Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 23, 2023 to May 24, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male Long Jump
Records
YRAA
6.74m
May 12, 2004
Massimo Bertocchi
St. Joan of Arc CHS
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Banujan Kulainthiran
Fr. Michael McGivney - Markham
ND
6.61
10
Ashvin Balaramana
Markham - Markham
ND
6.26
8
Tristan Boateng
Bill Crothers SS - Unionville
ND
6.15
6
Joshua Halicki-Porter
Hodan Nalayeh - Thornhill
ND
5.95
5
Omi Karayianni
Huron Heights - Newmarket
5.97
5.95
4
Logan Couto
Huron Heights - Newmarket
5.87
5.64
3
Jeevesh Balendra
Markville Secondary School
ND
5.61
2
Andrew Hill
Bill Crothers SS - Unionville
ND
5.57
1
Matthew Eng
Stouffville - Stouffville
ND
5.54
Julian Binzangi
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
5.50
Nigel Gaskell
Huron Heights - Newmarket
5.63
5.48
Faisal Adeyemo
St. Brother Andre - Markham
ND
5.40
Roy Chu
Bur Oak S.S.
ND
5.32
Andrae Spencer
Toronto District Christian
ND
5.29
Abieshan Jebaranjan
Tommy Douglas - Woodbridge
ND
5.29
Ivan Zhuo
Westmount - Thornhill
ND
5.24
Zavion Clarke
Middlefield C.I.
ND
5.24
Joshua Castro
St. Brother Andre - Markham
ND
5.23
Dante Campbell
Middlefield C.I.
ND
5.22
Adam Azhar
Bill Hogarth - Markham
ND
5.09
Kyle Grasby
Dr. John Denison - Newmarket
ND
5.05
Jack Cartwright
Dr. John Denison - Newmarket
ND
5.02
Dakarai Knights
St. Augustine - Markham
ND
5.00
Timothy Bondad
Sacred Heart - Newmarket
ND
4.99
Julian D'Souza
Fr. Michael McGivney - Markham
ND
4.93
Brian Emordi
Our Lady Queen of the World-RH
ND
4.90
Elijah DaSilva
St. Maximilian Kolbe - Aurora
ND
4.90
Prosper Adjei-Yeboah
Tommy Douglas - Woodbridge
ND
4.89
Andy Liu
Sacred Heart - Newmarket
ND
4.89
Uriel Charles
Cardinal Carter - Aurora
ND
4.89
Solomon Oluwole-Giwa
Woodbridge College- Woodbridge
ND
4.88
Achebe Culpepper
Thornhill - Thornhill
ND
4.86
Jaleel Abdullahi
Fr. Michael McGivney - Markham
ND
4.84
Daniel Sarjoo
Aurora High School
ND
4.82
Alessandro Orsini
St. Joan of Arc - Maple
ND
4.82
Yair Korok
Thornhill - Thornhill
ND
4.77
Jordan Duong
Tommy Douglas - Woodbridge
4.73
4.76
Aekas Dilawri
Emily Carr Secondary School
ND
4.69
Samuel Santua
St. Elizabeth - Thornhill
ND
4.66
Nuthanan Tharmarajah
Maple - Maple
ND
4.62
Gabe Walsh
Keswick - Keswick
ND
4.60
Kishan Sai
Hodan Nalayeh - Thornhill
4.64
4.54
Danilla Bakunin
St. Maximilian Kolbe - Aurora
4.87
4.47
Travis Pham
Thornhill - Thornhill
ND
4.46
Griffen Thompson
St. Maximilian Kolbe - Aurora
4.78
4.44
Abdulhaqq Salawu
Woodbridge College- Woodbridge
ND
4.42
Deyondre Lewis-Blake
Keswick - Keswick
ND
4.42
Kristian Jjumba
Our Lady of the Lake - Keswick
ND
4.37
Clement Tanthavong
Tommy Douglas - Woodbridge
ND
4.35
Josiah Harris
Keswick - Keswick
ND
4.34
Andrew Janovski
Stouffville - Stouffville
ND
4.33
Sani Iqbali
Aurora High School
ND
4.32
Aiden Sarrafzadeh
Our Lady Queen of the World-RH
