Meet Info
WCSSAA 2003
May 15, 2003 to May 16, 2003
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (0.68 MB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Bluevale Ci-
Ath # Name
Entries
P
S
F
Pl
Pts
4448
Tessa Virtue
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
14.10
29.60
ND
14.20
29.80
ND
NT
NT
4.21
10
9
3
4457
Alisha Spain
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
14.30
31.10
NT
NT
NT
NT
0
0
4497
Chris Doogan
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
12.00
24.90
11.90
24.80
12.40
24.60
11
4
4501
Dan Mullin
2.
Midget Male 100 Metre Dash
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
12.90
ND
ND
12.40
ND
ND
NT
30.61
31.60
13
4
6
4518
Darren onekhamphoui
2.
Midget Male 100 Metre Dash
NT
NT
NT
4523
Heidi Plomske
3.
Midget Female 200 Metre Dash
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
30.10
NT
30.70
NT
NT
56.40
15
0
4525
Natalie Botzang
3.
Midget Female 200 Metre Dash
5.
Midget Female 400 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
30.30
NT
ND
30.30
NT
ND
NT
1:14.40
4.50
12
0
2
4551
Nicholas Zgraja
6.
Midget Male 400 Metre Dash
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
58.70
2:20.10
4
4
4552
Scott Fingland
6.
Midget Male 400 Metre Dash
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
59.20
2:19.70
5
2
4555
Jeff Muirhead
6.
Midget Male 400 Metre Dash
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
NT
1:02.50
57.50
9
8
4559
Jenna Kressler
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
NT
2:45.00
5:42.10
0
1
4576
Billy Bean
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
NT
NT
NT
2:37.00
5:12.00
55.20
11
12
7
4583
Alyssa Smith
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
NT
5:46.30
12:47.00
3
1
4589
Bryan Boak
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
NT
4:56.00
10:59.00
6
5
4597
Danielle Boes
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
16.10
NT
NT
NT
15.80
57.90
5
0
4605
Dan Challenger
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
47.10
0
4607
Andrew Debus
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
20.
Midget Male Pole Vault
NT
ND
NT
ND
49.50
2.80
3
1
4608
Chad Drown
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
49.90
5
4609
Jason Chung
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
51.30
6
4611
Leah Dobson
17.
Midget Female High Jump
21.
Midget Female Long Jump
NH
ND
NH
ND
1.35
2.96
4
20
4615
Geoff Gauthier
20.
Midget Male Pole Vault
ND
ND
2.00
4
4616
Curtis Huras
20.
Midget Male Pole Vault
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
ND
ND
ND
ND
1.80
4.33
8.75
5
6
13
4617
Joel Campbell
20.
Midget Male Pole Vault
22.
Midget Male Long Jump
ND
ND
ND
ND
1.80
3.81
6
11
4631
Adam Williams
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
ND
ND
11.59
36.35
44.03
1
0
1
4634
Adam Clemens
26.
Midget Male Shot Put
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
10.90
25.26
5
9
4635
Paul Mantynen
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
ND
ND
10.54
35.61
34.41
6
1
4
4637
Meghan Pearse
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
22.00
FOUL
0
4638
Julie Snyder
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
19.56
19.13
2
4
4639
Jenny Griffith
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
16.50
23.18
5
0
4651
Jason Crewson
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
13.54
16
4655
Vanessa Thompson
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
13.50
29.20
ND
13.60
29.40
ND
14.10
NT
4.56
4
8
1
4663
Carolyn Mathers
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
14.10
ND
14.20
ND
NT
4.27
10
4
4670
Elysse Welhausser
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
14.40
30.60
NT
31.80
NT
NT
0
13
4710
Dan Roberts
34.
Junior Male 100 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
46.
Junior Male 110 Metre Hurdles
12.50
NT
NT
NT
NT
NT
NT
1:01.60
19.10
0
15
0
4728
Andrew VanPelt
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
NT
23.90
NT
23.90
NT
23.60
3
4740
Kathy Siuda
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
57.
Junior Female Shot Put
NT
NT
ND
NT
NT
ND
1:05.30
2:31.80
7.82
0
1
1
4744
Devon Grainger
38.
Junior Male 400 Metre Dash
46.
Junior Male 110 Metre Hurdles
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
NT
NT
NT
57.60
19.00
46.10
4
0
1
4746
Jason Moss
38.
Junior Male 400 Metre Dash
50.
Junior Male High Jump
NT
NH
NT
NH
58.10
1.60
7
4
4755
Alex Weston
39.
