Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2011 to May 17, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (134.10 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Sacha Smart
Thornhill S.S Tigers
50.10
49.68
10
Davaughn Mtichell
Fr. Michael McGivney - Markham
49.90
50.79
8
Devereaux Senior
Richmond Green - Richmond Hill
49.75
51.45
6
Shemar Anglin
Bill Crothers - Unionville
52.50
51.89
5
Nathan Goldstein
Thornhill S.S Tigers
53.09
53.39
4
Ken Leung
Sacred Heart - Newmarket
53.83
53.52
3
Mitch Henry
Sacred Heart - Newmarket
54.00
55.30
2
Shaquille Martin
Langstaff - Richmond Hill
54.00
55.56
1
AJ de Paulsen
Sacred Heart - Newmarket
56.71
55.62
Yathu Karilingingham
Bill Crothers - Unionville
54.65
56.19
Josh Abas
Woodbridge College- Woodbridge
52.00
56.56
Subaagar Muneeswarathasan
Brother Andre - Markham
NT
56.67
Vernon Ayiku
Woodbridge College- Woodbridge
53.00
57.48
Arun Sithamparapillai
Markham - Markham
55.00
57.60
Adam D'Andrea
St. Joan of Arc - Maple
51.66
57.63
Michael Carlucci
St. Joan of Arc - Maple
50.88
57.88
Ryan Salvador
St.Theresa of Lisieux-Richmond
56.81
58.40
Steadman Dinning
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
58.54
Errol Haye
Maple - Maple
60.03
58.70
Knolan Hall
Woodbridge College- Woodbridge
NT
58.87
Bill Wu
Bayview SS
NT
59.31
Jordan Russell
Stouffville - Stouffville
58.00
59.40
Haley Ma
Unionville - Markham
NT
59.77
Kajeevan Raveendrakumar
Stephen Lewis - Vaughan
60.43
59.80
Justin Sciarrino
Emily Carr Secondary School
1:02.24
59.92
Natanal Simchovich
Westmount - Thornhill
60.19
60.01
Jesse Gluck
Westmount - Thornhill
59.44
60.22
Matt Morales
Alexander MacKenzie H S
NT
60.54
Andrew Chung
St.Theresa of Lisieux-Richmond
1:01.00
60.55
Alex Haritos
Emily Carr Secondary School
NT
60.58
Seth Annan
St. Jean De Brebuef - Vaughan
58.00
60.72
Trent Lukasewich
St. Jean De Brebuef - Vaughan
58.00
1:01.09
Matthew Hart
Aurora - Aurora
NT
1:01.18
Hazem Mossa
Emily Carr Secondary School
NT
1:02.92
Jorden Long
Milliken Mills H.S.
NT
1:03.61
Andrew Prempeh
St. Joan of Arc - Maple
51.22
1:03.63
Scott Gambler
Markham - Markham
NT
1:04.02
Jonathan Trapp
Markham - Markham
NT
1:05.60
Diego Santesteban
Thornhill S.S Tigers
NT
1:06.72
Dubi Derin
Thornhill S.S Tigers
NT
1:06.91
Zaid Al-bayati
Emily Carr Secondary School
1:08.58
1:07.96
Vincent Koo
Markham - Markham
1:06.00
1:08.08
Matthew Bernardinis
Thornhill S.S Tigers
NT
1:12.39
Taishon Sutherland
Maple - Maple
NT
DQ
Charles Mallaliue
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Gary Dudenko
Westmount - Thornhill
1:14.65
DNS
Sydney Kwan
Markham - Markham
55.50
DNS
Devon Johnson
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Santino DiPaola
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Robert Talarico
Holy Cross - Woodbridge
60.55
DNS
Itay Aharon
Thornhill S.S Tigers
NT
DNS
Taylin Stewart
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Josh Morrison
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
Ryan Derry
Thornhill S.S Tigers
54.16
DNS
Michael Venditti
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
Haider Ali A Khan
Woodbridge College- Woodbridge
NT
DNS
Kasavan Ganeshalingam
Middlefield - Markham
NT
DNS
Kyle Penney
Sacred Heart - Newmarket
53.50
DNS
Jacob Omorodian
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
c
Last updated Tue, 17 May 2011 18:09:01
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en