Meet Info
Cardinal Carter Track Classic
CCTC
May 3, 2003 to May 5, 2003
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (1.44 MB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Birchmount Park C I
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
230
Mark Davidson
40.
Midget Male 1500 Metre Run
46.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:44.96
10:18.20
6
4
1
4
239
Steven Norman
40.
Midget Male 1500 Metre Run
34.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
207
Thalia Davis
13.
Midget Female 100 Metre Run
19.
Midget Female 200 Metre Run
54.
Midget Female Long Jump
13.50
29.36
ND
13.97
28.12
4.86
3
3
2
6
6
8
216
Stef Mulock
39.
Senior Female 1500 Metre Run
45.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:20.83
11:34.03
8
5
2
220
Anansa Russel
14.
Junior Female 100 Metre Run
20.
Junior Female 200 Metre Run
55.
Junior Female Long Jump
13.29
29.22
ND
NT
28.83
DNS
15
5
2
240
Valbon Shabani
23.
Junior Male 200 Metre Run
41.
Junior Male 1500 Metre Run
29.
Junior Male 400 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
25.96
NT
NT
NT
NT
4:20.93
53.10
2:05.77
26
4
6
5
4
1
2
208
Jessie Doyle
20.
Junior Female 200 Metre Run
26.
Junior Female 400 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
214
Lani King
13.
Midget Female 100 Metre Run
19.
Midget Female 200 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Run
14.45
NT
NT
NT
NT
DNS
32
242
Kyle Smith
24.
Senior Male 200 Metre Run
30.
Senior Male 400 Metre Run
36.
Senior Male 800 Metre Run
23.37
NT
NT
23.63
48.93
DNS
6
1
1
10
237
Cody Nesbitt
29.
Junior Male 400 Metre Run
41.
Junior Male 1500 Metre Run
35.
Junior Male 800 Metre Run
23.
Junior Male 200 Metre Run
NT
NT
NT
26.70
DNS
4:25.49
2:11.12
NT
7
9
32
238
Scott Nesbitt
41.
Junior Male 1500 Metre Run
49.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
47.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
4:18.23
6:36.27
9:29.47
2
2
2
8
8
8
226
Mike Banwell
41.
Junior Male 1500 Metre Run
49.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
47.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
DNS
DNS
215
Sara Leo
19.
Midget Female 200 Metre Run
37.
Midget Female 1500 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Run
31.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
NT
5:08.69
1:01.20
2:26.97
3
1
2
6
10
8
218
Alyssa Odell Makow
37.
Midget Female 1500 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Run
31.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
5:12.12
1:05.42
2:31.89
6
7
5
1
2
212
Heather Jones
21.
Senior Female 200 Metre Run
27.
Senior Female 400 Metre Run
33.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
59.37
2:23.41
1
1
10
10
224
Anne Wighton
39.
Senior Female 1500 Metre Run
27.
Senior Female 400 Metre Run
33.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
4:58.87
DNS
2:27.62
2
2
8
8
211
Megan Hostetter
15.
Senior Female 100 Metre Run
21.
Senior Female 200 Metre Run
3.
Senior Female 100 Metre Hurdles
12.15
28.01
NT
13.28
27.36
DNS
4
2
4
8
206
Britni Blackmore
20.
Junior Female 200 Metre Run
26.
Junior Female 400 Metre Run
32.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
1:03.73
DNS
3
6
221
Sara Sutton
19.
Midget Female 200 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Run
31.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
1:07.77
DNS
12
209
Jessica Driscoll
37.
Midget Female 1500 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Run
31.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
5:05.13
1:01.64
2:25.35
1
2
1
10
8
10
222
Claire Truesdale
38.
Junior Female 1500 Metre Run
44.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:27.05
DNS
14
217
Tiffany O'Connor
31.
Midget Female 800 Metre Run
37.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:43.74
5:50.08
14
19
223
Nicky Tuck
19.
Midget Female 200 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Run
31.
Midget Female 800 Metre Run
30.09
NT
NT
29.83
1:04.10
2:33.89
8
4
6
4
1
219
Rosalind Pyper
38.
Junior Female 1500 Metre Run
44.
Junior Female 3000 Metre Run
100.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:18.42
11:09.40
5:35.45
11
3
2
6
8
225
Nikita Williams
55.
Junior Female Long Jump
14.
Junior Female 100 Metre Run
20.
