Meet Info
Cardinal Carter Track Classic
May 4, 2006 to May 6, 2006
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (374.35 kB)
Media Full Results (142.61 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Michael Power/St.Joseph\\\'s
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
1123
Alex Belluzzo
40.
Midget Male 1500 Metre Run
34.
Midget Male 800 Metre Run
46.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
4:39.00
2:15.27
10:05.00
5
2
1
2
8
10
1148
Andre Raposo
40.
Midget Male 1500 Metre Run
34.
Midget Male 800 Metre Run
46.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:12.00
2:36.00
10:59.70
30
19
14
1146
Antun Pavelic
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
47.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
4:17.00
2:03.59
9:27.50
2
3
4
8
6
4
1147
Chris Pietrangelo
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
47.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
4:46.00
2:23.80
10:13.90
17
17
10
1150
Ryan Swiderski
29.
Junior Male 400 Metre Dash
23.
Junior Male 200 Metre Dash
90.
Junior Male Javelin Throw
NT
24.54
ND
56.11
NT
27.50
3
9
17
6
1149
David Suchodolski
61.
Senior Male Long Jump
18.
Senior Male 100 Metre Dash
ND
12.66
5.90
NT
4
70
4
1135
Bryan Hebor
49.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
42.
Senior Male 1500 Metre Run
36.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
7:10.73
4:47.00
2:15.80
13
29
26
1122
Conner Allen
91.
Senior Male Javelin Throw
ND
39.59
4
4
1087
Alex DiGiacomo
50.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
39.
Senior Female 1500 Metre Run
45.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:46.32
5:16.00
11:22.50
5
10
6
2
1
1090
Brynn Farren
31.
Midget Female 800 Metre Run
37.
Midget Female 1500 Metre Run
43.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
1121
Victoria Zasowski
37.
Midget Female 1500 Metre Run
31.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
6:15.00
2:54.11
25
11
1093
Rebecca Hansford
37.
Midget Female 1500 Metre Run
31.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
6:33.00
DNS
30
1096
Stephanie Malek
38.
Junior Female 1500 Metre Run
32.
Junior Female 800 Metre Run
44.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:06.00
2:33.00
10:53.50
2
5
2
8
2
8
1108
Alicia Poirier
38.
Junior Female 1500 Metre Run
32.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
3:06.69
24
1092
Karolina Frank
38.
Junior Female 1500 Metre Run
32.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
6:41.00
2:58.69
36
20
1084
Brenda Colley
39.
Senior Female 1500 Metre Run
50.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
45.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
5:13.00
5:44.94
10:59.90
8
4
5
4
2
1120
Teresa Zasowski
39.
Senior Female 1500 Metre Run
50.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
33.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
5:16.39
5:46.64
2:39.50
11
6
13
1
1086
Olivia Costantino
39.
Senior Female 1500 Metre Run
33.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
1110
Adrienne Policht
27.
Senior Female 400 Metre Dash
39.
Senior Female 1500 Metre Run
33.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
1:06.98
5:11.00
DNS
13
7
1139
Stepan Masney
18.
Senior Male 100 Metre Dash
91.
Senior Male Javelin Throw
79.
Senior Male Shot Put
NT
ND
ND
NT
34.40
DNS
9
1128
Dillon Farren
28.
Midget Male 400 Metre Dash
16.
Midget Male 100 Metre Dash
34.
Midget Male 800 Metre Run
NT
13.95
NT
1:05.48
NT
DNS
27
69
1144
Darren Nigli
16.
Midget Male 100 Metre Dash
59.
Midget Male Long Jump
13.81
ND
NT
4.95
63
19
1134
Alan Haczek
16.
Midget Male 100 Metre Dash
59.
Midget Male Long Jump
16.40
ND
NT
DNS
91
1132
Ivan Gritsiniak
77.
Midget Male Shot Put
83.
Midget Male Discus Throw
89.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
ND
11.66
DNS
DNS
6
1
1138
Mathieu Marcoccia
84.
Junior Male Discus Throw
90.
Junior Male Javelin Throw
78.
Junior Male Shot Put
ND
ND
ND
42.41
36.50
12.49
3
5
1
6
1
10
1133
Keith Gunaratne
23.
Junior Male 200 Metre Dash
29.
