Sani Iqbali
Aurora High School
NT
29.69
1.6
Zion Ochelebe
Bayview - Richmond Hill
NT
29.87
2.0
Saihaj Saini
Woodbridge College- Woodbridge
NT
30.39
2.6
Jacky Li
Markville Secondary School
NT
30.54
3.4
Reuban Benzaquen
Maple - Maple
28.38
30.92
1.8
Andreas Kounavis
Bill Crothers SS - Unionville
24.24
DNS
1.8
Tyler Pridham
Aurora High School
NT
DNS
2.6
Matthew Davies
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
2.1
Marc De Guzman
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
2.6
Harman Aujla
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
2.2
Saqib Aziz
Tommy Douglas - Woodbridge
NT
DNS
2.2
Nazar Kozachuk
Tommy Douglas - Woodbridge
00.26
DNS
1.8
Dante A Plummer
Sutton - Sutton West
NT
DNS
2.3
Roy Halog
Bill Hogarth - Markham
26.52
DNS
1.2
Avery Rauzino
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
2.3
Keshaun Clarke
Woodbridge College- Woodbridge
NT
DNS
2.5
Ayyan Rana
Woodbridge College- Woodbridge
NT
DNS
2.3
Eric Zhang
Unionville - Markham
NT
DNS
0.4
Ahmad Asadullah
Unionville - Markham
NT
DNS
2.8
Andy Chen
Unionville - Markham
NT
DNS
2.8
Matthew Eng
Stouffville - Stouffville
24.69
DNS
1.8
Jacob Dachs
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
0.4
Ryan Yu
Stouffville - Stouffville
26.49
DNS
1.2
Matai Geller
Langstaff - Richmond Hill
28.34
DNS
1.8
Jonah Philip
Langstaff - Richmond Hill
26.09
DNS
1.2
Nithushan Rajendran
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
2.6
Michael Kitsis
Thornlea - Thornhill
NT
DNS
2.2
Matthew Kung
Thornlea - Thornhill
NT
DNS
3.4
Lukas Kaltabanis
Sacred Heart - Newmarket
27.93
DNS
1.8
Noah Gordon
Stouffville - Stouffville
26.81
DNS
1.8
Kaiem Williams
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
2.6
Aoi Ueno
Stephen Lewis Secondary School
NT
DNS
1.6
Ryan Cheung
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
DNS
2.0
Osarumen Izedonmwen
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
2.6
Richi Jeyaraja
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
2.5
Charles C George
Cardinal Carter - Aurora
NT
DNS
0.4
Yarden Kadmon Shachor
Stephen Lewis Secondary School
NT
DNS
3.4
Lucas Chen
Markham - Markham
NT
DNS
2.1
Daniel Lam
Markham - Markham
30.34
DNS
3.2
Malcolm Smith-Robson
Markham - Markham
NT
DNS
3.4
Wingfung Hu
Pierre E. Trudeau - Markham
NT
DNS
2.5
James Filipuzzi
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
3.4
Aidan Clarke
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
0.4
Constantine Lee
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
2.3
Anthony Grecu
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
2.1
William Hallett
Stephen Lewis Secondary School
NT
DNS
2.3
Michael Okaofor
Stephen Lewis Secondary School
NT
DNS
2.9
Robert Proia
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
DNS
2.6
Luca Pascuzzi
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
DNS
2.4
Marcus Ritacca
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
DNS
2.9
Jily Ebea
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
2.8
Taylen Fraser
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
0.4
c
Last updated Mon, 04 Sep 2023 21:05:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en