trackdatabase.com logo







Junior Boys 100 Metre Dash

Prelim
Name Team/SchoolSeedPrelimWind
Jones AuDukeDon Mills - North York12.2311.63
Luke DuretteFather John Redmond - TorontoNT11.91
Payton HenryWeston - WestonNT12.09
Caleb JosephW. A. Porter - Scarborough11.8912.15
Stephon LiburdCedarbrae - ScarboroughNT12.17
Bhuvan RamaswamyBrampton Centennial - Brampton11.8012.17
Ben FudgeFather John Redmond - TorontoNT12.19
Nagy HannaEarl Haig - North YorkNT12.20
Piers CassidyRoyal St. George's CollegeNT12.39
Omar Omar-aghaNorthview Heights - North YorkNT12.48
Tawayne BeckfordNorth Albion - RexdaleNT12.52
Adam MohyDon Mills - North York12.6112.56
Liam DravidR.H. King AcademyNT12.56
Dashaun ReddickC. W. Jefferys - North YorkNT12.65
Nigel VickeryLeaside - TorontoNT12.69
Hayder HasanDon Mills - North YorkNT12.70
Aryan FatahiEarl Haig - North YorkNT12.73
Shamere PalmerNorth Albion - RexdaleNT12.75
Brian FrancisR.H. King AcademyNT12.78
Andrew CooperBrampton Centennial - Brampton13.0012.79
Jarred CardenasFr Michael Goetz - MississaugaNT12.79
Aiden HaighNorthern - TorontoNT12.93
Kevin NguyenFr Michael Goetz - MississaugaNT12.95
Chris BorovilosYork Mills - North YorkNT12.95
Kayrus SamCentral Technical - TorontoNT12.99
Matthew FerreiraFr Michael Goetz - MississaugaNT12.99
Taeshan RamgeetCedarbrae - ScarboroughNT13.10
Mikolaj AntezakFr Michael Goetz - MississaugaNT13.15
Matthew Boakye-yiadonCedarbrae - ScarboroughNT13.22
Callum KaharabataJohn Polanyi CI-North YorkNT13.26
Amiel ThompsonSt. John Paul II CSS - ScarborNT13.27
Dave Jethro AdrianoSenator O'Connor - TorontoNT13.27
Orco ParvezBloor - Toronto12.4013.29
Shane GonzalesSt. Joan of Arc - MississaugaNT13.30
Szymon ChlopowiecFather John Redmond - TorontoNT13.30
Ryder WangYork Mills - North YorkNT13.32
Stephan WilliamsCedarbrae - ScarboroughNT13.35
Zechariah DejereC. W. Jefferys - North YorkNT13.39
Josh RamlaganMonarch Park - Toronto12.8013.42
Presley AnukeCentral Technical - TorontoNT13.45
Hunter HuchenskiMonarch Park - Toronto12.8013.49
Joel Boadi-BotengC. W. Jefferys - North YorkNT13.51
Nicholas TiczonFr Michael Goetz - MississaugaNT13.55
Shant DeukmedjianSenator O'Connor - TorontoNT13.55
Matthew Al HadadMsr de Charbonnel - WillowdaleNT13.59
Ali ErsoyYork Mills - North YorkNT13.62
Evan WongYork Mills - North YorkNT13.68
Shalin RattiYork Mills - North YorkNT13.72
Nathaniel MarshallHoly Cross - WoodbridgeNT13.73
David MezaFr Michael Goetz - MississaugaNT13.73
Simon RamirezHoly Cross - WoodbridgeNT13.74
Donovan BlytheCedarbrae - ScarboroughNT13.75
Joshua OhEarl Haig - North YorkNT13.76
Kryzst RealC. W. Jefferys - North YorkNT13.81
David GibbsC. W. Jefferys - North YorkNT13.81
Joaquin EscolanoFr Michael Goetz - MississaugaNT13.83
William WenYork Mills - North YorkNT13.92
Aquil SharwaniFr Michael Goetz - MississaugaNT14.02
Owen Burns-CrazeMonarch Park - Toronto13.1014.63
Lyle SalazarFr Michael Goetz - MississaugaNT14.81
Hao Han LuEarl Haig - North YorkNT15.08
Final
Name Team/SchoolPrelimFinalWindPoints
Jones AuDukeDon Mills - North York11.6311.6310
Nagy HannaEarl Haig - North York12.2011.648
Luke DuretteFather John Redmond - Toronto11.9111.826
Omar Omar-aghaNorthview Heights - North York12.4812.015
Bhuvan RamaswamyBrampton Centennial - Brampton12.1712.084
Caleb JosephW. A. Porter - Scarborough12.1512.083
Ben FudgeFather John Redmond - Toronto12.1912.162
Stephon LiburdCedarbrae - Scarborough12.1712.191
Payton HenryWeston - Weston12.0912.25
Piers CassidyRoyal St. George's College12.3912.29
Tawayne BeckfordNorth Albion - Rexdale12.5212.39
Dashaun ReddickC. W. Jefferys - North York12.6512.51
Liam DravidR.H. King Academy12.5612.61
Hayder HasanDon Mills - North York12.7012.74
Nigel VickeryLeaside - Toronto12.6912.82
Adam MohyDon Mills - North York12.56DNS
Last updated Fri, 10 May 2019 17:22:53
 
Copyright © 2001-2021 trackDatabase.com All rights reserved.