trackdatabase.com logo







Senior Boys 100 Metre Dash

Prelim
Name Team/SchoolSeedPrelimWind
Desmond Owusu-BoakyeJohn Cabot - Mississauga11.5011.94
Cordell Bujold-AbuOur Lady of Mount Carmel-Missi11.5511.99
Benjamin ArhenBramalea Secondary School11.4012.00
Marques MackenzieOur Lady of Mount Carmel-Missi12.0012.05
Jojoo PaintsilSt. Roch - BramptonNT12.06
Ben McDonaldUpper Canada College - Toronto11.7012.11
Matthew BrownCedarbrae - ScarboroughNT12.12
Bonner DavidCastlebrooke SS - BramptonNT12.16
Julius LaurinaviciusSt. Francis Xavier-MississaugaNT12.17
Shamar BarnettSt. Edmund Campion11.6012.19
Justin MaisuriaSt. Edmund Campion11.7012.25
Tosan AgbeyegbeSt. Augustine - Brampton11.5012.26
Brandon GebkaOur Lady of Mount Carmel-Missi12.5012.28
Noel HewittSt. Edmund Campion11.6012.29
Taj Adams-PhillipsKings Christian - OakvilleNT12.29
James MrkobradaKings Christian - OakvilleNT12.33
Romar ThompsonLoyola CSS - MississaugaNT12.34
Kal ShawUpper Canada College - Toronto12.0012.35
Taijean MoodieSt. Edmund Campion12.0012.35
Jordan AcheampongBramalea Secondary School11.4012.35
Caleb MarteyBramalea Secondary School12.0012.37
Justin WongUpper Canada College - Toronto11.7012.38
Nicholas MillsSt. Edmund Campion12.2012.42
Darwin JimalUpper Canada College - Toronto12.3012.47
Austin MoAlbert Campbell - AgincourtNT12.48
Andrew VandykeFather Redmond - Toronto11:20.0012.50
Ralph AdedejiSt. Francis Xavier-MississaugaNT12.50
Shemar StuartBramalea Secondary School11.3012.56
Kemar SolomonJohn Polanyi CI-North YorkNT12.57
Kyle DungeyDr. G. W. Williams - AuroraNT12.60
Joshua ArchibaldUpper Canada College - Toronto12.0012.66
Riley WebsterMayfield - Brampton12.0012.68
Jonathan ThompsonUpper Canada College - Toronto11.8012.71
Lamar RudderAscension of Our Lord-Miss13.2112.72
Mylan AllenBramalea Secondary School12.0012.75
Joey RichmondUpper Canada College - TorontoNT12.76
Jahmessiah EdwardsCentral Peel - BramptonNT12.76
Nathan GaynorKings Christian - OakvilleNT12.83
Emanoiel KhachoKings Christian - OakvilleNT12.84
Nicholas BakerOur Lady of Mount Carmel-MissiNT12.86
Jide AgbeBishop Marrocco/Merton-TorontoNT12.91
Jean-Francois DuboisES Sainte-Famille - MississaugNT12.92
Greg ThungLoyola CSS - MississaugaNT12.92
Ben YangAlbert Campbell - AgincourtNT12.94
Daniel KwanSt. Francis Xavier-MississaugaNT12.97
Dinith DissanayakeNotre Dame - Brampton12.0012.99
Tobi OmoleLakefield College SchoolNT13.00
Daniel ShawRichview - Islington11.9013.01
Leszique BrownAscension of Our Lord-Miss13.8913.02
Muyi YangFather Redmond - TorontoNT13.04
Eddie NicksSt. Augustine - Brampton12.3013.06
Jason NgAlbert Campbell - AgincourtNT13.06
Calan SmithSt. Francis Xavier-MississaugaNT13.09
Malik MartinBramalea Secondary School11.6013.10
Ethan CameronKings Christian - OakvilleNT13.15
Shane StraughnAscension of Our Lord-Miss13.1213.18
Wesley WangAlbert Campbell - AgincourtNT13.18
Philip MutumboSt. Roch - BramptonNT13.20
Aaron AlmeidaOur Lady of Mount Carmel-Missi12.5013.23
Steven ChuSt. Francis Xavier-MississaugaNT13.29
Vitor RamosBishop Marrocco/Merton-TorontoNT13.35
Rani Rassam,St. Aloysius Gonzaga-MississauNT13.51
Joshua ShotundeSt. Francis Xavier-MississaugaNT13.56
James HayesSt. Aloysius Gonzaga-MississauNT13.60
Joshua HeathUpper Canada College - TorontoNT13.63
Mark MaiAlbert Campbell - AgincourtNT13.67
Roland RichesSt. Joseph - Mississauga11.5013.70
Sheldon HandyMeadowvale - MississaugaNT13.78
Jacky LoAlbert Campbell - AgincourtNT13.82
Blake ThorburnUpper Canada College - Toronto13.0013.96
Jose PowerLoyola CSS - MississaugaNT14.00
Tyler ChinSt. Aloysius Gonzaga-MississauNT14.01
Anuj A GarchaMississauga - Mississauga13.0014.12
Tyler MayMayfield - Brampton12.5014.17
Darrel AsareCastlebrooke SS - BramptonNT14.42
Thom PresumeBramalea Secondary School12.5014.50
David AsareCastlebrooke SS - BramptonNT14.52
Antonios NinosClarkson - Mississauga12:00.0014.92
Anthony BalazSt Martin SS - MississaugaNT15.07
Mark MacayanSt. Joseph - Mississauga14.0015.12
Aqib RahmanThe York School - TorontoNT15.66
Stephen BabbSt. Francis Xavier-MississaugaNT16.25
Alex CruzEtobicoke - IslingtonNT16.69
Ishioma OdiliSt Martin SS - MississaugaNTDNS
Jack WunderThe York School - TorontoNTDNS
Josh YangFather Redmond - TorontoNTDNS
Jamari CraigIona Catholic - MississaugaNTDNS
Brandon VuuJohn Polanyi CI-North YorkNTDNS
Tyrese HeavensCedarbrae - ScarboroughNTDNS
Francis AyalaBishop Marrocco/Merton-TorontoNTDNS
Marckodean HenryCedarbrae - ScarboroughNTDNS
Sam KivendaEast York - TorontoNTDNS
Joshua Agyenim-BoatengSt. Edmund Campion11.30DNS
Clayton JeffreyUpper Canada College - Toronto11.50DNS
John VlachosNotre Dame - Brampton12.60DNS
Hamza RamzanSt. Francis Xavier-MississaugaNTDNS
Shamar GreenBramalea Secondary School11.80DNS
Anthony LindsayBramalea Secondary School11.90DNS
Christopher GilfillianCastlebrooke SS - BramptonNTDNS
Final
Name Team/SchoolPrelimFinalWindPoints
Last updated Mon, 02 May 2016 10:49:11
 
Copyright © 2001-2021 trackDatabase.com All rights reserved.