trackdatabase.com logo







Senior Boys 100 Metre Dash

Prelim
Name Team/SchoolSeedPrelimWind
Oluchi UgohSt. Edmund Campion10.9011.40
Daniel BurkeCentral Technical - TorontoNT11.43
Aaron CollinsCentral Technical - TorontoNT11.54
Alex EdmundsSt. Edmund Campion11.2511.55
Uchenna AguSt. Edmund Campion11.5011.62
Norico DaleySt. Edmund Campion11.5011.75
Sheridan BarnettBrampton Centennial - Brampton11.9011.83
James EdgarMalvern - TorontoNT11.91
Jermaine WilsonSt. John Paul II CSS - ScarborNT11.97
Saleh SalehYork Mills - North YorkNT11.97
Yahsuan SivarajahJean Vanier - ScarboroughNT12.00
Skamor McKendWilfrid Laurier- ScarboroughNT12.04
Matthew ArtwellSt. John Paul II CSS - ScarborNT12.04
Deshawn WaltersNorth Albion - RexdaleNT12.11
Jordan WilliamsBrampton Centennial - Brampton11.9012.16
Damian CollinsJohn Polanyi CI-North YorkNT12.18
Rashane PowellWeston - WestonNT12.22
Justin NicholsonYork Mills - North YorkNT12.24
Shawon MurdockJohn Polanyi CI-North YorkNT12.31
Katrell Dos SantosCentral Technical - TorontoNT12.31
Farhan RahmanW. A. Porter - Scarborough11.7912.32
Nasir KhalfaCentral Technical - TorontoNT12.32
Shyheim MurrayJohn Polanyi CI-North York11.0012.34
Massimo MaggioHoly Cross - WoodbridgeNT12.34
Trust EsabunorCentral Technical - TorontoNT12.35
Alex HolmesFr Michael Goetz - MississaugaNT12.35
Ben BakerCentral Technical - TorontoNT12.36
Alden IbatuanNorthview Heights - North YorkNT12.37
Aldwin HigginsCentral Technical - TorontoNT12.42
Tajay WallaceC. W. Jefferys - North YorkNT12.44
Nick WoodrowSir John A Macdonald - AgincouNT12.49
TeShawn McDowallMonarch Park - Toronto12.1012.51
Ian RoxasDon Mills - North York12.3812.52
Khaleel WilliamsBrampton Centennial - Brampton12.3012.59
Kaan OzkanSir John A Macdonald - AgincouNT12.59
Furqan ButtW. A. Porter - Scarborough11.8512.62
Isaiah AgeeSir John A Macdonald - AgincouNT12.68
Raymion HenryC. W. Jefferys - North YorkNT12.71
Terran De CostaCentral Technical - TorontoNT12.74
Christopher RomeroFr Michael Goetz - MississaugaNT12.74
Rovan AndersonCedarbrae - ScarboroughNT12.75
Manswab MohammadBrampton Centennial - Brampton12.3012.83
Aidan BoydSt. Joan of Arc - MississaugaNT12.83
Wyane WilsonJean Vanier - ScarboroughNT12.85
Jaiden WilksWest Hill Collegiate InstituteNT12.88
Dimitri DonaldsonFr Michael Goetz - MississaugaNT12.89
Jay-Noah DagossyCedarbrae - ScarboroughNT12.91
Darryl NguyenFr Michael Goetz - MississaugaNT12.92
Andre AlampayFr Michael Goetz - MississaugaNT12.94
Malique MartellsCedarbrae - ScarboroughNT12.96
Joshua ChatrieC. W. Jefferys - North YorkNT12.97
Emmanuel OkaforBrampton Centennial - BramptonNT12.98
Adrian ChungNorthview Heights - North YorkNT12.98
Nathan AlvaresSt. John Paul II CSS - ScarborNT13.02
Jerry CardenasFr Michael Goetz - MississaugaNT13.12
Tristan De FranceSt. John Paul II CSS - ScarborNT13.12
Gordan RuanDon Mills - North York12.2313.12
David RobertsonCedarbrae - ScarboroughNT13.14
Zachary ProfeiroCedarbrae - ScarboroughNT13.18
Ivann AguileraToronto French School- TorontoNT13.22
Abdullah Berrak-TinazYork Mills - North YorkNT13.26
Haoming MengEarl Haig - North YorkNT13.30
Devin ParkerMalvern - TorontoNT13.33
Ayden Shaffeal-RichardsWest Hill Collegiate InstituteNT13.42
Elijah Barret-JosephDon Mills - North York13.3013.56
Aayush ShresthaW. A. Porter - ScarboroughNT13.67
Delano CoombsSt. John Paul II CSS - ScarborNT13.85
Zach CheungMonarch Park - Toronto14.0013.92
Julian EscolanoFr Michael Goetz - MississaugaNT13.95
Andrew LiuMonarch Park - Toronto15.2014.55
Nicholas GialedakisHoly Cross - WoodbridgeNT14.98
Francesco Di NardoHoly Cross - WoodbridgeNT18.18
Final
Name Team/SchoolPrelimFinalWindPoints
Daniel BurkeCentral Technical - Toronto11.4310.9710
Oluchi UgohSt. Edmund Campion11.4011.088
Aaron CollinsCentral Technical - Toronto11.5411.096
Alex EdmundsSt. Edmund Campion11.5511.405
Norico DaleySt. Edmund Campion11.7511.424
Sheridan BarnettBrampton Centennial - Brampton11.8311.493
James EdgarMalvern - Toronto11.9111.542
Uchenna AguSt. Edmund Campion11.6211.561
Saleh SalehYork Mills - North York11.9711.59
Matthew ArtwellSt. John Paul II CSS - Scarbor12.0411.67
Jermaine WilsonSt. John Paul II CSS - Scarbor11.9711.68
Skamor McKendWilfrid Laurier- Scarborough12.0411.73
Jordan WilliamsBrampton Centennial - Brampton12.1611.87
Yahsuan SivarajahJean Vanier - Scarborough12.0011.88
Damian CollinsJohn Polanyi CI-North York12.18DNS
Deshawn WaltersNorth Albion - Rexdale12.11DNS
Last updated Fri, 10 May 2019 17:22:53
 
Copyright © 2001-2021 trackDatabase.com All rights reserved.