trackdatabase.com logo







Team Results for District B

  Ath #     Name Entries PF Pl Pts
  41  Brenna Ainslie7. Under 15 Girls 800 Metre Run
9. Under 15 Girls 1200 Metre Run
NT
NT
2:29.86
3:56.08
7
5


  42  Kailee Cherewka61. Under 17 Girls Shot Put (3 kg)
ND
11.20
6

  43  Fortune Downs41. Under 17 Girls 200 Metre Dash
43. Under 17 Girls 400 Metre Dash
NT
NT
25.30
59.23
7
6


  44  Nia Ebos13. Under 15 Girls 80 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
15. Under 15 Girls 200 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
27. Under 15 Girls Long Jump
13.07
NT
ND
13.14
30.15
DNS
5
4




  45  Victoria Fair65. Under 17 Girls Long Jump
59. Under 17 Girls High Jump
ND
NH
5.39
DNS
4



  46  Maya Fetic33. Under 15 Girls Pole Vault
ND
2.80
1

  47  Cate Gualtieri45. Under 17 Girls 800 Metre Run
47. Under 17 Girls 1500 Metre Run
NT
NT
2:23.82
4:59.98
2
5


  48  Sandra Guga9. Under 15 Girls 1200 Metre Run
11. Under 15 Girls 2000 Metre Run
NT
NT
4:02.74
7:07.94
10
6


  49  Caitlyn Hamm63. Under 17 Girls Triple Jump
ND
10.48
4

  50  Savanna Kent-Korell43. Under 17 Girls 400 Metre Dash
53. Under 17 Girls 400 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
NT
NT
58.90
1:08.84
5
5


  51  Kendra Leger39. Under 17 Girls 100 Metre Dash
41. Under 17 Girls 200 Metre Dash
51. Under 17 Girls 100 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
12.09
NT
14.54
11.88
24.83
14.01
3
3
1



  52  Kambrie Luciani69. Under 17 Girls Javelin Throw (500 gm)
73. Under 17 Girls Hammer Throw (3 kg)
ND
ND
39.62
35.85
2
5


  53  Katy Magoffin71. Under 17 Girls Pole Vault
ND
3.20
1

  54  Elizabeth Martin1. Under 15 Girls 100 Metre Dash
3. Under 15 Girls 200 Metre Dash
12.26
NT
11.96
25.44
2
3


  55  Emma McDougall31. Under 15 Girls Javelin Throw (500 gm)
29. Under 15 Girls Discus Throw (1 kg)
ND
ND
34.17
25.38
3
6


  56  Anikin McMahan33. Under 15 Girls Pole Vault
17. Under 15 Girls 1500 Metre Steeplechase (30"/76 cm)
ND
NT
2.80
5:52.62
2
4


  57  Charlie Poretti51. Under 17 Girls 100 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
65. Under 17 Girls Long Jump
15.04
ND
14.76
5.59
4
2


  58  Grace Tennant69. Under 17 Girls Javelin Throw (500 gm)
67. Under 17 Girls Discus Throw (1 kg)
ND
ND
42.73
42.82
1
1


  59  Trinity Tutti61. Under 17 Girls Shot Put (3 kg)
67. Under 17 Girls Discus Throw (1 kg)
73. Under 17 Girls Hammer Throw (3 kg)
ND
ND
ND
15.65
20.92
48.30
1
13
1



  60  Alexa Windle23. Under 15 Girls Shot Put (3 kg)
29. Under 15 Girls Discus Throw (1 kg)
35. Under 15 Girls Hammer Throw (3 kg)
ND
ND
ND
8.43
27.03
30.73
10
5
1



  61  Jacob Ager14. Under 15 Boys 100 Metre Low Hurdles (33"/84 cm)
16. Under 15 Boys 200 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
14.87
NT
14.58
26.09
2
2


  62  Owen Bachelor50. Under 17 Boys 3000 Metre Run
56. Under 17 Boys 2000 Metre Steeplechase (33"/84 cm)
NT
NT
9:35.36
6:33.48
8
5


  63  Tyler Broderick66. Under 17 Boys Long Jump
64. Under 17 Boys Triple Jump
60. Under 17 Boys High Jump
ND
ND
NH
6.15
12.54
1.75
6
7
6



