trackdatabase.com logo







Team Results for Bear Creek S S - gbbr

  Ath #     Name Entries PF Pl Pts
  191  Cecily Blake1. Midget Girls 100 Metre Dash
21. Midget Girls Long Jump
23. Midget Girls Triple Jump
14.03
ND
ND

4.51
9.14
11
3
2

6
8
  196  Tameran Defreitas1. Midget Girls 100 Metre Dash
3. Midget Girls 200 Metre Dash
13.03
NT
12.95
26.56
1
2
10
8
  207  Sam Roberts1. Midget Girls 100 Metre Dash
13. Midget Girls 80 Metre Low Hurdles
13.73
NT
13.70
16.59
7
10


  226  Nathaniel Robinson2. Midget Boys 100 Metre Dash
4. Midget Boys 200 Metre Dash
11.84
NT
12.00
24.62
1
2
10
8
  206  Michelle Plowman11. Midget Girls 3000 Metre Run
15. Midget Girls 300 Metre Low Hurdles
NT
NT
12:28.96
54.42
3
5
6
2
  224  Matt Patterson14. Midget Boys 100 Metre Low Hurdles
30. Midget Boys Javelin Throw
NT
ND
19.73
31.14
10
8


  229  Daniel Vandervoort22. Midget Boys Long Jump
24. Midget Boys Triple Jump
16. Midget Boys 300 Metre Low Hurdles
ND
ND
NT
5.41
11.01
45.14
6
4
3
1
4
6
  209  Bridget Sheridan23. Midget Girls Triple Jump
ND
7.79
12

  213  Charissa Whittingham25. Midget Girls Shot Put
27. Midget Girls Discus Throw
ND
ND
6.57
14.14
15
12


  208  Alexis Ryman33. Junior Girls 100 Metre Dash
13.51
13.56
4
4
  188  Kelly Baker33. Junior Girls 100 Metre Dash
37. Junior Girls 400 Metre Dash
SCR
NT

DQ




  223  Daniel Morgan34. Junior Boys 100 Metre Dash
36. Junior Boys 200 Metre Dash
12.14
NT
11.73
24.05
3
2
6
8
  199  Taylor Fullerton41. Junior Girls 1500 Metre Run
39. Junior Girls 800 Metre Run
NT
NT
5:29.33
2:41.37
7
5

2
  221  Riley McFadden44. Junior Boys 3000 Metre Run
NT
13:17.86
13

  225  Dylan Quann44. Junior Boys 3000 Metre Run
NT
11:19.13
6
1
  198  Jessica Fullerton45. Junior Girls 80 Metre Low Hurdles
37. Junior Girls 400 Metre Dash
47. Junior Girls 300 Metre Low Hurdles
NT
NT
NT
13.90
1:02.46
49.11
4
4
3
4
4
6
  204  Jordan Merkley45. Junior Girls 80 Metre Low Hurdles
53. Junior Girls Long Jump
NT
ND
14.79
5.16
9
1

10
  203  Sarah MacFarlane45. Junior Girls 80 Metre Low Hurdles
NT
17.26
14

  222  Mitchell Minhinnick46. Junior Boys 100 Metre Low Hurdles
54. Junior Boys Long Jump
48. Junior Boys 300 Metre Low Hurdles
NT
ND
NT
16.41
5.52
43.78
3
8
1
6

10
  218  Shaquille Cousins46. Junior Boys 100 Metre Low Hurdles
NT
19.11
7

  194  Gwynne Carlos49. Junior Girls High Jump
57. Junior Girls Shot Put
59. Junior Girls Discus Throw
NH
ND
ND
1.20
6.67
16.40
7
14
14



  216  Josh Clark50. Junior Boys High Jump
56. Junior Boys Triple Jump
62. Junior Boys Javelin Throw
NH
ND
ND
1.75
12.10
31.11
4
2
15
4
8