Junior Female 200 Metre Run
ND
DNS
NT
DNS
NT
NT
244
Geoff Standen
35.
Junior Male 800 Metre Run
30.
Senior Male 400 Metre Run
29.
Junior Male 400 Metre Run
23.
Junior Male 200 Metre Run
NT
NT
NT
24.85
2:03.43
DNS
51.32
24.37
3
2
6
6
8
1
246
Troy Trimmers
16.
Midget Male 100 Metre Run
22.
Midget Male 200 Metre Run
12.42
26.34
NT
25.72
19
3
6
231
David Gough
16.
Midget Male 100 Metre Run
22.
Midget Male 200 Metre Run
DNS
NT
NT
NT
241
Eric Skogland
4.
Midget Male 100 Metre Hurdles
16.
Midget Male 100 Metre Run
22.
Midget Male 200 Metre Run
NT
13.29
NT
DNS
NT
NT
51
227
Waleed Berkedele
40.
Midget Male 1500 Metre Run
28.
Midget Male 400 Metre Run
34.
Midget Male 800 Metre Run
22.
Midget Male 200 Metre Run
NT
NT
NT
27.10
4:31.31
55.80
2:08.44
NT
4
1
1
9
4
10
10
236
Devo Mallay
17.
Junior Male 100 Metre Run
23.
Junior Male 200 Metre Run
5.
Junior Male 110 Metre Hurdles
11.
Junior Male 300 Metre Hurdles
11.70
25.00
NT
NT
NT
NT
DNS
43.12
9
12
6
1
247
Sadiki Williams
23.
Junior Male 200 Metre Run
58.
Junior Male Long Jump
17.
Junior Male 100 Metre Run
23.79
ND
11.26
23.83
6.00
11.67
1
2
1
10
8
10
235
Kirk Lougheed
17.
Junior Male 100 Metre Run
23.
Junior Male 200 Metre Run
11.84
25.00
NT
NT
20
12
233
Jared Jones
29.
Junior Male 400 Metre Run
17.
Junior Male 100 Metre Run
23.
Junior Male 200 Metre Run
11.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
11.45
24.00
NT
54.28
12.07
24.00
DNS
9
6
3
1
6
248
Kevern Wyles
24.
Senior Male 200 Metre Run
18.
Senior Male 100 Metre Run
30.
Senior Male 400 Metre Run
23.77
11.15
NT
23.91
11.60
DNS
7
2
8
232
Nat Innis
29.
Junior Male 400 Metre Run
17.
Junior Male 100 Metre Run
23.
Junior Male 200 Metre Run
NT
11.57
24.82
53.45
12.24
24.33
7
8
5
2
229
M.J. Borankovski
16.
Midget Male 100 Metre Run
22.
Midget Male 200 Metre Run
57.
Midget Male Long Jump
69.
Midget Male High Jump
11.60
24.78
ND
NH
11.93
24.78
5.96
1.65
2
1
1
3
8
10
10
6
228
Jovan Bigger
40.
Midget Male 1500 Metre Run
34.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
4:55.54
2:25.06
19
18
234
Jimmy Jones
58.
Junior Male Long Jump
70.
Junior Male High Jump
ND
NH
ND
DNS
243
Steve Smith
16.
Midget Male 100 Metre Run
57.
Midget Male Long Jump
63.
Midget Male Triple Jump
14.27
ND
ND
NT
4.31
10.24
101
31
3
6
245
Noel Tezafione
40.
Midget Male 1500 Metre Run
46.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:02.44
DNS
29
210
Elisa Gedds
66.
Midget Female High Jump
NH
1.35
11
213
Sandy Jones
54.
Midget Female Long Jump
ND
ND
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Open Female 4x400 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
4:06.78
1
10
Open Female 4x400 Metre Relay
Birchmount P "B"
NT
DNS
Open Male 4x400 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
3:30.62
1
10
Open Male 4x400 Metre Relay
Birchmount P "B"
NT
3:34.70
2
8
Midget Female 4x100 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
54.70
2
8
Junior Female 4x100 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
DNS
Senior Female 4x100 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
DNF
Midget Male 4x100 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
DNS
Junior Male 4x100 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
44.90
2
8
Senior Male 4x100 Metre Relay
Birchmount P "A"
NT
44.71
1
10
Total Points:
384
Last updated Sun, 04 May 2003 20:00:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en