  64  Jacob Brooman38. Boys Outdoor Pentathlon
NT
31:02.00
3

  66  Santiago Gaitan10. Under 15 Boys 1200 Metre Run
12. Under 15 Boys 2000 Metre Run
NT
NT
3:22.34
6:00.98
6
3


  67  Caleb Gough24. Under 15 Boys Shot Put (4 kg)
30. Under 15 Boys Discus Throw (1 kg)
36. Under 15 Boys Hammer Throw (4 kg)
ND
ND
ND
12.04
41.25
29.88
4
5
4



  68  Jovan Griffithas40. Under 17 Boys 100 Metre Dash
42. Under 17 Boys 200 Metre Dash
44. Under 17 Boys 400 Metre Dash
11.09
NT
NT
10.89
22.57
50.56
2
2
4



  69  Robert Grzesiak62. Under 17 Boys Shot Put (5 kg)
70. Under 17 Boys Javelin Throw (700 gm)
68. Under 17 Boys Discus Throw (1.5 kg)
ND
ND
ND
12.49
42.20
38.28
7
7
6



  70  Kosaran Gumarathas28. Under 15 Boys Long Jump
26. Under 15 Boys Triple Jump
ND
ND
5.83
11.88
4
3


  71  Daunte Henriques4. Under 15 Boys 200 Metre Dash
6. Under 15 Boys 300 Metre Dash
NT
NT
22.65
36.06
2
1


  72  Christian Janzen68. Under 17 Boys Discus Throw (1.5 kg)
74. Under 17 Boys Hammer Throw (5 kg)
ND
ND
33.53
48.66
9
3


  73  Stephen Krebs52. Under 17 Boys 110 Metre Low Hurdles (36"/91 cm)
54. Under 17 Boys 400 Metre Low Hurdles (33"/84 cm)
14.85
NT
14.41
DNF
2



  75  Logan Martineau48. Under 17 Boys 1500 Metre Run
50. Under 17 Boys 3000 Metre Run
NT
NT
4:17.37
9:24.45
7
6


  77  Myles Misener-Daley2. Under 15 Boys 100 Metre Dash
4. Under 15 Boys 200 Metre Dash
11.06
NT
10.95
22.21
1
1


  78  Nojah Parker42. Under 17 Boys 200 Metre Dash
72. Under 17 Boys Pole Vault
NT
ND
24.63
4.10
13
1


  79  Alec Purnell46. Under 17 Boys 800 Metre Run
48. Under 17 Boys 1500 Metre Run
NT
NT
1:56.86
4:14.48
2
5


  81  Colton Spencer76. Boys Octathlon
NT
1:12:05.00
3

  82  Elcoy Spencer44. Under 17 Boys 400 Metre Dash
NT
50.11
3

  83  Jared Watson14. Under 15 Boys 100 Metre Low Hurdles (33"/84 cm)
16. Under 15 Boys 200 Metre Low Hurdles (30"/76 cm)
15.51
NT
14.92
27.36
4
5


  84  Nicholas Young8. Under 15 Boys 800 Metre Run
10. Under 15 Boys 1200 Metre Run
NT
NT
2:04.09
3:18.21
2
4


  76  Nicholas Mateus46. Under 17 Boys 800 Metre Run
56. Under 17 Boys 2000 Metre Steeplechase (33"/84 cm)
NT
NT
1:58.44
6:25.40
4
4


  80  Michael Red28. Under 15 Boys Long Jump
26. Under 15 Boys Triple Jump
22. Under 15 Boys High Jump
ND
ND
NH
5.56
11.78
1.70
5
4
2



  74  Damon Lewis40. Under 17 Boys 100 Metre Dash
70. Under 17 Boys Javelin Throw (700 gm)
11.45
ND
11.28
56.15
6
2


  65  Mac Fox32. Under 15 Boys Javelin Throw (600 gm)
34. Under 15 Boys Pole Vault
ND
ND
41.56
3.35
3
1


Total Points:0
Last updated Sat, 09 Jul 2016 16:50:58
 
Copyright © 2001-2020 trackDatabase.com All rights reserved.