Meet Info
GBSSA Track & Field 2012
May 23, 2012
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Bracebridge & Muskoka Lakes SS
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
311
Jane Carlton
5.
Midget Female 400 Metre Dash
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:11.21
2:35.73
5:44.10
9
4
8
5
1
313
Jacquine Hill
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
1:05.70
3:22.06
12
13
328
Jenna White
5.
Midget Female 400 Metre Dash
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
1:12.56
1:02.10
2:59.13
11
11
12
317
Brian Moore
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:32.50
10:04.45
3
2
6
8
319
Doug Polstrup
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
57.39
2:23.88
6
11
3
326
Victoria Verbeek
43.
Junior Female 3000 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
12:14.20
5:49.62
6
6
3
3
316
Elizabeth McBride
49.
Junior Female High Jump
NH
1.57
1
9
309
Eryn Belanger
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
12.97
NT
13.05
27.19
3
4
6
5
315
Nicole Manion
65.
Senior Female 100 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
13.71
ND
NT
13.77
4.28
1:09.80
8
10
5
1
4
318
Emily Nichols
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:39.79
5:50.78
6
12
3
324
Tyler Thomson
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:13.34
4:36.45
11:52.10
12
12
13
312
Natalia Hawthorn
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
4:46.76
10:37.03
2
2
8
8
320
Emily Ranft
75.
Senior Female 3000 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
13:26.92
6:13.90
14
9
323
Jacob Swarts
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
12:18.49
14
314
Scott Long
68.
Senior Male 200 Metre Dash
86.
Senior Male Long Jump
NT
ND
26.00
4.84
11
12
325
Fleur VanEynde
37.
Junior Female 400 Metre Dash
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
35.
Junior Female 200 Metre Dash
NT
NT
NT
1:08.85
54.92
30.02
9
8
8
1
1
329
Laura Wismer
37.
Junior Female 400 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
NT
NT
1:05.66
30.72
4
10
5
327
Eric White
38.
Junior Male 400 Metre Dash
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
1:02.50
51.43
12
7
2
330
Abby Wood
67.
Senior Female 200 Metre Dash
69.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
27.34
60.52
6
5
3
4
322
Tyler Summers
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
NT
NT
NT
FS
53.34
59.52
4
4
5
5
321
Josh Schell
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
NT
DNS
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Junior Female 4x100 Metre Relay
Bracebridge MLSS "A"
NT
59.39
8
1
Senior Female 4x100 Metre Relay
Bracebridge MLSS "A"
NT
53.57
3
6
Open Female 4x400 Metre Relay
Bracebridge MLSS "A"
NT
4:17.47
4
5
No Entries for athlete(s)
Jordan Campbell
Total Points:
111
Last updated Thu, 24 May 2012 18:20:31
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en