Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 23, 2023 to May 24, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Novice Male 800 Metre Run
Records
YRAA
1:59.30
May 21, 2009
Eamonn Kichuk
BCSS - Unionvill
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Ezekiel Liu
Bayview - Richmond Hill
NT
2:40.29
Cameron Anderson
Bill Crothers SS - Unionville
2:06.00
2:09.64
10
Paul Shortis
Bill Crothers SS - Unionville
2:14.00
2:13.72
8
Gianluca Vecchiarelli
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
2:15.86
6
Marcus Yu
Markville Secondary School
2:20.00
2:15.90
5
Marcus Carter
Bill Crothers SS - Unionville
2:16.00
2:15.99
4
Remy Chadwick
Stouffville - Stouffville
2:21.89
2:20.25
3
Peter Pereira
Our Lady Queen of the World-RH
NT
2:21.78
2
Christian Matros
St. Robert - Thornhill
NT
2:22.57
1
Dewaan Banga
Holy Cross - Woodbridge
2:59.19
2:23.47
Manuel Lauza
St. Augustine - Markham
2:33.00
2:23.54
Aaron Megit
St. Robert - Thornhill
NT
2:26.92
Cameron Shulver
Richmond Green - Richmond Hill
2:48.00
2:27.37
Khaled Mohamed
Hodan Nalayeh - Thornhill
NT
2:27.41
Noah Berger
Bill Crothers SS - Unionville
2:30.00
2:28.13
Linus Li
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
2:28.81
Gabriel Akerman
Stephen Lewis Secondary School
NT
2:29.53
Eithan Yagudaev
Hodan Nalayeh - Thornhill
NT
2:29.61
Joshua Jurcic
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
2:29.90
Eugene Xu
Unionville - Markham
NT
2:31.43
Kaushik Reddicherla
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
2:31.89
Aiden Hepburn
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:33.12
Haytham Rjaibi
Aurora High School
NT
2:33.39
Ninglu Li
St. Robert - Thornhill
NT
2:34.54
Kyan Lee
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:34.75
Robert Nadeau
Richmond Green - Richmond Hill
2:51.00
2:35.05
Liam Hamill
Bill Crothers SS - Unionville
NT
2:35.53
Alpha Chen
Newmarket - Newmarket
NT
2:37.91
Darren Yip
Unionville - Markham
NT
2:38.05
Elliott Mainguy
Newmarket - Newmarket
NT
2:38.88
Alexander Ramirez
Bill Hogarth - Markham
2:27.00
2:39.31
Dylan Leung
St. Brother Andre - Markham
NT
2:39.96
Jacob Hetzler
Stouffville - Stouffville
2:51.13
2:40.01
Matthew Wong
Bill Hogarth - Markham
2:33.00
2:40.81
Chester Wang
Markville Secondary School
NT
2:41.99
Brandon Lin
Markville Secondary School
NT
2:43.13
Brady Hamer
Hodan Nalayeh - Thornhill
2:42.79
2:43.41
Devin Kanhai
Bill Hogarth - Markham
2:36.00
2:43.83
Jerry Chen
Stouffville - Stouffville
NT
2:44.27
Jeremy Yi
Markville Secondary School
NT
2:44.43
Logan Halloran
Keswick - Keswick
NT
2:44.65
Isaac Lo
Our Lady Queen of the World-RH
NT
2:44.93
Frankie Cui
ESC Renaissance - Aurora
NT
2:46.92
Alex Namiesniowski
St. Augustine - Markham
NT
2:47.51
Sajjad Mawani
St. Elizabeth - Thornhill
NT
2:49.17
Michael Vono
Stephen Lewis Secondary School
NT
2:59.15
Sebastien Stynes
ESC Renaissance - Aurora
NT
3:01.08
Kyle Kearns
King City Secondary School
NT
DNF
Fadi Haddad
St. Robert - Thornhill
NT
DNS
Caden Chan
Bill Crothers SS - Unionville
2:19.00
DNS
Emmanuel Tselios
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Adam Bohn
Unionville - Markham
NT
DNS
Ayo Soile
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:21.88
DNS
Matteo Pozzebon
Our Lady Queen of the World-RH
NT
DNS
Albert Ding
Unionville - Markham
NT
DNS
Nathan Bryant
St. Jean De Brebeuf - Vaughan
NT
DNS
Chase Fairbarn
Huron Heights - Newmarket
2:24.47
DNS
Christian Myers
Dr. John Denison - Newmarket
NT
DNS
Frankie Skoutakis
Stouffville - Stouffville
2:29.54
DNS
Xavier Vickers
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Rohin Furchner
St. Augustine - Markham
2:42.00
DNS
c
Last updated Mon, 04 Sep 2023 21:05:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en