Meet Info
TDSSAA South and West Track and Field Championships
May 24, 2018 to May 25, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Etobicoke Arts - Toronto
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
1006
Wanda Crosta
1.
Novice Female 100 Metre Dash
5.
Novice Female 400 Metre Dash
3.
Novice Female 200 Metre Dash
14.04
NT
NT
14.15
1:13.04
29.09
10
14
11
1332
Shane Ackerley
50.
Junior Male High Jump
54.
Junior Male Long Jump
56.
Junior Male Triple Jump
NH
ND
ND
1.65
DNS
DNS
2
8
1001
Evelyn Alley
59.
Junior Female Discus Throw
57.
Junior Female Shot Put
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
18.03
8.29
21.33
7
10
4
4
1342
Jack Mcleish
4.
Novice Male 200 Metre Dash
22.
Novice Male Long Jump
24.
Novice Male Triple Jump
NT
ND
ND
DNS
4.66
10.02
10
6
1
1346
Connor Ross
4.
Novice Male 200 Metre Dash
28.
Novice Male Discus Throw
30.
Novice Male Javelin Throw
NT
ND
ND
DNS
DNS
FOUL
1344
Chris Otdere
26.
Novice Male Shot Put
28.
Novice Male Discus Throw
30.
Novice Male Javelin Throw
ND
ND
ND
11.61
26.84
DNS
3
3
6
6
1334
Lucas Bessai
8.
Novice Male 800 Metre Run
10.
Novice Male 1500 Metre Run
12.
Novice Male 3000 Metre Run
2:18.64
4:47.28
11:05.62
5
4
7
2
4
1335
Connor Davidson
26.
Novice Male Shot Put
28.
Novice Male Discus Throw
30.
Novice Male Javelin Throw
ND
ND
ND
8.03
24.86
18.20
10
7
12
1337
Dylan Hackl
6.
Novice Male 400 Metre Dash
8.
Novice Male 800 Metre Run
10.
Novice Male 1500 Metre Run
NT
60.32
2:24.12
13
10
1016
Madison Nadurata
65.
Senior Female 100 Metre Dash
87.
Senior Female Triple Jump
85.
Senior Female Long Jump
14.22
ND
ND
14.30
DNS
DNS
14
1007
Pascale Gendron
73.
Senior Female 1500 Metre Run
71.
Senior Female 800 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
10:22.78
1
10
1011
Erika Mackenzie
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
6:06.29
12
1328
Victoria Veronesi
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
69.
Senior Female 400 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
24.71
NT
NT
NT
DNS
DNS
12
1326
Delaney Steele-brown
93.
Senior Female Javelin Throw
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
ND
25.83
6.93
19.11
8
11
7
1345
Stuart Ralston
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
1:01.48
2:29.71
5:34.87
21
14
17
1348
William Vuong
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
12.05
NT
ND
12.14
DNS
5.89
1
1
10
10
1339
Eli Lang
40.
Junior Male 800 Metre Run
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
2:30.26
DNS
33.86
15
6
1
1338
Sean Kim
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
56.
Junior Male Triple Jump
NT
NT
ND
DNS
DNS
DNS
1336
Endale Facile
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
5:38.27
19
1340
Tyler Lehman
56.
Junior Male Triple Jump
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
9.21
17.41
37.78
10
12
3
6
1341
Alex Mazzei
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
9.60
27.09
27.01
6
7
14
1
1350
Palmer Zuckerman
40.
Junior Male 800 Metre Run
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
56.
Junior Male Triple Jump
NT
ND
45.25
11.53
3
5
6
2
1347
Bill Shao
90.
Senior Male Shot Put
92.
Senior Male Discus Throw
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
DNS
29.51
27.56
3
19
6
1349
Jalon White
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
23.08
49.82
2:11.59
3
1
6
6
10
1
1343
Ben Mitchell
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
NT
ND
ND
1:03.43
5.80
12.41
5
3
2
2
6
8
1002
Alyanne Andrade-rifa
1.
Novice Female 100 Metre Dash
21.
Novice Female Long Jump
23.
Novice Female Triple Jump
DNS
ND
ND
NT
DNS
DNS
1327
Zonka Tholen
1.
Novice Female 100 Metre Dash
21.
Novice Female Long Jump
23.
Novice Female Triple Jump
15.49
ND
ND
NT
3.89
8.97
31
11
4
4
1325
Sasha Nishihata
13.
Novice Female 80 Metre Hurdles
15.
Novice Female 300 Metre Hurdles
DNS
NT
NT
1009
Grace Huang
3.
Novice Female 200 Metre Dash
21.
Novice Female Long Jump
23.
Novice Female Triple Jump
NT
ND
ND
30.34
4.11
8.76
18
7
6
1
1004
Zonia Charles
1.
Novice Female 100 Metre Dash
3.
Novice Female 200 Metre Dash
14.55
NT
14.47
29.78
13
13
1329
Lola White
5.
Novice Female 400 Metre Dash
9.
Novice Female 1500 Metre Run
7.
Novice Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
1:09.87
5:43.29
2:40.52
10
9
3
6
1014
Estelle Mohr
9.
Novice Female 1500 Metre Run
7.
Novice Female 800 Metre Run
11.
Novice Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
6:04.60
14:05.42
11
8
1330
Alex Wild
13.
Novice Female 80 Metre Hurdles
15.
Novice Female 300 Metre Hurdles
23.
Novice Female Triple Jump
18.81
NT
ND
19.52
1:05.19
FOUL
8
6
1
1008
Kiki Hammill
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
13.78
NT
13.72
28.29
2
3
8
6
1018
Brogan Nelson
59.
Junior Female Discus Throw
57.
Junior Female Shot Put
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
24.88
DNS
17.33
2
7
8
1015
Elyse Myskohlid
51.
Junior Female Pole Vault
49.
Junior Female High Jump
53.
Junior Female Long Jump
ND
NH
ND
2.70
DNS
4.86
2
2
8
8
1010
Abigail Kennedy
33.
Junior Female 100 Metre Dash
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
14.88
16.17
NT
15.26
15.71
14
5
2
1017
Camila Navas-polindara
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
DNS
14.33
11
1005
Lex Cretu
37.
Junior Female 400 Metre Dash
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
NT
14.24
NT
1:11.14
14.20
29.57
9
7
11
1331
Stella Woods
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
NT
1333
Daniel Bellisimo
70.
Senior Male 400 Metre Dash
92.
Senior Male Discus Throw
94.
Senior Male Javelin Throw
NT
ND
ND
1:01.27
26.89
FOUL
23
5
2
1013
Ariel Milne
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
69.
Senior Female 400 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
22.36
NT
NT
NT
1:19.02
1:27.84
11
14
11
1324
Madison Nerby
69.
Senior Female 400 Metre Dash
97.
Senior Female 1500 Metre Steeplechase
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
1012
Kemora Manning
1.
Novice Female 100 Metre Dash
21.
Novice Female Long Jump
3.
Novice Female 200 Metre Dash
14.70
ND
NT
NT
3.86
30.53
17
12
19
1003
Ronni Bijvoet
25.
Novice Female Shot Put
27.
Novice Female Discus Throw
29.
Novice Female Javelin Throw
ND
ND
ND
6.97
13.45
12.80
17
8
11
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Novice Male 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DQ
Junior Male 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DNS
Senior Male 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
46.77
3
6
Senior Male 4x400 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
3:40.74
2
8
Novice Female 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DQ
Junior Female 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DNF
Senior Female 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
Senior Female 4x400 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
4:48.07
10
Total Points:
184
Last updated Fri, 25 May 2018 19:50:10
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en