Meet Info
Varsity Blues high School Track and Field Classic
May 10, 2019
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Novice Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Tolu Akinduro
North Albion - Rexdale
NT
13.32
Genesis Ghide-Bryan
Central Technical - Toronto
NT
13.37
Mckayla Francis
Sir John A Macdonald - Agincou
12.88
13.48
Crystal Guy
R.H. King Academy
12.14
13.67
Destiny Chandler
Central Technical - Toronto
NT
13.81
Aaliya Eustace
Central Technical - Toronto
NT
13.83
Ashanaya Lohnes-Hoyte
Central Technical - Toronto
NT
14.08
Shanya Marape
R.H. King Academy
12.20
14.10
Danielle Cooke
York Mills - North York
NT
14.20
Arielle Vennema
R.H. King Academy
12.50
14.54
Emma Marcelo
Earl Haig - North York
NT
14.68
Morgan Molinski
Senator O'Connor - Toronto
NT
14.77
Mya Reyes
Bishop Strachan School
NT
14.84
Jasmine Francis
St. Joan of Arc - Mississauga
NT
14.88
Lily Stock
Malvern - Toronto
NT
14.90
Shikawna Joseph
Bloor - Toronto
13.50
14.93
Liliana Mahave
Earl Haig - North York
NT
15.00
Brianna Robinson
Weston - Weston
NT
15.00
Kristina Burton
Brampton Centennial - Brampton
14.75
15.02
Pascale Horman
Malvern - Toronto
NT
15.07
Ketura Jean-Baptiste
West Hill Collegiate Institute
NT
15.12
Dominique Walker
St. Joan of Arc - Mississauga
NT
15.14
Zoe Caldwell
Greenwood College
NT
15.20
Tanaka Chodokufu
Weston - Weston
NT
15.27
Emma Collison
Bishop Strachan School
NT
15.31
Natalie Marozzo
York Mills - North York
NT
15.35
Showbiga Buvanendran
Northview Heights - North York
NT
15.38
Harmony Salmon
Cedarbrae - Scarborough
NT
15.43
Angela Howell
Brampton Centennial - Brampton
14.50
15.46
female unkown
Trackdatabase.com
NT
15.47
Ava Joseph
Msr de Charbonnel - Willowdale
NT
15.52
Kyana Boyce
Cedarbrae - Scarborough
NT
15.55
Norrisa Gumbs
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
15.57
Ray'el Alleyne
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
15.58
Jasmine Clarke
Stephen Lewis - Mississauga
NT
15.59
Sabine Moysey
Greenwood College
NT
15.63
Mary Reyes
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
15.67
Jasmine Best
Brampton Centennial - Brampton
15.00
15.67
Giulia Artuso
Holy Cross - Woodbridge
NT
15.69
Eliana Macedo
Holy Cross - Woodbridge
NT
15.70
Gabriella Irwin
Malvern - Toronto
NT
15.71
Hailey Banh
York Mills - North York
NT
15.74
Mackenzie Lochran
Malvern - Toronto
NT
15.84
Karmin Luong
Holy Cross - Woodbridge
NT
15.91
Mya Henry
Northview Heights - North York
NT
15.94
Malika Scott
Weston - Weston
NT
15.94
Mariam Ghaly
Senator O'Connor - Toronto
NT
15.95
Charlise Dixon-Starr
Malvern - Toronto
NT
15.96
Jenica DeCastro
York Mills - North York
NT
15.97
Aaliyah Serboe
St. Joan of Arc - Mississauga
NT
15.98
Hasna Karrar
Earl Haig - North York
NT
16.20
Haley Sforza
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
16.26
Addy Grant
Monarch Park - Toronto
15.70
16.26
Hallie Koo
York Mills - North York
NT
16.31
Lourdeka Robert
Senator O'Connor - Toronto
NT
16.47
Kaavya Chaturvedi
Earl Haig - North York
NT
16.62
Raquel De Los Santos Vargas
Father John Redmond - Toronto
NT
16.64
Lanaay Hinds
Cedarbrae - Scarborough
NT
16.83
Cecillia Thang
Northview Heights - North York
NT
16.91
Ayana Pak
Monarch Park - Toronto
16.10
16.93
Cayla Wong
Northview Heights - North York
NT
17.00
Aissatou Leye
Bloor - Toronto
13.50
17.36
Lilly Ritchie
Greenwood College
NT
17.59
Tiffany Ang
Northview Heights - North York
NT
18.65
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Mckayla Francis
Sir John A Macdonald - Agincou
13.48
13.19
10
Tolu Akinduro
North Albion - Rexdale
13.32
13.20
8
Crystal Guy
R.H. King Academy
13.67
13.54
6
Genesis Ghide-Bryan
Central Technical - Toronto
13.37
13.76
5
Aaliya Eustace
Central Technical - Toronto
13.83
13.92
4
Shanya Marape
R.H. King Academy
14.10
14.02
3
Destiny Chandler
Central Technical - Toronto
13.81
14.09
2
Morgan Molinski
Senator O'Connor - Toronto
14.77
14.36
1
Ashanaya Lohnes-Hoyte
Central Technical - Toronto
14.08
14.59
Emma Marcelo
Earl Haig - North York
14.68
14.61
Arielle Vennema
R.H. King Academy
14.54
14.72
Shikawna Joseph
Bloor - Toronto
14.93
14.74
Jasmine Francis
St. Joan of Arc - Mississauga
14.88
14.77
Mya Reyes
Bishop Strachan School
14.84
14.78
Lily Stock
Malvern - Toronto
14.90
15.25
Danielle Cooke
York Mills - North York
14.20
NT
c
Last updated Fri, 10 May 2019 17:22:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en