Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 16, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Josh Bell
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:04.33
2:01.28
10
Michael Solomon
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:02.90
2:02.79
8
Matthew Fleck
Aurora High School
2:08.89
2:03.40
6
Isaiah Fernandes
Sacred Heart - Newmarket
00.21
2:03.66
5
Sebastian Blair
Newmarket - Newmarket
NT
2:10.29
4
Senna Ferguson
Sir William Mulock - Newmarket
NT
2:15.73
3
Ivan Siu Him Wai
Richmond Green - Richmond Hill
NT
2:20.20
2
Spencer Craven
Stouffville - Stouffville
NT
2:20.46
1
Brian Ho Hon Chung
Richmond Green - Richmond Hill
NT
2:23.67
Gavin Owen
Cardinal Carter - Aurora
2:26.77
2:24.55
Ronny Tse
Markville - Markham
NT
2:26.78
Christian Ramirez
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
2:27.21
Brendan Ross
Thornhill - Thornhill
NT
2:30.77
Kenneth Pringle
Sir William Mulock - Newmarket
NT
2:32.36
Ammar Musa
Richmond Green - Richmond Hill
NT
2:33.94
Hamza Mohamedali
Richmond Green - Richmond Hill
NT
2:35.55
Rushin Patel
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
2:35.99
Nic Bacynski
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
2:37.17
Ken Nordholm
Lawrence Park - Toronto
NT
2:37.49
Joseph Chiappetta
St.Theresa of Lisieux-Richmond
2:41.40
2:38.22
Jeremy Hsieh
Richmond Green - Richmond Hill
NT
2:38.95
Camden Wallenwein
Markham - Markham
NT
2:39.34
Henry Wylie
Aurora High School
NT
2:40.08
Kelvin Lee
Dr. John Denison - Newmarket
NT
2:40.55
Steven Zhu
Bayview - Richmond Hill
NT
2:44.05
Brian Lau
Richmond Green - Richmond Hill
NT
2:56.80
Benji Katzman
Community Hebrew Academy-R.H.
2:43.81
DNS
Connor Buckley
Bill Crothers - Unionville
NT
DNS
Tim Pare
St. Maximilian Kolbe - Aurora
00.20
DNS
Tommy Boyle
Langstaff - Richmond Hill
2:57.10
DNS
Ryan Batten
Aurora High School
NT
DNS
Stewart Reid
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Stefan Regier
Langstaff - Richmond Hill
2:38.37
DNS
James Power
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Josh Walt
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Kyle Nice
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Elik Roytgrats
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Geoffrey Cheung
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Ben Fishbein
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Stefan Frunza
Langstaff - Richmond Hill
2:42.05
DNS
Matthew Banayan
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Tony Yang
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Sergio Raez-Villanueva
John Cabot - Mississauga
NT
DNS
Andrew Nobert
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNS
Aaron McQuaid
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Brian Pham
Richmond Green - Richmond Hill
NT
DNS
Forest Lin
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Michael Smirnov
Richmond Green - Richmond Hill
NT
DNS
Connor Bott
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Maikel Mirzadegan
Richmond Green - Richmond Hill
NT
DNS
Mark Kit
John Cabot - Mississauga
NT
DNS
Adam Capobianco
John Cabot - Mississauga
NT
DNS
Wesam Rabba
Stephen Lewis - Vaughan
NT
DNS
Ramein Zahedi
Langstaff - Richmond Hill
2:46.49
DNS
Patrick Ramlochan
John Cabot - Mississauga
NT
DNS
c
Last updated Mon, 19 May 2014 23:19:38
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en