Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2011 to May 17, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (134.10 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Sacha Smart
Thornhill S.S Tigers
1:57.20
1:54.54
10
Rob Denault
Aurora - Aurora
1:53.00
1:55.38
8
Marco Papania
Richmond Green - Richmond Hill
1:59.00
1:59.64
6
Eric MacPherson
Aurora - Aurora
2:04.00
2:00.37
5
Nathan Goldstein
Thornhill S.S Tigers
2:01.64
2:00.50
4
Kyle Penney
Sacred Heart - Newmarket
2:01.77
2:00.51
3
Andrew McColl
Markham - Markham
2:00.00
2:01.51
2
Davaughn Mtichell
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
2:02.26
1
AJ de Paulsen
Sacred Heart - Newmarket
2:13.01
2:06.94
Michael Styba
Bill Crothers - Unionville
2:04.00
2:08.03
Kevin Tree
Dr. G. W. Williams - Aurora
2:06.00
2:10.27
Subaagar Muneeswarathasan
Brother Andre - Markham
NT
2:16.74
Jesse Gluck
Westmount - Thornhill
NT
2:16.74
Knolan Hall
Woodbridge College- Woodbridge
NT
2:20.35
Taranveer Gill
Woodbridge College- Woodbridge
NT
2:20.88
D J Bott
Langstaff - Richmond Hill
2:15.00
2:21.99
Christopher Chiu
Milliken Mills H.S.
NT
2:22.07
Alexander Faria
St. Elizabeth - Thornhill
2:30.00
2:23.43
Justin Khan
Bill Crothers - Unionville
NT
2:23.94
Natanal Simchovich
Westmount - Thornhill
NT
2:24.21
Marcel Bourgoin
ESC Renaissance - Aurora
NT
2:26.00
Brandon Pryce
Holy Cross - Woodbridge
2:33.13
2:26.00
Lucas Poleto
Cardinal Carter - Aurora
2:27.00
2:26.19
Bill Wu
Bayview Secondary School
NT
2:26.97
Wesley Seminara
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:28.45
Michael Williamson
Markham - Markham
2:25.00
2:28.64
William Xiao
Bayview Secondary School
NT
2:33.39
David Aziz
Sacred Heart - Newmarket
2:30.00
2:33.58
Julian Digiovanni
St. Elizabeth - Thornhill
3:45.00
2:34.31
Ryan Scarr
St.Theresa of Lisieux-Richmond
2:39.00
2:36.09
Kyle Vannarath
Stephen Lewis - Vaughan
NT
2:37.51
Michael Chimenti
St. Jean De Brebuef - Vaughan
2:30.00
2:37.97
Chun Cheung Yeun
Bayview Secondary School
NT
2:38.30
Vithoosan Kaneshalingham
Bayview Secondary School
NT
2:41.45
Jesse Samra
Maple - Maple
3:05.09
2:56.81
Vivekan Jeyagaran
Bur Oak S.S.
2:35.36
DNS
Jonathan Trapp
Markham - Markham
NT
DNS
Taishon Sutherland
Maple - Maple
NT
DNS
Hashim Mihri
Bur Oak S.S.
2:44.31
DNS
Hank Lee
Thornhill S.S Tigers
NT
DNS
Daniel Wright
Thornhill S.S Tigers
NT
DNS
Scott Gambler
Markham - Markham
2:40.00
DNS
Yosuf Kaliwal
Middlefield - Markham
NT
DNS
Matt Morales
Alexander MacKenzie H S
2:25.80
DNS
Alex Haritos
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
Peter Lim
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Drew Allen
Sacred Heart - Newmarket
2:25.00
DNS
Nicholas Smith
Dr. G. W. Williams - Aurora
2:03.00
DNS
Devon Johnson
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Daniel Li
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Nat Smith
Unionville - Markham
2:00.00
DNS
Romeo J-P Violante
Brother Andre - Markham
NT
DNS
c
Last updated Tue, 17 May 2011 18:09:01
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en