  189  Allison Bell53. Junior Girls Long Jump
35. Junior Girls 200 Metre Dash
47. Junior Girls 300 Metre Low Hurdles
ND
NT
NT
4.23
28.54
50.50
9
6
4

1
4
  211  Janine Tebokkel55. Junior Girls Triple Jump
57. Junior Girls Shot Put
59. Junior Girls Discus Throw
ND
ND
ND
9.52
7.62
20.69
5
9
9
2


  187  Beatrice Bacallao57. Junior Girls Shot Put
59. Junior Girls Discus Throw
61. Junior Girls Javelin Throw
ND
ND
ND
7.59
22.02
19.57
10
8
7



  197  Megan Dunlop57. Junior Girls Shot Put
ND
6.61
15

  215  Wes Burbidge58. Junior Boys Shot Put
60. Junior Boys Discus Throw
ND
ND
11.79
27.84
4
9
4

  219  Samuel Davis62. Junior Boys Javelin Throw
48. Junior Boys 300 Metre Low Hurdles
ND
NT
40.13
49.05
5
7
2

  205  Ali Mooney65. Senior Girls 100 Metre Dash
85. Senior Girls Long Jump
67. Senior Girls 200 Metre Dash
13.38
ND
NT
13.28
4.22
27.90
4
7
6
4

1
  212  Karen Ugarte Bravo75. Senior Girls 3000 Metre Run
97. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
12:48.67
6:23.43
9
7


  192  Jessi Cameron75. Senior Girls 3000 Metre Run
97. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
13:55.83
6:40.25
11
9


  227  Mike Smith78. Senior Boys 110 Metre Low Hurdles
82. Senior Boys High Jump
NT
NH
15.83
1.75
1
8
10

  202  April Lawson81. Senior Girls High Jump
85. Senior Girls Long Jump
NH
ND
1.40
4.30
3
6
6
1
  190  Katja Bergin81. Senior Girls High Jump
85. Senior Girls Long Jump
87. Senior Girls Triple Jump
NH
ND
ND
1.50
4.71
10.35
2
2
2
8
8
8
  210  Melissa Smith81. Senior Girls High Jump
87. Senior Girls Triple Jump
NH
ND
1.40
8.69
4
12
4

  195  Andrea Chomyc85. Senior Girls Long Jump
ND
DNS


  200  Julie Gordon87. Senior Girls Triple Jump
67. Senior Girls 200 Metre Dash
ND
NT
10.02
27.72
4
4
4
4
  220  Lucas Durdin88. Senior Boys Triple Jump
ND
10.89
10

  193  Robin Cameron97. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
6:08.34
6
1
  201  Sorsha Heard7. Midget Girls 800 Metre Run
NT
2:47.94
6
1
  217  Patrick Cousins36. Junior Boys 200 Metre Dash
NT
25.21
8

  228  Brandon Spurell38. Junior Boys 400 Metre Dash
40. Junior Boys 800 Metre Run
NT
NT
54.01
2:09.49
1
1
10
10
  214  Christopher Buf48. Junior Boys 300 Metre Low Hurdles
NT
51.81
9

Event Relay Name PF Pl Pts
Junior Girls 4x100 Metre Relay Bear Creek S S "A"NT52.9528
Senior Girls 4x100 Metre Relay Bear Creek S S "A"NT53.33110
Midget Girls 4x100 Metre Relay Bear Creek S S "A"NT52.82110
Midget Boys 4x100 Metre Relay Bear Creek S S "A"NT49.6136
Junior Boys 4x100 Metre Relay Bear Creek S S "A"NT47.13110
Open Girls 4x400 Metre Relay Bear Creek S S "A"NT4:26.1536
Open Boys 4x400 Metre Relay Bear Creek S S "A"NT4:00.359
No Entries for athlete(s)
Matt CotterNick ReynoldsJesse SchusterAlexandria KellerGabrielle PollydoreLindsey Deane  
Total Points:285
Last updated Sat, 23 May 2009 16:16:23
 
Copyright © 2001-2021 trackDatabase.com All rights reserved.