Junior Male 400 Metre Dash
17.
Junior Male 100 Metre Dash
NT
NT
12.72
NT
59.47
NT
8
34
1152
Andres Yepes-Munoz
23.
Junior Male 200 Metre Dash
17.
Junior Male 100 Metre Dash
26.69
12.73
NT
NT
26
35
1136
Alex Kropa
84.
Junior Male Discus Throw
ND
29.46
14
1131
Daniel Grassi
84.
Junior Male Discus Throw
90.
Junior Male Javelin Throw
78.
Junior Male Shot Put
ND
ND
ND
27.00
31.00
DNS
17
12
1140
Mark Menare
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
5:54.00
2:44.30
56
24
1126
Joseph DelDegan
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
6:00.00
DNS
61
1145
Amir Pardsovei
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
5:39.39
DNS
50
1127
John DiGiacomo
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
5:41.00
2:37.89
51
21
1142
Josh Moore
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
47.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
4:53.00
DNS
DNS
23
1153
Michael Zima
84.
Junior Male Discus Throw
90.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
27.00
24.50
17
19
1129
Kyle Farren
42.
Senior Male 1500 Metre Run
36.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
5:31.00
2:36.30
66
38
1151
Matthew Tam
24.
Senior Male 200 Metre Dash
18.
Senior Male 100 Metre Dash
91.
Senior Male Javelin Throw
NT
13.78
ND
NT
NT
FOUL
122
1125
Steven Costantini
91.
Senior Male Javelin Throw
85.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
32.00
DNS
17
1124
Tim Correia
24.
Senior Male 200 Metre Dash
18.
Senior Male 100 Metre Dash
91.
Senior Male Javelin Throw
25.34
12.59
ND
NT
NT
FOUL
36
65
1130
Mark Gaglione
42.
Senior Male 1500 Metre Run
36.
Senior Male 800 Metre Run
49.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:02.00
2:17.60
DNS
39
28
1143
Stephan Nazar
79.
Senior Male Shot Put
85.
Senior Male Discus Throw
91.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
DNS
DNS
DNS
1137
Ryan Kyros
42.
Senior Male 1500 Metre Run
36.
Senior Male 800 Metre Run
49.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:09.00
DNS
7:51.35
46
18
1141
Mark Menary
42.
Senior Male 1500 Metre Run
49.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
48.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
1113
Danielle Stewart
20.
Junior Female 200 Metre Dash
13.
Midget Female 100 Metre Dash
56.
Midget Female Long Jump
NT
14.20
ND
NT
NT
4.37
23
3
6
1081
Rebecca Bird
19.
Midget Female 200 Metre Dash
13.
Midget Female 100 Metre Dash
56.
Midget Female Long Jump
NT
14.00
ND
NT
NT
4.14
16
12
1101
Clarity Nicoll
74.
Midget Female Shot Put
80.
Midget Female Discus Throw
86.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
6.24
16.86
DNS
11
14
1115
Chantelle Switzer
19.
Midget Female 200 Metre Dash
13.
Midget Female 100 Metre Dash
56.
Midget Female Long Jump
NT
13.60
ND
NT
DNS
DNS
8
1097
Inna Malkamalova
1.
Midget Female 80 Metre Hurdles
13.
Midget Female 100 Metre Dash
56.
Midget Female Long Jump
NT
14.65
ND
NT
NT
DNS
41
1114
Lindsay Swiderski
86.
Midget Female Javelin Throw
ND
14.73
13
1098
Sasha Manu-Courey
1.
Midget Female 80 Metre Hurdles
7.
Midget Female 300 Metre Hurdles
13.
Midget Female 100 Metre Dash
NT
NT
NT
NT
NT
NT
1094
Victoria Henderson
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
20.
Junior Female 200 Metre Dash
14.
Junior Female 100 Metre Dash
NT
30.83
15.65
16.94
NT
NT
24
17
78
1099
Marija Misir
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
8.
Junior Female 300 Metre Hurdles
14.
Junior Female 100 Metre Dash
NT
NT
15.02
17.67
NT
NT
27
61
1091
Sonia Ferczak
75.
Junior Female Shot Put
81.
Junior Female Discus Throw
ND
ND
DNS
25.24
3
6
1109
Monika Polakowska
14.
