Meet Info
South GBSSA Qualifier
May 16, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for St. Joan of Arc - Barrie
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
327
Kierstin Barkell
9.
Midget Female 1500 Metre Run
1.
Midget Female 100 Metre Dash
NT
15.08
6:24.64
NT
6
21
1
350
Keely Hussey
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
14.33
NT
ND
NT
30.42
4.32
11
5
6
2
1
369
Ella Savard
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
2:57.55
6:20.10
DNS
7
4
4
352
Kaelyn Kelly
1.
Midget Female 100 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
25.
Midget Female Shot Put
14.87
ND
ND
NT
4.10
8.63
18
9
3
6
373
Abby Weening
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
17.
Midget Female High Jump
NT
NT
NH
13.01
49.25
1.45
1
1
2
10
10
8
334
Tiago De Oliveira
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:06.80
10:36.54
3
2
6
8
341
Max Graham
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
22.
Midget Male Long Jump
NT
NT
ND
18.16
50.04
4.31
3
3
13
6
6
351
Cameron Johnston
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
12.39
NT
ND
12.34
26.05
4.97
5
2
7
2
8
346
Zoe Hemphill
53.
Junior Female Long Jump
57.
Junior Female Shot Put
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
DNS
6.63
10.24
15
14
355
Lisa Lauria
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
12.88
13.51
14
12
356
Tali Matoussevich
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
6:10.24
13:45.06
6:41.31
4
3
7
4
6
364
Isabella Randell
61.
Junior Female Javelin Throw
35.
Junior Female 200 Metre Dash
ND
NT
17.38
34.36
8
15
370
Miranda Scodellaro
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
14.72
10
339
Will Finlayson
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
357
Kenneth McKay
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
NT
NT
29.63
1:10.62
19
11
338
Nicole Ellison
69.
Senior Female 400 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
1:06.13
1:15.20
6:35.34
4
1
6
4
10
1
344
Liam Harrison
66.
Senior Male 100 Metre Dash
12.04
NT
12
345
Austin Hartson
102.
Ambulatory Male 100 Metre Dash
90.
Senior Male Shot Put
86.
Senior Male Long Jump
106.
Intellectually Imp. Male 100 Metre Dash
NT
ND
ND
NT
4.76
2.46
17.59
13
29
2
8
348
Dante Hunter
90.
Senior Male Shot Put
92.
Senior Male Discus Throw
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
9.34
21.03
21.01
11
13
19
365
Nuno Raposo
82.
Senior Male High Jump
86.
Senior Male Long Jump
NH
ND
1.45
4.41
9
22
362
Kayden Peters
86.
Senior Male Long Jump
90.
Senior Male Shot Put
ND
ND
DNS
10.71
6
1
366
Nick Roach
102.
Ambulatory Male 100 Metre Dash
90.
Senior Male Shot Put
86.
Senior Male Long Jump
106.
Intellectually Imp. Male 100 Metre Dash
NT
ND
ND
NT
4.51
2.46
20.29
14
29
3
6
374
Chloe Weening
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
13.89
NT
ND
13.89
29.94
4.44
6
6
2
1
8
343
Ainslie Harriman
33.
Junior Female 100 Metre Dash
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
14.24
NT
NT
6:47.20
10
8
337
Alicia Di Monte
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
53.
Junior Female Long Jump
35.
Junior Female 200 Metre Dash
55.
Junior Female Triple Jump
NT
ND
NT
ND
DNS
4.40
30.40
10.41
7
7
3
6
353
Hannah Kowalyk
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
53.
Junior Female Long Jump
NT
ND
17.07
3.70
3
17
6
354
Vanessa Latford
33.
Junior Female 100 Metre Dash
55.
Junior Female Triple Jump
15.10
ND
NT
7.89
15
13
358
Avery Mogridge
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
15.08
NT
NT
31.01
14
9
359
Lauren Mogridge
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
61.
Junior Female Javelin Throw
16.64
ND
ND
NT
2.75
13.65
21
21
11
361
Daniel Ostrander
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
DNS
NT
NT
NT
DNS
DNS
349
Jeremy Hussey
68.
Senior Male 200 Metre Dash
66.
Senior Male 100 Metre Dash
NT
11.73
24.65
11.91
4
6
4
1
326
Lauren Barbour
5.
Midget Female 400 Metre Dash
7.
Midget Female 800 Metre Run
21.
Midget Female Long Jump
NT
NT
ND
1:18.38
3:08.07
2.97
10
8
28
329
Celeste Boily
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
DNS
332
Sierra Curran
9.
Midget Female 1500 Metre Run
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
DNS
1:05.03
13
330
Maddy Busby
35.
Junior Female 200 Metre Dash
37.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
NT
35.63
1:32.19
18
10
335
Lauren Dejean
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
14.20
ND
ND
NT
4.45
9.45
9
6
5
1
2
331
Jess Chalmers
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
15.63
ND
NT
DNS
17
342
Madison Hamilton
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
NT
ND
DNS
3.76
16
363
Alyssa Petrangelo
35.
Junior Female 200 Metre Dash
37.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
1:27.31
9
325
Arvin Baradaran-Rajabzadeh
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
58.
Junior Male Shot Put
16.08
NT
ND
NT
34.02
8.23
24
21
11
328
Valerio Bianchi
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
14.10
NT
ND
NT
29.20
4.31
20
18
16
336
Kyle Denney
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
13.59
NT
NT
28.60
19
17
368
Matt Saracino
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
13.05
NT
NT
26.80
14
14
375
Ryan Winn
58.
Junior Male Shot Put
ND
9.23
8
372
Justin Vavala
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
13.24
NT
ND
NT
28.46
4.72
17
16
12
333
Violette d'Amboise
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
89.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
3.30
6.86
8.56
21
9
6
1
340
Telina Fitrion
65.
Senior Female 100 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
DNS
ND
NT
DNS
371
Ashley Tizzard
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
89.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
3.92
8.25
6.50
13
7
12
347
Elijah Hesterwerth
74.
Senior Male 1500 Metre Run
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:38.36
24.78
8:04.96
10
4
11
4
360
Ryan Mutuchky
76.
Senior Male 3000 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
9:49.35
7:03.87
4
4
4
4
367
Alex Rodgrigues
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
ND
4.35
10.14
23.82
23
11
10
376
Bailey Yeoman
66.
Senior Male 100 Metre Dash
82.
Senior Male High Jump
94.
Senior Male Javelin Throw
13.11
NH
ND
NT
1.50
33.17
28
6
8
1
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
SJA - Barrie "A"
NT
59.16
5
2
Junior Female 4x100 Metre Relay
SJA - Barrie "A"
NT
58.38
7
Senior Female 4x100 Metre Relay
SJA - Barrie "A"
NT
54.42
2
8
Senior Male 4x100 Metre Relay
SJA - Barrie "A"
NT
50.60
9
Open Female 4x400 Metre Relay
SJA - Barrie "A"
NT
5:18.55
7
Total Points:
171
Last updated Wed, 16 May 2018 17:50:31
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en