Meet Info
CISAA Sr. Track & Field
May 16, 2022 to May 17, 2022
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 400 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
John O'Reilly
Upper Canada College - Toronto
50.00
54.20q
Jeremy Atafo
St. John`s Kilmarnock -Breslau
59.79
54.59q
James Cifelli Kearney
St. Michael`s College -Toronto
NT
56.21q
Christian Mitsis
St. Andrew`s College - Aurora
NT
57.01q
Kynan Loftus
St. Michael`s College -Toronto
55.65
57.93q
David Amn
Appleby College - Oakville
NT
55.00q
Luque Lockhart
Trinity College - Port Hope
NT
55.18q
Matthew Monteleone
De La Salle College - Toronto
57.74
56.53q
Clinton Osawe
St. Michael`s College -Toronto
NT
56.95
Alexander Oh
Appleby College - Oakville
NT
57.16
Thomas Evans
Albert College - Belleville
NT
58.06
Anthony Forletta
De La Salle College - Toronto
1:04.16
58.29
Darry Guo
Ridley College - St. Catharine
NT
58.78
Max Fang
Holy Trinity School
NT
58.82
Liam Harper-McCabe
Hillfield-Strathallan-Hamilton
NT
59.01
Zach Smith
The York School - Toronto
60.41
60.00
Cameron Clark
Hillfield-Strathallan-Hamilton
59.50
60.25
Landon Paton
St. John`s Kilmarnock -Breslau
NT
60.58
Daryan Fadavi
Upper Canada College - Toronto
NT
1:01.57
Josh Bougadis
Upper Canada College - Toronto
NT
1:02.01
Jomi Oshodi
Trinity College - Port Hope
NT
1:02.27
Lucas Ulahannan
Villanova College - King City
NT
1:02.42
Caleb Park
Holy Trinity School
NT
1:02.71
Max Fakrohga
Albert College - Belleville
NT
1:03.04
Joshua Wall
TMS School - Richmond Hill
NT
1:03.39
Jordan Sourial
De La Salle College - Toronto
1:20.11
1:04.94
Phil Qin
Upper Canada College - Toronto
NT
1:05.94
Matthew Grant
Albert College - Belleville
NT
1:06.56
William Zhang
St. Andrew`s College - Aurora
NT
1:08.46
Eshan Islam
Ridley College - St. Catharine
NT
1:08.59
Ryon Yi
Albert College - Belleville
NT
1:09.64
Ryan Bazyar
TMS School - Richmond Hill
NT
1:13.39
Andy Meng
St. Andrew`s College - Aurora
NT
1:13.42
Himanshu Jain
TMS School - Richmond Hill
NT
1:13.48
Mauricio Troice
Ridley College - St. Catharine
NT
DNS
Steven Peng
Albert College - Belleville
NT
DNS
Ronan Woodroffe
St. Andrew`s College - Aurora
NT
DNS
Linus Chan
Ridley College - St. Catharine
NT
DNS
Ali Amankei-Dalkani
Holy Trinity School
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Points
John O'Reilly
Upper Canada College - Toronto
54.20
50.26
10
Jeremy Atafo
St. John`s Kilmarnock -Breslau
54.59
54.55
8
Kynan Loftus
St. Michael`s College -Toronto
57.93
54.58
6
Luque Lockhart
Trinity College - Port Hope
55.18
55.11
5
Matthew Monteleone
De La Salle College - Toronto
56.53
55.76
4
David Amn
Appleby College - Oakville
55.00
56.32
3
James Cifelli Kearney
St. Michael`s College -Toronto
56.21
56.40
2
Christian Mitsis
St. Andrew`s College - Aurora
57.01
DQ
c
Last updated Thu, 19 May 2022 21:46:46
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en