Meet Info
Legion District E
Jun 15, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for South Simcoe Dufferin
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
4325
Brittany Graves
57.
Female Under 18 200 Metre Dash
69.
Female Under 18 300 Metre Hurdles
77.
Female Under 18 Triple Jump
59.
Female Under 18 400 Metre Dash
NT
NT
ND
NT
25.85
46.63
11.12
58.63
1
2
1
1
4314
Maddie Beam
55.
Female Under 18 100 Metre Dash
57.
Female Under 18 200 Metre Dash
12.65
NT
12.64
26.33
1
3
4332
Ashley Rich
23.
Female Under 16 100 Metre Dash
25.
Female Under 16 200 Metre Dash
41.
Female Under 16 High Jump
47.
Female Under 16 Long Jump
NT
NH
ND
14.02
29.92
DNS
4.19
5
5
4
4333
Nicole Rich
57.
Female Under 18 200 Metre Dash
59.
Female Under 18 400 Metre Dash
NT
NT
27.88
1:03.40
5
2
4349
Garrett Van Amelsvoort
26.
Male Under 16 200 Metre Dash
46.
Male Under 16 Triple Jump
48.
Male Under 16 Long Jump
6.
Male Under 14 300 Metre Dash
22.
Male Under 14 Long Jump
NT
ND
ND
NT
ND
DNS
9.79
DNS
44.04
4.37
2
1
1
4315
Adah Beck
45.
Female Under 16 Triple Jump
47.
Female Under 16 Long Jump
27.
Female Under 16 300 Metre Dash
ND
ND
NT
9.44
4.40
48.91
3
3
4
4334
Savanah Scotland
55.
Female Under 18 100 Metre Dash
57.
Female Under 18 200 Metre Dash
79.
Female Under 18 Long Jump
DNS
NT
ND
DNS
4343
Liam Heaney
58.
Male Under 18 200 Metre Dash
78.
Male Under 18 Triple Jump
80.
Male Under 18 Long Jump
NT
ND
ND
25.19
FOUL
5.55
3
5
4351
Joey Wilson
74.
Male Under 18 High Jump
78.
Male Under 18 Triple Jump
80.
Male Under 18 Long Jump
NH
ND
ND
1.85
12.04
6.41
1
3
1
4345
Jayden Kelly
56.
Male Under 18 100 Metre Dash
58.
Male Under 18 200 Metre Dash
80.
Male Under 18 Long Jump
NT
NT
ND
11.26
22.98
6.38
1
1
2
4346
Scott McLaughlin
78.
Male Under 18 Triple Jump
80.
Male Under 18 Long Jump
ND
ND
12.48
5.83
2
3
4336
Kyla Terkovics
55.
Female Under 18 100 Metre Dash
57.
Female Under 18 200 Metre Dash
59.
Female Under 18 400 Metre Dash
13.66
NT
NT
13.79
28.17
1:04.86
6
7
3
4347
John Morgan
44.
Male Under 16 Shot Put
50.
Male Under 16 Discus Throw
ND
ND
9.62
DNS
2
4317
Samantha Buck
75.
Female Under 18 Shot Put
81.
Female Under 18 Discus Throw
83.
Female Under 18 Javelin Throw
ND
ND
ND
11.16
0.30
32.05
1
1
1
4338
Brandon Dobson
76.
Male Under 18 Shot Put
82.
Male Under 18 Discus Throw
ND
ND
13.12
41.13
1
1
4329
Lynda McArdle
43.
Female Under 16 Shot Put
49.
Female Under 16 Discus Throw
51.
Female Under 16 Javelin Throw
ND
ND
ND
10.06
24.22
23.99
1
1
1
4322
Emily Glass
27.
Female Under 16 300 Metre Dash
37.
Female Under 16 200 Metre Hurdles
41.
Female Under 16 High Jump
47.
Female Under 16 Long Jump
23.
Female Under 16 100 Metre Dash
45.
Female Under 16 Triple Jump
NT
NT
NH
ND
ND
47.51
32.80
1.43
4.68
13.82
9.64
3
3
2
1
4
2
4339
Chris Fuchs
28.
Male Under 16 300 Metre Dash
30.
Male Under 16 800 Metre Run
NT
NT
39.45
2:13.61
2
3
4327
Rebecca Linzer
77.
