Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 18, 2016 to May 19, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (341.12 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male Javelin Throw
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Rayman Singh
Bill Crothers SS - Unionville
48.32
53.97
10
Cristian Kuyten-Thomas
Sacred Heart - Newmarket
ND
40.50
8
Aiden Elder
Newmarket - Newmarket
ND
40.14
6
Ryan Lau
Markham - Markham
ND
39.99
5
Jake Gouchie
Bill Crothers SS - Unionville
33.18
38.22
4
Jared Hyde
Community Hebrew Academy-R.H.
ND
37.08
3
Roshane Lazarus
Maple - Maple
ND
36.72
2
Ethan Parker
Dr. John Denison - Newmarket
ND
34.86
1
Haven Cao
Milliken Mills - Markham
ND
34.24
Morgan Li
St. Robert - Thornhill
ND
33.82
Tim Barker
Stouffville - Stouffville
ND
33.47
Nick(Soo Jong) Yu
St. Robert - Thornhill
ND
32.20
Owen Schouten
Sacred Heart - Newmarket
ND
32.18
Diljan Dhillon
Stouffville - Stouffville
ND
31.91
Christian Borissov
St.Theresa of Lisieux-Richmond
ND
31.83
Armaan Fallahi
Newmarket - Newmarket
ND
31.42
Aidan Rye
Bill Crothers SS - Unionville
33.48
31.28
Jake Worrall
Markville - Markham
ND
30.43
Noah Kim
St. Robert - Thornhill
ND
29.85
Kyle Johnston
Bill Crothers SS - Unionville
ND
29.75
Michael Pusateri
Tommy Douglas Secondary School
ND
29.70
Janson Fu
Dr. John Denison - Newmarket
ND
29.33
Louie Simonin
Cardinal Carter - Aurora
29.91
29.19
Roman Peraita
Cardinal Carter - Aurora
ND
29.01
Dara Sayedzadeh
Cardinal Carter - Aurora
ND
28.79
Luke Mercado
Maple - Maple
31.00
28.64
Nicshan Pirathaaban
Middlefield - Markham
ND
28.23
Hiransh Shah
Emily Carr Secondary School
ND
27.22
Mason Twigger
Newmarket - Newmarket
ND
25.17
David Kogan
Community Hebrew Academy-R.H.
ND
24.14
Thomas Lai
Stouffville - Stouffville
ND
23.50
Braeden Grant
Bill Crothers SS - Unionville
25.49
23.33
Joseph Gentile
Emily Carr Secondary School
ND
21.60
Matthew Ng
Tommy Douglas Secondary School
ND
21.39
Michael Jahshan
Woodbridge College Wyverns
ND
20.91
Dennis Wong
St. Robert - Thornhill
ND
18.18
Bogdan (Alex) Armean
Emily Carr Secondary School
ND
14.19
Nnemeka Otoh
Cardinal Carter - Aurora
ND
DNF
Daniel Gabriel
Sacred Heart - Newmarket
ND
DNF
James Elmhirst
Dr. John Denison - Newmarket
ND
DNF
Nathan Romero
Cardinal Carter - Aurora
ND
DNF
Sheung Yan (Lawrence Mak
St. Robert - Thornhill
ND
DNF
Hudson Greenbough
Bill Crothers SS - Unionville
28.86
DNF
Mathisan Paramonathan
Middlefield - Markham
ND
DNF
Varuhn Ruthirakuhan
Milliken Mills - Markham
ND
DNF
Danial Khosravi
Langstaff - Richmond Hill
ND
DNF
Jake Richardson
Dr. G. W. Williams - Aurora
ND
DNF
Levi Hahamovich
Community Hebrew Academy-R.H.
ND
FOUL
Michael Lake
Sacred Heart - Newmarket
ND
FOUL
Chris Roche
St. Maximilian Kolbe - Aurora
ND
FOUL
Dominic Valera
Bur Oak S.S.
19.29
FOUL
Kevin Thirumaran
Woodbridge College Wyverns
ND
FOUL
Victor Isaicu
Bill Crothers SS - Unionville
25.26
FOUL
David Li
Bur Oak S.S.
30.57
FOUL
c
Last updated Thu, 19 May 2016 20:19:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en