Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 10, 2018 to May 17, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 400 Metre Dash (May 10)
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Marcus Geiger
St. Michael's College School-
51.00
53.03
10
Christopher Stamadiados
York Mills - North York
54:10.00
53.99
8
Ben Sitarenios
Bill Crothers SS - Unionville
NT
55.08
6
Cole Kapitain
Leaside - Toronto
55.00
55.59
5
Ethan Ortiz
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
55.82
4
Riley Doig
St. Michael's College School-
56.00
56.17
3
Jake MacIsaac
Villanova College
NT
56.32
2
Martin Makcemus
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
57.75
1
James Bardwell
Monarch Park - Toronto
55.00
58.22
Daniel Zhou
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
58.33
Jason Cao
Bur Oak S.S.
NT
58.49
Kevon Hyatt
Francis Libermann- Scarborough
NT
58.91
Leonardo Scimemi
St. Joan of Arc - Maple
NT
59.00
Robert Rugina
Thornlea - Thornhill
NT
59.17
Luke Ruberto
Sir William Mulock - Newmarket
NT
59.49
Saranjan Neelanthasivam
Markham - Markham
NT
59.61
Robbie Russo
Monarch Park - Toronto
59.20
60.11
Wayne Wilson
Jean Vanier - Scarborough
NT
60.15
Rayyan Khan
Tommy Douglas Secondary School
NT
60.15
Matteo Ammendolia
St. Elizabeth - Thornhill
NT
60.27
Nick Green
Leaside - Toronto
58.00
60.55
Ethan Macartney
Aurora High School
NT
1:01.04
Jasiah Marshal
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:01.11
Justin Lin
York Mills - North York
NT
1:01.47
Lucas Lewis
Monarch Park - Toronto
1:05.30
1:01.54
Tony Yhap
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
1:01.61
Ro-J Harrilal
Markham - Markham
NT
1:01.65
David Chen
Langstaff - Richmond Hill
NT
1:02.04
Lance Garcia
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:02.64
Caleb Bezuyen
Huron Heights - Newmarket
NT
1:02.65
Alexander Young-Ogata
Sir William Mulock - Newmarket
NT
1:02.96
Ali Omar
Central Technical - Toronto
NT
1:03.94
Oneil Adrien
Langstaff - Richmond Hill
NT
1:04.32
Kiernan Bloomer
Bill Crothers SS - Unionville
NT
1:04.48
Brian Zang
Brampton Centennial - Brampton
1:05.00
1:04.49
Jonathan van Loan
Univ of Toronto Schools - Toro
NT
1:04.54
Jonathan Yarison
Maple - Maple
NT
1:04.64
Kevin Han
Leaside - Toronto
NT
1:04.71
Nathan Cassie
Leaside - Toronto
NT
1:04.78
Nicholas Kleine
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:05.13
Max Glozman
Thornhill - Thornhill
NT
1:05.34
Godwin Lewis
Unionville - Markham
NT
1:05.48
Kevin Ma
Unionville - Markham
NT
1:06.05
Marco Yang Su
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:07.49
Isaiah Agbonifo
Dr. John Denison - Newmarket
NT
1:07.53
Muhammad Yaseen Abbas
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
1:07.77
Luca Marinescu
Vaughan - Thornhill
NT
1:08.88
Skyler Baxter
Keswick - Keswick
NT
1:10.81
Justin Aide
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:10.91
Evan Mattucci
Maple - Maple
NT
1:16.15
Sidney Meggeson
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
1:21.31
Ivan Gabrovsky
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
1:30.76
Jeremy An
Maple - Maple
NT
DNS
Aidan Josiah
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Alexander Arazyan
De La Salle College - Toronto
NT
DNS
Andy Zhang
Unionville - Markham
NT
DNS
Leo Feng
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Daniel Tran
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Owen Gray
Toronto Prep School
NT
DNS
Kota Kitagawa
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Sanjeiv Krishnanandan
Markham - Markham
NT
DNS
Dhrumil Patel
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
Sam Chowdhury
Leaside - Toronto
NT
DNS
Marco Yang Su
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
Hassan Arwo
Markville Secondary School
NT
DNS
Vitaliy Yushvaev
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Jacob Burman
Westmount - Thornhill
NT
DNS
c
Last updated Mon, 21 May 2018 20:06:56
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en