Female Under 18 Triple Jump
79.
Female Under 18 Long Jump
ND
ND
10.07
4.84
2
1
4342
Cole Greig
34.
Male Under 16 2000 Metre Run
40.
Male Under 16 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
DNS
00.21
2
4348
Connor Raikou
32.
Male Under 16 1200 Metre Run
34.
Male Under 16 2000 Metre Run
NT
NT
3:58.89
7:14.29
8
9
4341
Kaan Gozutok
32.
Male Under 16 1200 Metre Run
34.
Male Under 16 2000 Metre Run
NT
NT
3:54.49
7:06.17
7
8
4326
Megan Koski
9.
Female Under 14 1200 Metre Run
33.
Female Under 16 2000 Metre Run
NT
NT
3:59.36
7:05.88
4
6
4331
Cassidy Morgan
9.
Female Under 14 1200 Metre Run
33.
Female Under 16 2000 Metre Run
NT
NT
4:03.73
7:09.89
6
7
4324
Talia Gozutok
7.
Female Under 14 800 Metre Run
9.
Female Under 14 1200 Metre Run
29.
Female Under 16 800 Metre Run
NT
NT
NT
2:39.49
4:12.19
2:39.49
2
7
0
4337
Natalie Whitten
7.
Female Under 14 800 Metre Run
9.
Female Under 14 1200 Metre Run
29.
Female Under 16 800 Metre Run
NT
NT
NT
2:35.91
4:12.34
2:35.91
1
8
0
4319
Anna Carruthers
9.
Female Under 14 1200 Metre Run
NT
4:03.72
5
4328
Ilysha Lock
11.
Female Under 14 80 Metre Hurdles
13.
Female Under 14 200 Metre Hurdles
NT
NT
17.64
DNS
1
4316
Jaclyn Buck
55.
Female Under 18 100 Metre Dash
57.
Female Under 18 200 Metre Dash
15.05
NT
31.46
9
8
4318
Morgan Byng
23.
Female Under 16 100 Metre Dash
25.
Female Under 16 200 Metre Dash
37.
Female Under 16 200 Metre Hurdles
47.
Female Under 16 Long Jump
NT
NT
ND
12.96
27.25
30.80
DNS
2
2
1
4344
Josue Kashama
56.
Male Under 18 100 Metre Dash
58.
Male Under 18 200 Metre Dash
60.
Male Under 18 400 Metre Dash
NT
NT
NT
12.23
25.31
55.29
4
4
4
4350
Adam Vitums
58.
Male Under 18 200 Metre Dash
60.
Male Under 18 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
4335
Chloe Spears
59.
Female Under 18 400 Metre Dash
61.
Female Under 18 800 Metre Run
69.
Female Under 18 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
DNS
4321
Alyssa Elmy
31.
Female Under 16 1200 Metre Run
33.
Female Under 16 2000 Metre Run
NT
NT
3:54.20
7:02.72
4
5
4323
Justine Glass
31.
Female Under 16 1200 Metre Run
33.
Female Under 16 2000 Metre Run
NT
NT
3:59.55
7:15.89
6
9
4313
Jasmine Armstrong
29.
Female Under 16 800 Metre Run
31.
Female Under 16 1200 Metre Run
NT
NT
2:28.46
3:58.98
2
5
4320
Natasha Charoneau
29.
Female Under 16 800 Metre Run
31.
Female Under 16 1200 Metre Run
NT
NT
2:29.55
4:09.36
3
8
4330
Audrey McCormick
29.
Female Under 16 800 Metre Run
31.
Female Under 16 1200 Metre Run
NT
NT
2:33.24
4:09.97
4
9
4340
Alex Glass
6.
Male Under 14 300 Metre Dash
22.
Male Under 14 Long Jump
NT
ND
46.54
4.06
2
2
4354
Madison Greig
9.
Female Under 14 1200 Metre Run
33.
Female Under 16 2000 Metre Run
NT
NT
3:48.90
6:57.65
1
4
4366
Ben Anthony
86.
Male Under 18 Pole Vault
ND
3.65
2
4369
Emily Cruise
85.
Female Under 18 Pole Vault
ND
2.58
1
Total Points:
0
Last updated Fri, 02 Aug 2013 20:45:47
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en