Meet Info
Toronto South Track and Field Championships
Track and Field
May 16, 2012 to May 17, 2012
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Humberside - Toronto
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
116
Yvonne Anguelov
21.
Midget Female Long Jump
29.
Midget Female Javelin Throw
17.
Midget Female High Jump
ND
ND
NH
ND
ND
1.30
3
6
117
Hannah Azaria
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
ND
ND
3.53
DNS
11
133
Jayde Matis
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
17.10
DNS
NT
NT
30
120
Arden Burows
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
5:31.83
12:01.93
4
3
4
6
121
Maria Czajkowska
21.
Midget Female Long Jump
25.
Midget Female Shot Put
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
7.18
22.54
3
2
6
8
134
Kaitlyn McCluskie
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
ND
ND
4.42
9.29
2
6
8
1
135
Kyra More
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
DNS
12:40.38
5
2
139
Emma Rogers
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:29.31
5:14.63
1
1
10
10
142
Shield Swearing
1.
Midget Female 100 Metre Dash
15.82
NT
24
144
Maddie Tsushima
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
14.56
30.87
NT
NT
11
12
148
Caroline Zelma
5.
Midget Female 400 Metre Dash
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
NT
DNS
32.28
1:15.91
NT
NT
9
17
131
Megan Macmillan
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
5.
Midget Female 400 Metre Dash
16.00
33.98
NT
NT
NT
1:17.90
27
19
10
149
Miles Avalos
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:09.62
4:32.08
DNS
1
3
10
6
153
Fraser Duff
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
14.20
28.65
NT
NT
NT
NT
29.78
5:10.57
NT
11:23.85
14
6
9
9
1
155
Yaphet Fassil
6.
Midget Male 400 Metre Dash
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
18.
Midget Male High Jump
NT
NT
NH
1:04.69
20.19
1.40
9
4
3
4
6
157
Charlie Ingram
10.
Midget Male 1500 Metre Run
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
NT
ND
ND
NT
DNS
ND
158
David James
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
DNS
DNS
NT
NT
166
Colin McDuff
6.
Midget Male 400 Metre Dash
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
1:02.85
5:08.66
11:23.78
7
8
8
170
David Walsh
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
4.78
DNS
5
2
161
Bennet King
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
NT
136
Olivera Neskovich
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
DNS
ND
ND
NT
ND
DNS
147
Kirsten Wilson
39.
Junior Female 800 Metre Run
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
5:56.27
12:31.57
8
4
4
124
Onitsha Gayle-Allen
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
14.88
30.99
NT
31.25
15
8
125
Natasha Goncharenko
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
12:37.01
5
2
129
Mackenzie Lemieux
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
138
Leigh Raithby
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
37.
Junior Female 400 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
13.31
27.57
NT
NT
12.46
27.99
DNS
1:18.68
1
1
5
10
10
2
143
Alicia Tryczynska
39.
Junior Female 800 Metre Run
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
49.
Junior Female High Jump
NT
NT
NH
2:34.50
14.01
1.40
3
6
2
6
1
8
151
Jake Carrol
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:01.31
4:16.00
9:36.42
3
3
1
6
6
10
154
Nils Engholm
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
57.99
2:17.75
6
4
1
4
159
Jack Kennedy
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:18.00
9:46.75
4
3
4
6
160
Sam Kim
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
12.85
26.83
NT
NT
13
11
167
Sam Rabuzin
50.
Junior Male High Jump
62.
Junior Male Javelin Throw
NH
ND
NH
DNS
169
Max Swiderski
38.
Junior Male 400 Metre Dash
NT
57.48
5
2
172
Gordon Wong
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
29.49
NT
NT
NT
1:05.36
2:47.24
19
14
9
163
JP Loparco
38.
Junior Male 400 Metre Dash
42.
Junior Male 1500 Metre Run
62.
Junior Male Javelin Throw
NT
NT
ND
1:18.97
NT
14.33
17
7
115
Alexandra Allison
65.
Senior Female 100 Metre Dash
13.33
12.34
1
10
122
Gemma Ellsworth
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
13:49.78
15
123
Sarah Fassil
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
81.
Senior Female High Jump
NT
NH
19.99
1.48
9
2
8
126
Maxime Gordon
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
3:14.77
NT
11
127
Emily Graham
67.
Senior Female 200 Metre Dash
69.
Senior Female 400 Metre Dash
29.41
NT
29.54
1:09.54
6
5
1
2
128
Alice Kennedy
69.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
1:21.35
9
130
Samantha Low
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
18.21
NT
5
2
132
Michelle Mardus
85.
Senior Female Long Jump
89.
Senior Female Shot Put
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
3.90
7.62
23.36
7
4
3
4
6
137
Shannon Paul
65.
Senior Female 100 Metre Dash
14.88
NT
14
140
Jacqueline Rogers
69.
Senior Female 400 Metre Dash
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
NT
1:25.29
19.68
1:33.27
10
8
7
141
Katie Sommerville
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
13:31.98
12
145
Rachel Vukovich
69.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
1:08.33
4
4
146
Kelly White
65.
Senior Female 100 Metre Dash
DNS
NT
119
Julianna Bergen
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:50.92
NT
13:31.82
9
11
118
Nathan Belzner
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
13.36
DNS
NT
NT
DNS
27
150
Nicholas Cabal
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
2:16.27
4:54.34
6
10
1
156
Scott Hill
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:41.82
9:59.14
6
6
1
1
164
Derek Lu
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
12.53
26.62
NT
NT
DNS
19
17
165
Jake Mathewson
66.
Senior Male 100 Metre Dash
12.21
12
171
James Watson
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:52.69
10:21.53
9
7
162
Nate Kwofie
66.
Senior Male 100 Metre Dash
86.
Senior Male Long Jump
12.38
ND
ND
14
152
Andrew Clarry
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
NT
DNS
NT
NT
DNS
168
Craig Robinson
66.
Senior Male 100 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
NT
NT
DNS
NT
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
60.94
6
1
Midget Male 4x100 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
DNS
Junior Female 4x100 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
56.20
3
6
Junior Male 4x100 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
52.33
5
2
Senior Female 4x100 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
54.68
2
8
Senior Male 4x100 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
50.67
5
2
Open Female 4x400 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
4:41.78
7
Open Male 4x400 Metre Relay
Humberside - Tor "A"
NT
3:57.22
5
2
Total Points:
233
Last updated Thu, 17 May 2012 22:35:38
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en