Junior Female 800 Metre Run
41.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
NT
2:51.00
5:54.40
6
4
4760
Adam Czuchnicku
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
NT
2:11.90
4:34.10
2
3
4763
Mike Francis
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
NT
NT
NT
2:19.40
4:52.00
6:53.00
5
8
2
4767
Jesse McLean
40.
Junior Male 800 Metre Run
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
54.
Junior Male Long Jump
NT
NT
ND
NT
NT
ND
2:38.00
50.50
4.72
14
5
13
4785
Karl Wagner
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
NT
5:23.00
12:11.00
18
10
4798
Dan Emerson
50.
Junior Male High Jump
NH
NH
1.55
5
4800
Brendan McGill
52.
Junior Male Pole Vault
ND
ND
2.80
0
4801
Dan Huras
52.
Junior Male Pole Vault
ND
ND
2.40
2
4802
Jordan Felker
52.
Junior Male Pole Vault
ND
ND
2.20
3
4824
Elaine Dumas
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
ND
ND
9.26
28.73
38.29
0
0
0
4831
Tom Bailey
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
ND
ND
13.00
41.98
33.00
0
0
6
4833
Todd Wing
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
ND
ND
9.98
24.64
38.41
4
7
0
4840
Matt Miller
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
28.88
34.91
3
3
4841
Steve Glass
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
ND
4842
Jason Robb
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
ND
4843
Rene Botzang
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
ND
4844
Todd Rogers
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
ND
4848
Ashley Pfeffer
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
16.00
11
4860
Dylan Koch
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
11.30
24.30
NT
NT
11.60
23.40
3
3
4863
Rob Serviss
66.
Senior Male 100 Metre Dash
11.70
NT
11.90
6
4864
Jeff Hodge
66.
Senior Male 100 Metre Dash
11.70
NT
NT
0
4866
Mark Oreilly
66.
Senior Male 100 Metre Dash
94.
Senior Male Javelin Throw
11.80
ND
NT
ND
NT
41.13
0
3
4867
Bela Kosza
66.
Senior Male 100 Metre Dash
90.
Senior Male Shot Put
12.00
ND
NT
ND
NT
12.06
0
1
4875
Davis Dowhaniuk
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
23.60
NT
NT
NT
23.70
52.70
1
1
4876
Nic Weber
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
24.00
NT
NT
NT
NT
NT
23.70
52.10
1:07.90
2
0
0
4880
Deanna Hollinger
69.
Senior Female 400 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
NT
NT
NT
NT
1:02.50
2:30.60
1:10.50
0
1
0
4882
Kelly Townsend
69.
Senior Female 400 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
83.
Open Female Pole Vault
NT
NT
ND
NT
NT
ND
1:08.10
1:19.10
2.20
0
1
1
4885
Ashley Meyer
69.
Senior Female 400 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
1:11.00
2:53.00
0
7
4887
Ashlea Campbell
69.
Senior Female 400 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
NT
1:12.10
2:51.60
0
6
4896
Colin Lawrence
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
NT
1:58.40
4:07.30
1
2
4901
Adam Hortian
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
NT
3:59.80
8:35.80
0
0
4906
Claudio Canizares
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
NT
5:25.00
12:18.00
9
8
4910
Terri Ford
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
85.
Senior Female Long Jump
NT
ND
NT
ND
18.30
4.31
3
5
4916
Al Wiens
82.
Senior Male High Jump
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
NH
ND
ND
NH
ND
ND
1.85
6.59
11.86
0
0
6
4922
Krystina Yensen
83.
Open Female Pole Vault
ND
ND
DNS
4923
Josh Ohagan
84.
Senior Male Pole Vault
ND
ND
3.00
0
4925
Brandon Drung
84.
Senior Male Pole Vault
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
ND
ND
2.00
23.21
2
5
4933
Bryan Crewson
86.
Senior Male Long Jump
ND
ND
4.96
11
4935
Amy Tiffin
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
ND
ND
9.27
27.88
36.70
1
0
0
4936
Jessica Splettstoesser
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
ND
ND
8.97
27.04
23.85
2
1
3
4938
Tami Weirmier
89.
Senior Female Shot Put
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
6.26
11.22
4
5
4939
Jessica Narejko
89.
Senior Female Shot Put
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
ND
6.00
10.54
5
7
4945
Steve Bunting
90.
Senior Male Shot Put
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
ND
ND
11.03
27.35
4
4
4949
Kyle Shertzer
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
39.17
4
4951
Eoghan Landy
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
30.74
9
Event
Relay Name
P
S
F
Pl
Pts
Team has no relays registered
Total Points:
0
Last updated Thu, 15 May 2003 20:00:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en