Meet Info
York Region Indoor Championships
Apr 15, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Full Results PDF (178.28 kB)
Media Full Results (62.80 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for St.Theresa of Lisieux-Richmond
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
2322
Marco Aldrovandi
53.
Senior Male Long Jump
59.
Senior Male Triple Jump
65.
Senior Male High Jump
ND
ND
NH
3.93
7.94
NH
24
8
2326
Dylan Boyd
6.
Senior Male 60 Metre Hurdles
12.
Senior Male 60 Metre Dash
NT
08.29
11.54
8
54
2294
Stefanie Chesser
23.
Senior Female 800 Metre Run
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
3:30.04
6:57.20
12
15
2330
Justin Clarke
47.
Senior Male Shot Put
53.
Senior Male Long Jump
65.
Senior Male High Jump
ND
ND
NH
8.81
3.46
NH
9
27
2300
Samantha Galati
64.
Senior Female High Jump
52.
Senior Female Long Jump
NH
ND
1.60
4.47
1
6
10
1
2301
Vanessa Girimonte
17.
Senior Female 400 Metre Dash
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
09.90
1:25.50
23
24
2306
Jacqueline Kong
17.
Senior Female 400 Metre Dash
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
10.47
1:27.20
24
30
2341
Justin La
53.
Senior Male Long Jump
65.
Senior Male High Jump
ND
NH
3.91
NH
25
2309
Talia Lanzarotta
17.
Senior Female 400 Metre Dash
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
10.16
1:21.50
19
27
2313
Christine Menezes
23.
Senior Female 800 Metre Run
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
DNF
6:54.90
14
2327
Shayan Bozorgmanesh
18.
Senior Male 400 Metre Dash
12.
Senior Male 60 Metre Dash
NT
08.48
DNF
65
2324
Alex Bevilacqua
47.
Senior Male Shot Put
53.
Senior Male Long Jump
12.
Senior Male 60 Metre Dash
ND
ND
07.77
FOUL
5.05
13
25
2295
Catalina Contreras
23.
Senior Female 800 Metre Run
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
DNF
7:16.70
17
2296
Isabelle DeSouza
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
08.68
08.45
5
2
2334
Julian Emmanuel
59.
Senior Male Triple Jump
12.
Senior Male 60 Metre Dash
ND
DNS
9.15
7
2299
Liana Falzone
52.
Senior Female Long Jump
11.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
09.89
2.76
19
23
2305
Ruby-Anne Kakoutis
23.
Senior Female 800 Metre Run
17.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
2:38.00
1:05.00
1
3
10
6
2342
Ariel Lam
53.
Senior Male Long Jump
12.
Senior Male 60 Metre Dash
ND
07.91
4.43
20
34
2310
Tammy Li
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
10.16
13.69
11
26
2311
Jayne Liu
58.
Senior Female Triple Jump
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
11.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
NT
08.61
9.03
10.61
08.65
5
2
8
2
8
2314
Dominique Meredith
11.
Senior Female 60 Metre Dash
52.
Senior Female Long Jump
DNS
ND
DNF
2312
Queenie Ma
23.
Senior Female 800 Metre Run
17.
Senior Female 400 Metre Dash
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
NT
11.00
DNF
1:40.30
27
33
2317
Amanda Stancato
64.
Senior Female High Jump
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NH
09.70
NH
22
2318
Vivian Tang
29.
Senior Female 1500 Metre Run
17.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
6:53.90
1:12.30
13
12
2352
Michael Vitelli
18.
Senior Male 400 Metre Dash
53.
Senior Male Long Jump
12.
Senior Male 60 Metre Dash
NT
ND
08.30
1:02.40
DNF
20
55
2321
Emily Xuereb
17.
Senior Female 400 Metre Dash
23.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
1:32.40
DNF
25
2292
Kristen Anderson
21.
Junior Female 800 Metre Run
27.
Junior Female 1500 Metre Run
9.
Junior Female 60 Metre Dash
NT
NT
09.59
3:10.40
5:55.30
3
4
27
6
4
2323
Richard Arnone
51.
Junior Male Long Jump
45.
Junior Male Shot Put
10.
Junior Male 60 Metre Dash
ND
ND
08.52
4.00
9.18
25
10
36
2325
Andrew Boetto
16.
Junior Male 400 Metre Dash
51.
Junior Male Long Jump
NT
ND
1:13.20
FOUL
23
2329
Andrew Chung
16.
Junior Male 400 Metre Dash
63.
Junior Male High Jump
10.
Junior Male 60 Metre Dash
NT
NH
08.45
1:07.10
1.55
17
4
35
4
2333
Justin Dodds
16.
Junior Male 400 Metre Dash
10.
Junior Male 60 Metre Dash
45.
Junior Male Shot Put
NT
08.98
ND
1:17.60
9.40
26
45
9
2297
Jessica Edwards
27.
Junior Female 1500 Metre Run
44.
Junior Female Shot Put
NT
ND
DNF
5.66
10
2335
Samuel Hillis
51.
Junior Male Long Jump
57.
Junior Male Triple Jump
63.
Junior Male High Jump
ND
ND
NH
4.06
9.03
NH
23
13
2337
Daniel Iafrate
28.
Junior Male 1500 Metre Run
22.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
5:35.20
2:43.10
15
20
2338
Giancarlo Ianni
16.
Junior Male 400 Metre Dash
63.
Junior Male High Jump
10.
Junior Male 60 Metre Dash
NT
NH
08.59
1:05.00
NH
13
39
2307
Toni Kritikos
15.
Junior Female 400 Metre Dash
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
NT
NT
DNF
14.91
9
2308
Priscila Kusi-Asara
62.
Junior Female High Jump
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
9.
