Meet Info
EOSSAA2003
May 21, 2003 to May 22, 2003
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (0.79 MB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Thousand Isl
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
994
Danielle Alarie
5.
Midget Female 400 Metre Dash
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
1:08.90
2:45.77
0
9
995
Elise Anderson
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
3.92
SCR
17
996
Katie Blanchard
27.
Midget Female Discus Throw
ND
17.22
17
997
Lindsay Buell
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
24.68
20.85
3
11
998
Traci Cacciato
49.
Junior Female High Jump
NH
1.40
2
1000
Lindsay Coombes
37.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
1:07.28
0
1001
Laura Cowper
83.
Open Female Pole Vault
ND
2.05
2
1002
Jill Davies
7.
Midget Female 800 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
2:45.75
12:33.86
8
9
1003
Amy Dijkema
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
ND
ND
4.74
10.11
1
1
1004
Jennifer Dijkema
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
ND
ND
3.94
8.92
8
7
1005
Christina Ferguso
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
53.
Junior Female Long Jump
13.83
NT
ND
13.86
51.96
4.40
7
0
7
1006
Pam Fernell
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
13.29
27.39
13.21
26.95
6
1
1007
Heather Fulton
81.
Senior Female High Jump
NH
1.53
0
1008
Brittany Gendron
35.
Junior Female 200 Metre Dash
37.
Junior Female 400 Metre Dash
27.39
NT
26.80
1:02.45
3
0
1009
Lindsey Greatrix
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
61.
Junior Female Javelin Throw
16.88
ND
NT
22.11
0
14
1010
Erika Hirtle
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:07.41
11:00.69
0
0
1011
Ashley Holmes
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
ND
ND
4.68
9.92
2
4
1012
Dayna Hoogendam
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
13:01.12
14
1013
Stacy Jones
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:16.62
11:18.86
1
0
1014
Vicky Jones
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:07.65
10:47.63
1
1
1015
Amy Laberee
89.
Senior Female Shot Put
ND
6.47
19
1016
Ashton Lambert
83.
Open Female Pole Vault
ND
1.80
8
1017
Jessica Lundy
1.
Midget Female 100 Metre Dash
17.
Midget Female High Jump
13.90
NH
NT
1.53
0
2
1018
Holly Martin
65.
Senior Female 100 Metre Dash
87.
Senior Female Triple Jump
14.02
ND
NT
9.94
0
3
1019
Nicole Martin
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
3.92
8.57
23.59
9
13
6
1020
Katie Pagnello
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
29.26
ND
ND
NT
4.72
9.99
0
1
2
1021
Lauren Perkins
25.
Midget Female Shot Put
27.
Midget Female Discus Throw
ND
ND
7.62
18.82
9
11
1022
Catie Piehl
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:36.41
5:24.71
2
6
1023
Stephanie Place
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
13.28
28.13
13.66
27.50
7
6
1025
Heidi Rienstra
5.
Midget Female 400 Metre Dash
29.
Midget Female Javelin Throw
NT
ND
1:05.87
23.35
0
7
1026
Kim Shaver
17.
Midget Female High Jump
21.
Midget Female Long Jump
NH
ND
FAIL
4.27
5
1027
Tracy Smith
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
26.48
24.02
2
8
1028
Amy Swan
3.
Midget Female 200 Metre Dash
5.
Midget Female 400 Metre Dash
28.10
NT
28.22
1:06.12
8
0
1029
Kim Usher
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
NT
59.88
0
1030
Kendra Walker-Roc
49.
Junior Female High Jump
NH
1.55
0
1032
Neil Baker
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
11.60
23.22
NT
11.61
22.98
50.37
3
2
0
1033
Kevin Brunsting
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:10.39
4:47.34
8
11
1034
Scott Burley
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:13.87
9:10.26
2
1
1035
Chris Cove
66.
Senior Male 100 Metre Dash
86.
Senior Male Long Jump
12.04
ND
NT
6.07
0
2
1036
Adam Cross
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
24.41
NT
NT
55.72
0
16
1037
Justin Daigle
4.
Midget Male 200 Metre Dash
6.
Midget Male 400 Metre Dash
25.48
NT
25.42
54.94
5
0
1038
Paul DeSchiffart
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:28.10
4:48.21
10:12.55
14
7
4
1039
Jason Dijkema
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:04.93
4:21.18
9:28.65
5
3
3
1040
Sam Evers
54.
Junior Male Long Jump
ND
5.95
6
1041
Ryan Gibson
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
29.00
26.24
12
19
1042
Kyle Henderson
44.
Junior Male 3000 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
9:37.10
6:38.51
4
4
1043
Brock Kearney
56.
Junior Male Triple Jump
ND
12.49
4
1044
Kris Kelly
18.
Midget Male High Jump
22.
Midget Male Long Jump
NH
ND
1.65
5.34
4
5
1045
Phil Kernaghan
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
ND
ND
6.23
13.31
1
0
1046
Eric Knapp
52.
Junior Male Pole Vault
54.
Junior Male Long Jump
ND
ND
3.25
6.26
2
1
1047
Jordan Ladd
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:23.90
9:33.95
4
4
1048
Nick Lafave
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
12.19
24.65
NT
NT
0
0
1049
Kurt Latimer
52.
Junior Male Pole Vault
ND
3.25
1
1050
Brent Limbeek
84.
Senior Male Pole Vault
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
38.02
12
1051
John McFall
18.
Midget Male High Jump
24.
Midget Male Triple Jump
NH
ND
1.55
10.64
10
6
1052
Eric McGurrin
34.
Junior Male 100 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
12.51
ND
NT
6.15
0
2
1053
Jason Merkley
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
12.68
24.29
2
20
1054
Eric Milks
6.
Midget Male 400 Metre Dash
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
22.
Midget Male Long Jump
NT
NT
ND
57.41
46.03
4.83
3
0
15
1055
Geoff Millard
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:02.77
4:23.36
0
0
1056
Matt Millard
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:02.57
4:09.51
0
1
1057
Lee Millen
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:02.92
4:14.53
2
1
1058
Rem North
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
11.25
30.07
38.56
10
11
8
1059
Brock Pagnello
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
1:02.46
2:06.34
12
6
1060
Reilly Penny
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
4:42.98
7
1061
Aaron Peterson
50.
Junior Male High Jump
56.
Junior Male Triple Jump
NH
ND
1.70
12.52
6
3
1062
Kevin Phillips
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
27.20
44.70
15
3
1063
Jon Roth
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
24.45
NT
NT
53.41
0
3
1064
Steve Scott
88.
Senior Male Triple Jump
ND
11.82
7
1065
Robbie Taylor
84.
Senior Male Pole Vault
ND
3.15
1
1066
Josh VanAsseldonk
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
11:03.15
10
1067
Shawn Veitch
2.
Midget Male 100 Metre Dash
24.
Midget Male Triple Jump
12.62
ND
NT
9.94
0
12
1068
Ian Wereley
36.
Junior Male 200 Metre Dash
24.72
NT
0
1069
Ben Weststrate
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
18.65
17.44
7
1070
Morgan Wyatt
76.
Senior Male 3000 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
10:15.32
7:12.59
6
9
1249
Jamie Prosser
56.
Junior Male Triple Jump
ND
11.37
12
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Team has no relays registered
Total Points:
0
Last updated Wed, 21 May 2003 20:00:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en