Meet Info
2018 ZONE 4 Championship Meet
SOSSA Qualifier
May 16, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Winston Churchill - St. Cath
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
590
Meredith Deroos
3.
Midget Female 200 Metre Dash
5.
Midget Female 400 Metre Dash
NT
NT
32.10
1:12.40
7
6
575
Sadie Braun
5.
Midget Female 400 Metre Dash
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
1:10.23
DNF
3
3
623
Ally Sentance
5.
Midget Female 400 Metre Dash
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
624
Isaak Siemens
6.
Midget Male 400 Metre Dash
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
59.05
2:21.43
2
6
4
576
Lauren Brooks
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
622
Mikayla Scaglione
7.
Midget Female 800 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
2:42.57
6:14.96
5
2
1
4
579
Eric Campbell
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:14.94
4:16.97
1
1
6
6
609
Shayla Kuzyk
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:23.23
12:02.08
6:14.95
1
2
1
6
4
6
584
Riley Coles
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
4:37.95
10:43.12
DNS
4
3
2
3
595
Mckenna Geoffery
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
16.57
58.35
9
5
1
603
Joylynn Haymes
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
14.85
54.16
4
1
2
6
628
Lauren Vanecko
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
14.56
55.46
3
2
3
4
631
Laura White
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
15.86
6
592
Hannah Fowler
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
ND
ND
4.09
9.37
5
3
1
3
581
Jacob Cieien-Gough
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
5.48
11.63
1
1
6
6
587
Noah Crawford
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
4.97
10.28
5
3
1
3
633
Emily Zapke
23.
Midget Female Triple Jump
ND
6.64
9
594
Devon Garrah
25.
Midget Female Shot Put
ND
7.28
5
1
602
Janee Harrison
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
25.
Midget Female Shot Put
ND
ND
ND
23.20
24.09
10.88
3
1
1
3
6
6
617
Stefani Mrkalj
25.
Midget Female Shot Put
ND
DNS
627
Mackenzie Tomins
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
25.
Midget Female Shot Put
ND
ND
ND
23.73
19.67
8.91
1
9
2
6
4
586
Ryan Cormier
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
26.
Midget Male Shot Put
ND
ND
ND
26.50
36.13
9.92
2
1
4
4
6
2
604
Ravi Hollo
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
26.
Midget Male Shot Put
ND
ND
ND
31.26
27.15
11.80
1
7
2
6
4
619
Jenna Pollock
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
19.87
20.72
5
7
1
626
Amelia Thanase
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
18.25
11
573
Aziz Basic
34.
Junior Male 100 Metre Dash
DNS
NT
588
Ryan Daniel
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
12.41
NT
NT
12.28
25.93
57.61
3
4
2
3
2
4
572
Clare Atreo
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
589
Kaley DeMont
41.
Junior Female 1500 Metre Run
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
612
Bella McInnis
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
1:11.11
2:52.99
6
4
2
614
Makayla Morrison
41.
Junior Female 1500 Metre Run
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
6:37.97
1:22.93
3:18.72
5
12
7
1
574
Joshua Bezanson
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:14.93
4:37.68
10:19.18
4
3
1
2
3
6
582
Jonathan Clark
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:31.12
5:16.75
11
14
621
Cole Salierno
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:17.01
11:55.17
15
7
580
Charolette Chan
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
49.
Junior Female High Jump
NT
NT
NH
13.88
55.77
1.20
3
3
4
3
3
2
625
Erica Sumbler
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
49.
Junior Female High Jump
53.
Junior Female Long Jump
NT
NH
ND
57.56
1.35
3.46
6
3
12
3
591
Noah Dommasch
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
50.
Junior Male High Jump
56.
Junior Male Triple Jump
NT
NH
ND
42.95
1.80
12.72
1
1
1
6
6
6
593
Oreoluwa Fowler
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
45.80
2
4
597
Haiven Gray
53.
Junior Female Long Jump
ND
3.45
13
578
Nate Butler
56.
Junior Male Triple Jump
54.
Junior Male Long Jump
ND
ND
9.43
DNS
8
599
Spencer Gregson
56.
Junior Male Triple Jump
54.
Junior Male Long Jump
ND
ND
10.12
DNS
5
1
577
Morgan Buchan
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
6.08
15.24
15.04
11
10
11
601
Ashley Harris
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
8.75
16.54
19.01
2
8
9
4
616
Alyssa Mozzoni
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
5.97
13.65
13.75
12
11
12
630
Nikki Volk
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
ND
ND
DNS
DNS
606
Matt Jeffery
58.
Junior Male Shot Put
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
12.33
DNS
2
4
611
Leith Maghrif
66.
Senior Male 100 Metre Dash
DNS
NT
629
Daniel Visser
66.
Senior Male 100 Metre Dash
12.69
12.45
6
571
Liam Armstrong
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
596
Ethan Girard
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
55.40
2:08.90
DNS
3
2
3
4
598
Abigal Greenough
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:48.25
6:04.91
5
7
1
632
Carson Wills
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
583
Jenna Coles
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:27.60
12:21.45
6:15.04
1
3
3
6
3
3
615
Taylor Mowat
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:15.44
9:15.32
3
2
3
4
610
Harry Lengyel
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
6:59.43
9:37.79
3
4
3
2
620
Nick Reimer
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
7:18.80
10:04.51
4
6
2
585
Jenny Connell
89.
Senior Female Shot Put
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
7.10
18.07
10
13
605
Jamie Irish
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
6.19
15.50
11
11
613
Taylor Meechan
89.
Senior Female Shot Put
ND
7.22
9
618
Cierra Perron
89.
Senior Female Shot Put
93.
Senior Female Javelin Throw
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
ND
9.64
33.28
28.95
1
2
1
6
4
6
607
Matt Johnson
90.
Senior Male Shot Put
ND
12.41
1
6
600
Claire Hallsworth
93.
Senior Female Javelin Throw
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
22.91
15.93
8
10
608
Katie Kathiresan
93.
Senior Female Javelin Throw
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
27.64
21.60
5
5
1
1
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
SWCSS-St. Cath "A"
NT
54.54
1
6
Junior Female 4x100 Metre Relay
SWCSS-St. Cath "A"
NT
1:02.81
4
2
Junior Male 4x100 Metre Relay
SWCSS-St. Cath "A"
NT
47.16
1
6
Open Male 4x400 Metre Relay
SWCSS-St. Cath "A"
NT
DNS
Total Points:
267
Last updated Thu, 17 May 2018 18:55:19
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en