Meet Info
2010 South Simcoe Zone Meet
May 12, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (215.36 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Banting Memorial High School
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
513
Andrew Beardsall
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
7:17.89
10:15.51
4
3
4
6
518
Jeremy Morrison
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
ND
ND
5.68
11.90
4
7
4
504
Maddie Dombrowski
85.
Senior Female Long Jump
81.
Senior Female High Jump
87.
Senior Female Triple Jump
ND
NH
ND
4.48
1.49
9.77
4
1
5
4
10
2
505
Alexandra Gallagher
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:32.55
12:15.68
6
5
1
2
506
Amber Gould
67.
Senior Female 200 Metre Dash
65.
Senior Female 100 Metre Dash
NT
15.08
29.37
NT
6
15
1
525
Thomas Troop
54.
Junior Male Long Jump
34.
Junior Male 100 Metre Dash
ND
12.49
5.84
12.03
1
2
10
8
502
Kelsey Breedon
67.
Senior Female 200 Metre Dash
65.
Senior Female 100 Metre Dash
NT
14.03
29.42
13.40
7
7
501
Samantha Bird
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
14.80
NT
NT
31.24
14
12
527
Mitchell Wright
22.
Midget Male Long Jump
2.
Midget Male 100 Metre Dash
24.
Midget Male Triple Jump
ND
13.98
ND
4.10
NT
9.34
17
28
10
516
Chris Davis
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
DNS
DNS
522
Brandon Pilon
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
12.19
NT
12.55
26.97
7
9
526
Brandon Vanriel
18.
Midget Male High Jump
2.
Midget Male 100 Metre Dash
NH
13.31
1.55
NT
3
19
5
509
Tara White
49.
Junior Female High Jump
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
61.
Junior Female Javelin Throw
NH
NT
ND
1.45
60.03
16.84
4
8
7
4
512
Tyler Allen
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:35.62
9:48.64
3
3
6
6
503
Kendra Cicci
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
1.
Midget Female 100 Metre Dash
NT
SCR
SCR
NT
511
Dylan Adair
54.
Junior Male Long Jump
56.
Junior Male Triple Jump
ND
ND
4.56
9.69
11
9
515
Chris Clark
56.
Junior Male Triple Jump
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
9.04
31.56
10
8
510
Rachelle Young
67.
Senior Female 200 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
30.54
1:12.65
10
4
4
520
Frank O'leary
94.
Senior Male Javelin Throw
90.
Senior Male Shot Put
ND
ND
42.54
DNS
3
6
517
Michael Galezowski
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:49.75
10:26.63
4
6
4
1
500
Angelina Bird
59.
Junior Female Discus Throw
57.
Junior Female Shot Put
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
20.18
6.44
21.94
4
6
3
4
1
6
507
Lucy Gripper
53.
Junior Female Long Jump
49.
Junior Female High Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
NH
ND
DNS
1.50
10.52
1
1
10
10
521
Michael Petrucci
44.
Junior Male 3000 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
11:29.76
5:22.18
12
11
524
Zach Skubnik
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
56.71
2:10.79
4
2
4
8
523
Tim Potts
92.
Senior Male Discus Throw
66.
Senior Male 100 Metre Dash
ND
SCR
DNS
NT
508
Brittney Snell
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
21.
Midget Female Long Jump
NT
ND
16.08
4.04
5
2
2
8
514
Ben Beardsall
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
7:34.28
10:35.72
8
7
519
Richard Naylor
44.
Junior Male 3000 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
11:01.35
4:53.36
8
7
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Team has no relays registered
Total Points:
141
Last updated Fri, 14 May 2010 18:18:43
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en