Meet Info
ROPSSAA 2012 Track & Field
May 18, 2012 to May 25, 2012
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Deion Barker
St. Marcellinus - Mississauga
11.45
11.07
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
10.78
11.08
Kristian Benjamin
St. Roch C.S.S. - Brampton
11.34
11.13
Angus A Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
11.03
11.27
Bryan Deans
Notre Dame - Brampton
11.50
11.39
Dwayne March
St. Edmund Campion
11.20
11.50
Kofi Ampofo
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.44
11.63
William Pitt-Doe
St. Joan of Arc - Mississauga
11.13
11.36
Rashad Glasgow
St. Edmund Campion
11.50
11.39
Kyle Powell
St. Roch C.S.S. - Brampton
11.57
11.40
D'Shaun Denton
Notre Dame - Brampton
11.50
11.44
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.85
11.51
Daniel Palmer-Salmon
St. Edmund Campion
11.40
11.53
Jaykwon Thompson
Loyola - Mississauga
11.70
11.64
David Dobson
Fletcher's Meadow - Brampton
11.50
11.51
Shalmar Walters
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.50
11.52
Jervel Alphonse
St. Augustine - Brampton
11.89
11.54
Reshayne Thomas
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
13.00
11.59
Terane Brown
Central Peel - Brampton
11.50
11.66
Chad Manchulenko
Notre Dame - Brampton
11.60
11.72
Dimitri Thomas
St. Roch C.S.S. - Brampton
11.53
11.73
Taku Chinoda
St. Joseph - Mississauga
11.57
11.76
Neil Stewart
St. Roch C.S.S. - Brampton
11.91
11.81
Amir Robinson
St. Joseph - Mississauga
11.65
11.89
Markeem Fletcher
Fletcher's Meadow - Brampton
11.70
11.89
Jamie Gilbert
Fletcher's Meadow - Brampton
12.00
11.90
Kevin Kiezun
Philip Pocock - Mississauga
11.50
11.91
Brandon Neil
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.95
11.96
Matthew Hall
Bramalea - Brampton
11:50.00
11.98
Quinn Palmer
Mayfield - Brampton
11.50
11.98
Etienne Roberts
Ascension of Our Lord-Miss
11.19
12.02
Tremel Downer
Rick Hansen - Mississauga
11.20
12.04
Julian Lai
St. Francis Xavier-Mississauga
11.60
12.06
Best Anaele
St. Michael S.S.
11.20
12.07
John Edwards
Port Credit - Mississauga
11.90
12.10
Kyron Magloir
Fr Michael Goetz - Mississauga
11.65
12.11
Sharlon Pena
St. Joan of Arc - Mississauga
11.58
12.11
Paul Wisdom
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.98
12.13
Osmond Jian
Turner-Fenton - Brampton
11.90
12.21
Paul Salami
Brampton Centennial - Brampton
11.60
12.24
Robin Wei
Glenforest - Mississauga
11.50
12.27
Moe Gamal
Loyola - Mississauga
11.80
12.38
Sampal Lama
Fr Michael Goetz - Mississauga
11.90
12.38
Abhee Hewanduma
Rick Hansen - Mississauga
11.50
12.44
Danny D Grant
Ascension of Our Lord-Miss
11.98
12.46
Kadeem Ferguson
Heart Lake - Brampton
12.37
12.57
Zachary Veira
St. Joseph - Mississauga
11.42
12.88
O\'Neil King
Fletcher's Meadow - Brampton
12.00
12.96
Grant Hudson
Glenforest - Mississauga
11.90
DNS
Shayne Cousins
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.59
DNS
Rui Amoah
St. Marcellinus - Mississauga
11.95
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Deion Barker
St. Marcellinus - Mississauga
11.07
11.05
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
11.08
11.10
Kristian Benjamin
St. Roch C.S.S. - Brampton
11.13
11.25
Angus A Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
11.27
11.28
Rashad Glasgow
St. Edmund Campion
11.39
11.37
Dwayne March
St. Edmund Campion
11.50
11.49
William Pitt-Doe
St. Joan of Arc - Mississauga
11.36
11.40
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.51
11.47
Bryan Deans
Notre Dame - Brampton
11.39
11.51
Shalmar Walters
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
11.52
11.52
Kyle Powell
St. Roch C.S.S. - Brampton
11.40
11.57
Kofi Ampofo
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.63
11.60
D'Shaun Denton
Notre Dame - Brampton
11.44
11.64
Daniel Palmer-Salmon
St. Edmund Campion
11.53
11.72
David Dobson
Fletcher's Meadow - Brampton
11.51
11.77
Jaykwon Thompson
Loyola - Mississauga
11.64
11.80
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
11.10
11.18
10
Deion Barker
St. Marcellinus - Mississauga
11.05
11.19
8
Angus A Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
11.28
11.47
6
Kristian Benjamin
St. Roch C.S.S. - Brampton
11.25
11.49
5
William Pitt-Doe
St. Joan of Arc - Mississauga
11.40
11.66
4
Dwayne March
St. Edmund Campion
11.49
11.67
3
Rashad Glasgow
St. Edmund Campion
11.37
11.71
2
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.47
11.73
1
c
Last updated Thu, 30 Aug 2012 12:50:08
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en