Meet Info
Durham Track Classic
May 8, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Maurice Graenert
St. Maximilian Kolbe - Aurora
1:59.00
2:01.07
10
Connor Black
Henry Street - Whitby
2:00.00
2:02.31
8
Griffin Anderson
Uxbridge S S
2:00.00
2:03.01
6
Ivan Mihelic
St. Marcellinus - Mississauga
2:00.00
2:04.62
5
Ashton John
Notre Dame - Ajax
2:05.81
2:05.40
4
Zach Hauseman
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:06.00
2:05.63
3
Gustav Finley
St. Peter CSS - Peterborough
NT
2:07.94
2
Sam Frotten
St. Stephen - Bowmanville
2:09.00
2:09.30
1
Bemrich Ayuson
Neil McNeil - Toronto
2:09.00
2:09.84
Adam McCann
Maxwell Heights - Oshawa
NT
2:09.91
Adam Depiero
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:12.00
2:10.06
Matt Cottam
St. Peter CSS - Peterborough
NT
2:11.88
Nikhil Lew
Donald A. Wilson - Whitby
2:17.09
2:13.31
Nathan Meraw
St. Mary - Pickering
2:13.01
2:13.43
Ethan Wang
St. Marcellinus - Mississauga
NT
2:14.35
Conor Walsh
St. Marcellinus - Mississauga
2:10.00
2:14.41
Kosuke Maeda
Donald A. Wilson - Whitby
2:19.29
2:16.44
Jordan Perera-Satgunem
Neil McNeil - Toronto
2:16.00
2:16.87
James Wall
TMS School
NT
2:17.19
Arthur Fernandes
Neil McNeil - Toronto
2:18.00
2:17.38
Garrett Duncan
Donald A. Wilson - Whitby
2:17.68
2:17.46
Malcolm Da Silva
Pickering - Ajax
NT
2:18.67
Peter Ellison
Donald A. Wilson - Whitby
NT
2:18.69
Jacob Elliott
Brooklin High School
2:26.08
2:19.21
Tenzin Mahabir
Trinity College - Port Hope
NT
2:19.54
Jacob Meiss
St. Stephen - Bowmanville
NT
2:19.82
Bryce Pena
J. Clarke Richardson - Ajax
2:21.23
2:21.21
Samuel Foidart
ESC Renaissance
NT
2:22.12
Matthew Embleton
ESC Renaissance
NT
2:24.13
Mikel Varvaro
ESC Renaissance
NT
2:25.99
Christian Peaker
ESC Renaissance
NT
2:26.93
Rayhan Jinah
J. Clarke Richardson - Ajax
NT
2:27.06
Will Buckingham
Sir Oliver Mowat - Scarborough
NT
2:27.55
Ohm Patel
Trinity College - Port Hope
NT
2:28.29
Preston Harrison
Pickering - Ajax
NT
2:33.09
Nolan Masterson
Holy Cross - Peterborough
NT
2:33.48
Ben Hykawy
Pickering - Ajax
NT
2:33.85
Aidan McMillan
Sinclair - Whitby
NT
2:33.97
Joshua Roberto
Paul Dwyer - Oshawa
NT
2:34.24
Ashan Mahendron
Dunbarton - Pickering
2:50.29
2:36.12
Lewis Barnfather
Adam Scott - Peterborough
NT
2:36.79
Ricardo Torres
Bowmanville - Bowmanville
2:42.40
2:37.54
Ben Nero
Neil McNeil - Toronto
NT
2:42.41
Jakob Groulx
ESC Renaissance
NT
2:45.43
Joshua Wright
Brooklin High School
2:39.05
2:46.74
Abishek Kunchithapathan
Cedarbrae - Scarborough
NT
2:46.96
Jack Zhang
Trinity College - Port Hope
NT
2:47.19
Andrei Kim
Trinity College - Port Hope
NT
2:50.57
Randall Porter
J. Clarke Richardson - Ajax
2:57.08
2:53.07
Tristan De Cotiis
TMS School
NT
2:53.94
Michael Silva-Ayala
TMS School
NT
2:54.92
c
Last updated Wed, 09 May 2018 20:36:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en