Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2014
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Deion Barker
St. Marcellinus - Mississauga
22.25
21.52
Daniel Palmer-Salmon
St. Edmund Campion
21.90
22.30
Rashad Glasgow
St. Edmund Campion
22.30
22.42
Jermaine Cameron
David Suzuki SS - Brampton
23.50
22.43
Norris Spike
St. Augustine - Brampton
22.50
22.50
Jacob Yearwood
Loyola - Mississauga
00.30
22.74
Kenya Small
Bramalea - Brampton
23.90
22.98
Michael Dike
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.37
22.47
Joel Neufville
Fletcher's Meadow - Brampton
23.20
22.66
Evan Martin
St. Edmund Campion
22.80
23.17
Justin Washington
David Suzuki SS - Brampton
23.34
23.19
Elisha Kazibwe
Cardinal Leger - Brampton
24.31
23.25
Junior Giles
Fletcher's Meadow - Brampton
24.70
23.33
Malcolm King
St. Marguerite d'Youville-Bram
24.64
23.36
Darnell Bartholomew
David Suzuki SS - Brampton
24.80
23.43
Christian Erskine
Fletcher's Meadow - Brampton
24.80
23.50
Jahmessiah Edwards
Ascension of Our Lord-Miss
24.21
23.53
Sodiq Ibrahim
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.39
23.63
Marceau Jovin
Loyola - Mississauga
23.10
23.69
Taris Wilson
David Suzuki SS - Brampton
23.80
23.70
Ryan Leon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
23.80
23.75
Jay Christie
Turner-Fenton - Brampton
24.41
23.83
Chinello Johnson
Notre Dame - Brampton
23.75
23.86
Merlic Charlery-Alphonse
Notre Dame - Brampton
00.50
24.23
Pietro Carbone
Our Lady of Mount Carmel-Missi
24.72
24.24
Colin Mackenzie
Turner-Fenton - Brampton
24.50
24.36
Johhny A Nyugen
John Fraser - Mississauga
23.80
24.37
Rafay Aman
Stephen Lewis - Mississauga
00.50
24.41
Josia Amabroesijal
Stephen Lewis - Mississauga
24.33
24.61
Enoch Addo
Loyola - Mississauga
00.50
24.72
Ebuka Ekenyawa
Ascension of Our Lord-Miss
24.71
24.75
Beresford Lewis
Ascension of Our Lord-Miss
24.71
24.75
Cody Lamovsek
Port Credit - Mississauga
24.60
24.76
Joel Allen
Fr Michael Goetz - Mississauga
00.50
24.76
Curtis Richards
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
23.80
24.78
Travis Sagar
St. Joseph - Mississauga
24.29
24.78
Robbie Smith
St. Thomas Aquinas - Brampton
24.40
24.84
Wayne Sheppherd
St. Joseph - Mississauga
24.87
24.85
Brandon Fernandes
Our Lady of Mount Carmel-Missi
24.95
25.04
Akino Pallas
Notre Dame - Brampton
00.50
25.56
Asad Ali
Erindale - Mississauga
00.50
25.95
Obinna Okafor-James
St. Joan of Arc - Mississauga
24.93
26.82
Junior Thompson
Cardinal Leger - Brampton
00.50
27.11
Jason Oduro
Castlebrooke SS - Brampton
24.58
29.92
Daniel Wasik
Our Lady of Mount Carmel-Missi
24.75
DNS
Sheldon Page
Our Lady of Mount Carmel-Missi
23.80
DNS
Mauritzio White
St. Paul's - Mississauga
23.20
DNS
Jerome Green
Ascension of Our Lord-Miss
24.68
DNS
Rubin Amoah
St. Marcellinus - Mississauga
23.30
DNS
Rasheed Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
23.10
DNS
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
00.20
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Deion Barker
St. Marcellinus - Mississauga
21.52
21.16
Rashad Glasgow
St. Edmund Campion
22.42
22.05
Daniel Palmer-Salmon
St. Edmund Campion
22.30
22.16
Norris Spike
St. Augustine - Brampton
22.50
22.26
Jermaine Cameron
David Suzuki SS - Brampton
22.43
22.38
Justin Washington
David Suzuki SS - Brampton
23.19
22.44
Michael Dike
St. Marguerite d'Youville-Bram
22.47
22.56
Kenya Small
Bramalea - Brampton
22.98
22.67
Malcolm King
St. Marguerite d'Youville-Bram
23.36
22.68
Joel Neufville
Fletcher's Meadow - Brampton
22.66
22.75
Evan Martin
St. Edmund Campion
23.17
22.87
Junior Giles
Fletcher's Meadow - Brampton
23.33
23.03
Jacob Yearwood
Loyola - Mississauga
22.74
23.04
Christian Erskine
Fletcher's Meadow - Brampton
23.50
23.39
Darnell Bartholomew
David Suzuki SS - Brampton
23.43
23.47
Elisha Kazibwe
Cardinal Leger - Brampton
23.25
23.52
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Deion Barker
St. Marcellinus - Mississauga
21.16
21.59
10
Norris Spike
St. Augustine - Brampton
22.26
22.21
8
Daniel Palmer-Salmon
St. Edmund Campion
22.16
22.63
6
Rashad Glasgow
St. Edmund Campion
22.05
22.67
5
Michael Dike
St. Marguerite d'Youville-Bram
22.56
22.68
4
Jermaine Cameron
David Suzuki SS - Brampton
22.38
22.70
3
Justin Washington
David Suzuki SS - Brampton
22.44
00.30
2
Kenya Small
Bramalea - Brampton
22.67
25.44
1
c
Last updated Sun, 25 May 2014 14:10:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en