ND
4.27
Kalen Huynh
Dr. John Denison - Newmarket
ND
4.16
Hayden Ho
St. Augustine - Markham
ND
4.15
Jagroop Dhaliwal
Woodbridge College- Woodbridge
ND
4.12
Edward Ma-Huang
ESC Renaissance - Aurora
ND
4.12
Hunter Wyndham
Bill Hogarth - Markham
ND
4.11
Zachary J Guevarra
Sutton - Sutton West
ND
4.10
Harman Aujla
Emily Carr Secondary School
ND
4.00
Marc De Guzman
Emily Carr Secondary School
ND
4.00
Gio A Cervini-Reader
Sutton - Sutton West
ND
3.95
Mitchell Onumejor
St. Brother Andre - Markham
ND
3.93
Aaron Ching
Bill Hogarth - Markham
ND
3.92
Connor Hodgson
St. Maximilian Kolbe - Aurora
ND
3.87
Ethan Nguyen
Maple - Maple
4.23
3.87
Marcus Chuong
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
3.80
Shubh Patel
Emily Carr Secondary School
ND
3.78
Louis Thompson
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
3.77
Thanojen Paramanantham
Woodbridge College- Woodbridge
ND
3.65
Vishal Gaya
ESC Renaissance - Aurora
ND
3.55
Titus Tsui
Innova Academy - Newmarket
ND
3.55
Rayan Wadhwa
Our Lady Queen of the World-RH
ND
3.27
David Carey
Dr. John Denison - Newmarket
ND
3.18
Erik Lee
Richmond Green - Richmond Hill
ND
FOUL
William Bailey
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
FOUL
Gregory G Di Pietro
Cardinal Carter - Aurora
ND
FOUL
Bardia Hedayat
Sir William Mulock - Newmarket
ND
DNS
Justin Chau
Emily Carr Secondary School
ND
DNS
Athisayan Sutharsan
Bill Hogarth - Markham
ND
DNS
Zayed Bashir
Bill Hogarth - Markham
ND
DNS
Omair Rizvi
Bill Hogarth - Markham
ND
DNS
Navtej Johal
Woodbridge College- Woodbridge
ND
DNS
Darrel Moochun
Woodbridge College- Woodbridge
ND
DNS
Joshua Bryan
Stouffville - Stouffville
5.32
DNS
Leo Kwong
Stouffville - Stouffville
5.02
DNS
Justin Lai
Richmond Green - Richmond Hill
ND
DNS
Aberaam Saseenthiran
Stouffville - Stouffville
4.42
DNS
Abbas Rizvi
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
DNS
Warith Mustapha
Dr. John Denison - Newmarket
ND
DNS
Gianfranco Posa
Dr. John Denison - Newmarket
ND
DNS
Michael Tasis
Dr. John Denison - Newmarket
ND
DNS
Max Cui
Westmount - Thornhill
ND
DNS
Michael Joya
Sacred Heart - Newmarket
ND
DNS
Marcus Apreda
Sacred Heart - Newmarket
ND
DNS
Malcolm Smith-Robson
Markham - Markham
ND
DNS
James Filipuzzi
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
DNS
Jaron Camilus
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
DNS
Jaron Camilus
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
DNS
Trenton Kim
St. Brother Andre - Markham
ND
DNS
Andrew Clarke
St. Joan of Arc - Maple
ND
DNS
Marco Rubino
St. Joan of Arc - Maple
ND
DNS
Nicholas Pirrotta
St. Joan of Arc - Maple
ND
DNS
Tyson Ross
Keswick - Keswick
ND
DNS
Nicolas Samuel
Keswick - Keswick
ND
DNS
Adebola Adesina
Tommy Douglas - Woodbridge
ND
DNS
Preston Wasney
Keswick - Keswick
ND
DNS
c
Last updated Mon, 04 Sep 2023 21:05:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en