trackdatabase.com logo







Masters Mixed 5000 Metre CC Run

Girls Team Scores
Rank Team/School Score
1Unattached

Total Time:1:33:01.02
Average:23:15.03

5-7-8-34
54
2Newmarket Huskies

Total Time:1:29:18.06
Average:22:19.65

14-16-17-24
71
3Longboat Roadrunners

Total Time:1:38:18.02
Average:24:34.55

12-19-30-32-35-36
93


Girls Final
Name Team/SchoolFinalPoints
Beth Primrosetoronto olympic club19:02.501
Rebecca Pattentoronto olympic club19:17.102
Janet WynandsBrockville Legion19:38.303
Melanie Boultbee7Systems19:54.404
Christy BarberUnattached19:55.705
April Boultbee Boultbee7Systems19:58.306
Margarita SviajinaUnattached20:29.207
Fiona WhitbyUnattached20:41.308
Shelly PriceSaugeen Track and Field Club20:52.809
Annie BuntingUniversity of Toronto TC20:54.9010
McDonald MyraPhysi-Kult Kingston21:05.9011
Anne ByrneLongboat Roadrunners21:09.4012
Dawn HamelSouth Simcoe Dufferin21:13.8013
Crystal DrummondNewmarket Huskies21:27.4014
Sharon KomarLakehead Athletics Club21:29.4015
Ginette JonesNewmarket Huskies22:01.5016
Heather O'HaganNewmarket Huskies22:02.7017
Kim K HouseAchilles Running Club22:24.7018
Lynn BourqueLongboat Roadrunners22:30.2019
Julie GagnonTimmins Porcupine TFC22:35.9020
Julie MaisonneuveTimmins Porcupine TFC22:40.2021
Clara NorthcottEtobicoke Track and Field Club23:02.9022
Bernadette QuemeraisEtobicoke Track and Field Club23:32.4023
Sheryl PotterNewmarket Huskies23:47.0024
Edel EbbsUniversity of Toronto TC23:57.5025
Anna GauthierTimmins Porcupine TFC24:45.6026
Adrienne Stewarttoronto olympic club25:34.8027
Karla delGrandeEtobicoke Track and Field Club25:49.1028
Chris MarinoJoshua Creek Runners (ex MOM)26:50.7029
Nancy WellsLongboat Roadrunners27:01.2030
Pauline C WatsonJoshua Creek Runners (ex MOM)27:32.8031
Claire PrestLongboat Roadrunners27:37.4032
Mary JacobsUniversity of Toronto Track Cl29:02.0033
Kelly LaingUnattached31:55.0034
Tina de GeusLongboat Roadrunners32:04.7035
Kim DiamondLongboat Roadrunners33:06.4036
Boys Team Scores
Rank Team/School Score
1Physi-Kult Kingston