Junior Female 100 Metre Dash
15.63
NT
76
1118
Katerina Toderishena
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
14.
Junior Female 100 Metre Dash
87.
Junior Female Javelin Throw
NT
NT
ND
DNF
NT
DNS
1089
Deana Drozdowsky
26.
Junior Female 400 Metre Dash
8.
Junior Female 300 Metre Hurdles
14.
Junior Female 100 Metre Dash
NT
NT
14.09
1:10.47
NT
NT
18
25
1085
Amanda Costantini
57.
Junior Female Long Jump
87.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
DNS
21.10
8
1102
Amanda O\'Connor
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
14.
Junior Female 100 Metre Dash
NT
NT
NT
NT
1079
Emmanuela Asante
14.
Junior Female 100 Metre Dash
87.
Junior Female Javelin Throw
15.27
ND
NT
23.79
68
3
6
1103
Dianabeth Omorogie
14.
Junior Female 100 Metre Dash
87.
Junior Female Javelin Throw
57.
Junior Female Long Jump
15.05
ND
ND
NT
12.00
DNS
63
24
1105
Gabriella Opas
15.
Senior Female 100 Metre Dash
58.
Senior Female Long Jump
64.
Senior Female Triple Jump
NT
ND
ND
NT
DNS
DNS
1104
Tracy Omorose
82.
Senior Female Discus Throw
88.
Senior Female Javelin Throw
15.
Senior Female 100 Metre Dash
ND
ND
14.34
DNS
DNS
NT
18
1117
Chelsea Thomas
15.
Senior Female 100 Metre Dash
88.
Senior Female Javelin Throw
17.01
ND
NT
DNS
59
1083
Cheran Carty
15.
Senior Female 100 Metre Dash
14.91
NT
27
1082
Shannon Bowen
15.
Senior Female 100 Metre Dash
16.15
NT
54
1095
Katerina Iatsikovska
82.
Senior Female Discus Throw
88.
Senior Female Javelin Throw
76.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
20.50
17.83
5.52
15
11
19
1088
Maire Dineen
82.
Senior Female Discus Throw
88.
Senior Female Javelin Throw
76.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
27.50
22.21
DNS
6
8
1
1100
Anthea Mislan
15.
Senior Female 100 Metre Dash
58.
Senior Female Long Jump
64.
Senior Female Triple Jump
14.37
ND
ND
NT
4.40
8.87
19
8
9
1116
Catherine Szymczyk
82.
Senior Female Discus Throw
88.
Senior Female Javelin Throw
76.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
20.92
24.45
7.34
14
6
11
1
1112
Katrina Skadorwa
15.
Senior Female 100 Metre Dash
58.
Senior Female Long Jump
64.
Senior Female Triple Jump
14.37
ND
ND
NT
4.13
DNS
19
14
1119
Camile Wright
15.
Senior Female 100 Metre Dash
15.24
NT
34
1106
Kelly Orr
3.
Senior Female 100 Metre Hurdles
9.
Senior Female 400 Metre Hurdles
15.
Senior Female 100 Metre Dash
NT
NT
NT
NT
1:15.97
NT
8
1080
Alana Battiston
9.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
1107
Lauren Perlas
82.
Senior Female Discus Throw
76.
Senior Female Shot Put
88.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
DNS
8.37
14.50
6
16
1
1111
Vanessa Salerno
87.
Junior Female Javelin Throw
75.
Junior Female Shot Put
81.
Junior Female Discus Throw
ND
ND
ND
DNS
DNS
DNS
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Senior Male 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
49.56
31
Senior Male 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
NT
Junior Male 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
47.29
4
4
Junior Male 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
NT
Senior Female 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
55.07
9
Senior Female 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
NT
Midget Female 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
54.41
3
6
Junior Female 4x100 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
59.10
24
Junior Female 4x100 Metre Relay
Michael Powe "B"
NT
DNS
Open Female 4x400 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
4:37.16
5
2
Open Female 4x400 Metre Relay
Michael Powe "B"
NT
DNS
Open Male 4x400 Metre Relay
Michael Powe "A"
NT
3:45.23
6
1
Total Points:
132
Last updated Mon, 08 May 2006 20:34:17
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en