Meet Info
2009 York Region
May 21, 2009 to May 22, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (321.35 kB)
Media Full Results (122.84 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Ethan Davenport
Dr. G. W. Williams - Aurora
4:15.00
4:10.90
10
Alex Denault
Aurora - Aurora
4:10.00
4:13.90
8
Harrison Wyatt
Thornhill - Thornhill
4:31.70
4:26.60
6
Mike Van bakel
Cardinal Carter - Aurora
4:32.90
4:26.90
5
Greg Merritt
Vaughan - Thornhill
4:40.00
4:32.70
4
Thomas Robinson
Emily Carr Secondary School
4:58.36
4:39.10
3
Ben Murphy
Markham - Markham
4:30.60
4:40.30
2
Matt Annecchiarico
Woodbridge College- Woodbridge
4:30.00
4:45.70
1
Daryl Hood
Markham - Markham
4:30.00
4:48.50
Adam Darche
Markham - Markham
4:30.90
4:51.90
Tae-ho Lee
Toronto Waldorf - Thornhill
4:29.18
4:54.10
Matt Drag
Sacred Heart - Newmarket
4:59.40
4:54.30
Kyle O'Brien
Stouffville - Stouffville
4:50.20
4:56.50
Esteban Clavijo
St. Joan of Arc - Maple
NT
4:57.10
Dylan Asaph
Keswick - Keswick
NT
4:57.60
Sheldon Powell
Milliken Mills - Markham
5:11.90
4:58.10
Michael Thompson
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
4:58.30
Mike Shasky
Sacred Heart - Newmarket
4:58.80
5:01.80
Mark Biner
Westmount - Thornhill
NT
5:02.90
Simon Eadie
St.Theresa of Lisieux-Richmond
5:01.93
5:06.30
Adrian Smart
Thornhill - Thornhill
5:13.40
5:08.60
Fred Bizimana
St. Robert - Thornhill
NT
5:11.00
Thomas Granell
St. Joan of Arc - Maple
5:00.00
5:13.20
Blair Culley
Keswick - Keswick
NT
5:16.20
Kohl McVicar
Stouffville - Stouffville
5:03.60
5:17.30
Michael Li
Markville - Markham
NT
5:17.90
Marty Phillips
Markham - Markham
4:30.70
5:18.70
Alex Rodriquez
Holy Cross - Woodbridge
NT
5:19.90
Michael Zagrodney
Huron Heights - Newmarket
NT
5:23.80
Zach Thistle
Maple - Maple
5:18.40
5:24.30
Kush Patel
Bur Oak S.S.
NT
5:26.90
Tanas Peslikoski
Bur Oak S.S.
5:31.75
5:27.90
Michael Vitelli
St.Theresa of Lisieux-Richmond
4:00.00
5:28.10
Jonathan LI
St. Robert - Thornhill
NT
5:30.90
Michael Zhang
Markville - Markham
NT
5:31.50
Daniel Lebitania
St. Robert - Thornhill
NT
5:32.50
Jeff Wein
Dr. John Denison - Newmarket
5:43.63
5:32.80
Adam Edgerley
Thornhill - Thornhill
5:34.60
5:47.50
John Liu
Markville - Markham
NT
6:00.80
Timothy Macaraeg
Bur Oak S.S.
6:20.79
6:11.60
Elan Matitayhua
Westmount - Thornhill
NT
6:18.90
Ellis Freedman
Community Hebrew Academy-R.H.
6:07.40
6:22.50
Benjamin Spagat
Community Hebrew Academy-R.H.
6:33.90
6:27.00
Hamza Abdullah
Richmond Hill - Richmond Hill
4:30.00
DNF
Kevin Laycraft
Unionville - Markham
4:15.00
DNF
Brad Legere
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
DNF
Jackie Hau
St. Augustine - Markham
NT
DNF
Greg Allan
Aurora - Aurora
NT
DNF
Myles Doak
Newmarket - Newmarket
NT
DNF
Kevin Wong
Richmond Hill - Richmond Hill
4:40.00
DNF
Alan Rush
Community Hebrew Academy-R.H.
5:44.50
DNF
Josh Martow
Community Hebrew Academy-R.H.
5:15.30
DNF
Adrian Falzon
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNF
Brandon Damiano
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
DNF
Gareth Hussey
King City - King City
NT
DNF
c
Last updated Fri, 29 May 2009 18:04:24
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en