Total Time:1:07:13.01
Average:16:48.28

1-4-6-10-16-26
21
2Unattached

Total Time:1:10:28.09
Average:17:37.23

7-14-15-43-49-51-52-53-55-64
79
3toronto olympic club

Total Time:1:10:59.04
Average:17:44.85

12-17-24-28-58-65
81
4Newmarket Huskies

Total Time:1:11:16.06
Average:17:49.15

9-13-30-39-59-60
91
5Saugeen Track and Field Club

Total Time:1:11:40.05
Average:17:55.13

11-18-25-42-48-87
96
6University of Toronto TC

Total Time:1:12:00.03
Average:18:00.08

8-20-36-37-71
101
7South Simcoe Dufferin

Total Time:1:14:21.04
Average:18:35.35

19-31-34-61-63
145
8Timmins Porcupine TFC

Total Time:1:14:28.05
Average:18:37.13

23-32-33-62-70
150
9East Toronto Striders

Total Time:1:15:19.03
Average:18:49.83

21-44-54-56
175
10Longboat Roadrunners

Total Time:1:21:41.07
Average:20:25.43

35-45-76-80-81-86
236
11Etobicoke Track and Field Club

Total Time:1:44:00.07
Average:26:00.18

82-90-91-93-94-96
356


Boys Final
Name Team/SchoolFinalPoints
Steve BoydPhysi-Kult Kingston16:21.301
Alain BoucherOttawa Lions Track & Field Clu16:46.002
Kevin SheildsTri City Track Club16:50.203
Troy CoxPhysi-Kult Kingston16:51.104
Ivann DubeQuinte Legion Track and Field16:51.105
Michael GillPhysi-Kult Kingston16:52.206
Laszio OroszUnattached16:55.107
Paul KempUniversity of Toronto TC17:01.108
Geoff PeatNewmarket Huskies17:04.909
Patrick McDermottPhysi-Kult Kingston17:08.5010
Jeff BarrettSaugeen Track and Field Club17:10.2011
Jerry Kooymanstoronto olympic club17:15.1012
Dave TepperNewmarket Huskies17:15.8013
Greg McnabUnattached17:21.8014
Bart NicholUnattached17:25.2015
Roddy LoeppkyPhysi-Kult Kingston17:29.3016
Mike Sherartoronto olympic club17:31.1017
Bevin StevensonSaugeen Track and Field Club17:38.9018
Vince FrielSouth Simcoe Dufferin17:50.2019
Tim MoranUniversity of Toronto TC17:54.1020
Ronal DaSilva JardineEast Toronto Striders17:54.4021
Dave KaryOttawa Lions Track & Field Clu17:55.2022
Sylvain GauthierTimmins Porcupine TFC17:57.3023
Ian Sinclairtoronto olympic club18:04.5024
Ken GosleighSaugeen Track and Field Club18:05.8025
Bob McGrawPhysi-Kult Kingston18:07.9026
Mike CoughlinTrack North18:08.0027
Michael Connollytoronto olympic club18:08.7028
Simon ShearmanOttawa Lions Track & Field Clu18:12.0029
Ken HawthornNewmarket Huskies18:14.8030
Houston GonsalvesSouth Simcoe Dufferin18:17.1031
Trevor HarterreTimmins Porcupine TFC18:18.7032
Russell WoodTimmins Porcupine TFC18:23.8033
Don GallagherSouth Simcoe Dufferin18:28.8034
Clive MorganPhysi-Kult Kingston18:29.90
Roger MossLongboat Roadrunners18:31.8035
John WilletUniversity of Toronto TC18:32.5036
Chris MadsenUniversity of Toronto TC18:32.6037
Dan Rishworth7Systems18:34.3038
Chris DeighanNewmarket Huskies18:41.1039
Dana FoxTri City Track Club18:43.1040
Bill KrezonoskiLakehead Athletics Club18:44.1041
Marvin BaumanSaugeen Track and Field Club18:45.6042
Rob TolmanUnattached18:46.8043
James T EarlEast Toronto Striders18:48.7044
Robert CampbellLongboat Roadrunners18:57.7045
Mike ArchibaldTri City Track Club18:59.6046
Jeff LapierreCornwall Cougars T&F Club19:00.4047
Kirk ReidSaugeen Track and Field Club19:01.4048
Jonathan BlackUnattached19:02.3049
Bill CunliffeDurham Dragons19:08.2050
Bill MacDonaldUnattached19:10.1051
Desmond MoloneyUnattached19:11.6052
Simon RaynerUnattached19:13.2053
Rob EarlEast Toronto Striders19:15.4054
David BialkowskiUnattached19:17.9055
Joe AllegrettiEast Toronto Striders19:20.8056
Jamie Blackunassociated19:24.2057
Brian Lovshintoronto olympic club19:29.2058
Ken HamiltonNewmarket Huskies19:32.3059
Tom CallaghanNewmarket Huskies19:40.7060
Eric JacksonSouth Simcoe Dufferin19:45.3061
Pierre Lambert-BelangerTimmins Porcupine TFC19:48.7062
Jamie HallaSouth Simcoe Dufferin19:59.2063
James WallaceUnattached19:59.9064
Louis Byrnetoronto olympic club20:01.5065
Paul RobertsUnattached20:05.0066
Fred ChapmanUnattached20:08.1067
John CappellettiNewmarket Huskies20:17.70
Bryan HoageUnattached20:24.2068
George AitkinUnattached20:38.5069
Rick RoycePhysi-Kult Kingston20:44.00
Jean-Pierre NadonTimmins Porcupine TFC20:46.7070
Rob WelshUniversity of Toronto TC20:57.2071
Murray HaleNewmarket Huskies21:02.30
Wayne CheeUnattached21:03.2072
Rob BlairNewmarket Huskies21:12.90
Dave PenneyQuinte Legion Track and Field21:16.9073
Tim AndrewUnattached21:20.5074
Josh SchraderNewmarket Huskies21:32.20
Ed WynandsBrockville Legion21:35.3075
Tim PayneNewmarket Huskies21:36.20
Jim RawlingLongboat Roadrunners21:50.1076
Troy McLauchlinUnattached21:54.4077
Greg Purkistoronto olympic club22:09.00
Laurent SaugrinUnattached22:10.3078
Robert Mooretoronto olympic club22:18.10
Russell DoxtatorQuinte Legion Track and Field22:19.9079
Bert de VriesLongboat Roadrunners22:22.1080
Glen Norcliffetoronto olympic club22:49.90
Hugh ConnollyLongboat Roadrunners22:53.0081
Alex KeetingEtobicoke Track and Field Club22:54.3082
Jack GeddesScarborough Masters Athletic C22:54.7083
Keijo TaivassaloUnattached23:01.9084
Glenn DarrasUnattached23:19.6085
Chris McPeakeLongboat Roadrunners23:33.8086
Ken CormackSaugeen Track and Field Club23:42.3087
Vern ChristensenScarborough Masters Athletic C23:59.4088
Roger De Planckeorillia legion athletic club24:07.6089
Bruce MitchellEtobicoke Track and Field Club25:17.8090
Felice PassarelliEtobicoke Track and Field Club25:34.6091
Bill PrestLongboat Roadrunners25:59.40
Michael GoodstadtScarborough Masters Athletic C27:32.1092
Richard GravesEtobicoke Track and Field Club30:14.0093
John PowellEtobicoke Track and Field Club31:15.7094
Dave WilsonUnattached31:24.6095
Felix CharlesEtobicoke Track and Field Club43:00.1096
Last updated Tue, 01 Dec 2009 1:13:30
 
Copyright © 2001-2020 trackDatabase.com All rights reserved.