Junior Female 60 Metre Dash
NH
NT
08.49
1.30
08.43
5
4
2
4
2343
Jeffrey Lam
51.
Junior Male Long Jump
16.
Junior Male 400 Metre Dash
ND
NT
4.46
1:07.40
21
18
2345
Sandy Lebitania
63.
Junior Male High Jump
51.
Junior Male Long Jump
10.
Junior Male 60 Metre Dash
NH
ND
08.67
NH
4.90
8
40
2347
Joseph Malfara
16.
Junior Male 400 Metre Dash
22.
Junior Male 800 Metre Run
28.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:13.00
2:52.00
5:55.70
22
23
19
2315
Joline Moore
9.
Junior Female 60 Metre Dash
15.
Junior Female 400 Metre Dash
44.
Junior Female Shot Put
09.75
NT
ND
1:17.20
DNF
34
8
2350
Lucas Tobin-Campbell
51.
Junior Male Long Jump
63.
Junior Male High Jump
10.
Junior Male 60 Metre Dash
ND
NH
DQ
4.68
1.50
14
6
1
2351
Paul Vinalon
16.
Junior Male 400 Metre Dash
10.
Junior Male 60 Metre Dash
51.
Junior Male Long Jump
NT
DNS
ND
DNF
DNF
2353
Steven Vitelli
51.
Junior Male Long Jump
10.
Junior Male 60 Metre Dash
ND
DNS
FOUL
2320
Julia Walker
15.
Junior Female 400 Metre Dash
9.
Junior Female 60 Metre Dash
NT
10.43
1:26.30
16
45
2293
Dana Burlac
7.
Midget Female 60 Metre Dash
42.
Midget Female Shot Put
48.
Midget Female Long Jump
09.77
ND
ND
4.78
3.69
32
14
12
2331
Daniel D'Souza
55.
Midget Male Triple Jump
61.
Midget Male High Jump
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
NH
DNS
FOUL
DNF
2332
Desmond Dillon
49.
Midget Male Long Jump
4.
Midget Male 60 Metre Hurdles
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
NT
08.58
4.68
10.56
12
4
45
4
2298
Amanda Esmailian
1.
Midget Female 60 Metre Hurdles
7.
Midget Female 60 Metre Dash
NT
10.15
13.72
8
42
2302
Madelaine Hare
13.
Midget Female 400 Metre Dash
7.
Midget Female 60 Metre Dash
48.
Midget Female Long Jump
NT
09.67
ND
1:15.90
3.52
9
29
20
2304
Amanda Ingriselli
19.
Midget Female 800 Metre Run
13.
Midget Female 400 Metre Dash
NT
NT
3:16.70
DQ
11
2340
Matthew Kempt
26.
Midget Male 1500 Metre Run
61.
Midget Male High Jump
NT
NH
5:28.30
NH
13
2344
Darren Lau
49.
Midget Male Long Jump
61.
Midget Male High Jump
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
NH
08.50
5.47
1.55
2
5
38
8
1.50
2346
David Lee
14.
Midget Male 400 Metre Dash
8.
Midget Male 60 Metre Dash
NT
08.90
1:14.60
35
54
2348
Giovanni Pasquale
14.
Midget Male 400 Metre Dash
49.
Midget Male Long Jump
8.
Midget Male 60 Metre Dash
NT
ND
08.46
1:05.60
4.26
21
18
33
2349
Jeffrey Penstone
8.
Midget Male 60 Metre Dash
14.
Midget Male 400 Metre Dash
08.84
NT
1:03.70
52
15
2354
Andrew Williams
14.
Midget Male 400 Metre Dash
61.
Midget Male High Jump
8.
Midget Male 60 Metre Dash
NT
NH
08.56
1:05.60
NH
21
43
2355
Jonathan Yue
14.
Midget Male 400 Metre Dash
49.
Midget Male Long Jump
61.
Midget Male High Jump
NT
ND
NH
1:03.10
4.56
1.60
14
15
4
4
2328
Alessandro Campagna
12.
Senior Male 60 Metre Dash
47.
Senior Male Shot Put
08.21
ND
8.82
50
7
2303
Erica Iafrate
17.
Senior Female 400 Metre Dash
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
1:11.30
5:54.90
9
4
4
2316
Julia Pariselli
23.
Senior Female 800 Metre Run
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
DNF
DNF
2319
Tiffany Thai
11.
Senior Female 60 Metre Dash
17.
Senior Female 400 Metre Dash
11.62
NT
1:39.60
34
26
2336
Mark Hwang
57.
Junior Male Triple Jump
10.
Junior Male 60 Metre Dash
ND
08.42
8.47
14
32
2339
Joshua Jameer
8.
Midget Male 60 Metre Dash
49.
Midget Male Long Jump
07.97
ND
07.95
5.28
6
5
1
2
2799
Felix Kim
47.
Senior Male Shot Put
ND
6.88
10
2800
Dena Karbarani
48.
Midget Female Long Jump
ND
2.26
34
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "A"
NT
2:10.20
8
Midget Male 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "A"
NT
1:55.30
8
Midget Male 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "B"
NT
DQ
Junior Female 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "A"
NT
2:10.20
9
Junior Male 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "A"
NT
1:55.70
10
Junior Male 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "B"
NT
1:49.00
6
1
Senior Female 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "A"
NT
2:19.20
9
Senior Female 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "B"
NT
2:26.80
10
Senior Female 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "C"
NT
1:59.90
3
6
Senior Male 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "A"
NT
1:45.40
12
Senior Male 4x200 Metre Relay
STLCHS- Richmond "B"
NT
1:55.00
21
Total Points:
91.5
Last updated Thu, 15 Apr 2010 18:19:27
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en