Meet Info
York Region Indoor Championships
Apr 21, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Sacred Heart - Newmarket
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
5620
Aryan Emami
49.
Midget Male Long Jump
55.
Midget Male Triple Jump
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
ND
DNS
DNS
DNS
5637
Eddie Jackson
14.
Midget Male 400 Metre Dash
20.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
1:02.39
DNS
11
5657
Alyssa Pavao
48.
Midget Female Long Jump
7.
Midget Female 60 Metre Dash
ND
DNS
DNS
5630
Ben Goldshtaub
20.
Midget Male 800 Metre Run
26.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
5:00.52
2
8
5610
Nicholas Cramarosa
20.
Midget Male 800 Metre Run
26.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:48.67
6:15.83
15
14
5612
Liam Crocket
24.
Senior Male 800 Metre Run
30.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:04.63
4:15.17
2
1
8
10
5671
Alex Ulgiati
41.
Senior Male Pole Vault
47.
Senior Male Shot Put
ND
ND
2.73
8.29
3
10
6
5621
Tyler Farramenta
55.
Midget Male Triple Jump
4.
Midget Male 60 Metre Hurdles
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
NT
08.47
8.71
11.60
12
5
27
4
5651
Matthew Orderson
61.
Midget Male High Jump
4.
Midget Male 60 Metre Hurdles
8.
Midget Male 60 Metre Dash
NH
NT
08.03
DNS
10.43
08.04
2
7
8
2
5613
Marissa Da Silva
13.
Midget Female 400 Metre Dash
19.
Midget Female 800 Metre Run
54.
Midget Female Triple Jump
NT
NT
ND
1:09.27
DNS
8.71
2
4
8
5
5655
Matthew Parsons
24.
Senior Male 800 Metre Run
30.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
5659
Benjamin Pestana
6.
Senior Male 60 Metre Hurdles
12.
Senior Male 60 Metre Dash
NT
07.49
09.16
07.55
2
6
8
3
5632
Julia Grundy
54.
Midget Female Triple Jump
60.
Midget Female High Jump
1.
Midget Female 60 Metre Hurdles
ND
NH
NT
DNS
1.30
10.94
4
1
5
10
5623
Julian Fierro
47.
Senior Male Shot Put
ND
10.67
3
6
5616
Ivan Domunyan-Ponzel
47.
Senior Male Shot Put
ND
DNS
5603
Kayla Boungnaseng
17.
Senior Female 400 Metre Dash
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
NT
NT
1:12.82
10.47
10
5
4
5636
Natalyia Hughes-Mitchell
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
64.
Senior Female High Jump
11.
Senior Female 60 Metre Dash
NT
NH
08.96
12.12
1.35
16
2
10
7
5615
Miguel DeGuzman
53.
Senior Male Long Jump
59.
Senior Male Triple Jump
12.
Senior Male 60 Metre Dash
ND
ND
07.50
DNS
9.54
07.49
13
4
5
5666
Justin Skrzypczak
20.
Midget Male 800 Metre Run
26.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:25.25
5:00.78
2
4
8
5
5641
Ginette Kofigah
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
11.
Senior Female 60 Metre Dash
64.
Senior Female High Jump
NT
DNS
NH
DNS
DNS
5640
Georgia Kofigah
62.
Junior Female High Jump
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
9.
Junior Female 60 Metre Dash
NH
NT
08.88
1.25
12.38
5
10
11
3.50
5626
Luis Franco
51.
Junior Male Long Jump
10.
Junior Male 60 Metre Dash
ND
08.66
3.86
24
28
5634
Grace Hickey
15.
Junior Female 400 Metre Dash
21.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
1:16.17
2:58.79
15
8
1
5645
Holly Madden
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
9.
Junior Female 60 Metre Dash
NT
09.01
10.98
2
12
8
5663
Gabriella Robinson
15.
Junior Female 400 Metre Dash
21.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
1:11.15
3:07.89
6
12
3
5608
Ryan Chen
40.
Junior Male Pole Vault
45.
Junior Male Shot Put
ND
ND
2.43
10.09
2
9
8
5648
Delainey Mrkobrada
15.
Junior Female 400 Metre Dash
21.
Junior Female 800 Metre Run
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
NT
NT
NT
1:04.20
2:35.63
12.80
2
2
11
8
8
5604
Kristin Boungnaseng
2.
Junior Female 60 Metre Hurdles
56.
Junior Female Triple Jump
62.
Junior Female High Jump
NT
ND
NH
13.43
DNS
1.20
14
8
1
5598
Devin Baker
16.
Junior Male 400 Metre Dash
63.
Junior Male High Jump
5.
Junior Male 60 Metre Hurdles
NT
NH
NT
57.30
DNS
09.93
6
3
3
6
5629
Niko Gastis
14.
Midget Male 400 Metre Dash
4.
Midget Male 60 Metre Hurdles
NT
NT
DNS
DNS
5669
Nathan Thompson
41.
Senior Male Pole Vault
12.
Senior Male 60 Metre Dash
53.
Senior Male Long Jump
ND
DNS
ND
DNS
DNS
5594
Matthew Ahrens
59.
Senior Male Triple Jump
65.
Senior Male High Jump
ND
NH
DNS
1.65
4
5
5609
Matthew Connell-Tombs
18.
Senior Male 400 Metre Dash
41.
Senior Male Pole Vault
NT
ND
DNS
3.50
1
10
5595
Noah Alcantara-Aquino
24.
Senior Male 800 Metre Run
30.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:18.27
4:48.73
7
4
2
5
5658
Lucas Pelosi
45.
Junior Male Shot Put
10.
Junior Male 60 Metre Dash
ND
DNS
11.31
7
2
5622
Rashmika Fernando
18.
Senior Male 400 Metre Dash
6.
Senior Male 60 Metre Hurdles
65.
Senior Male High Jump
NT
NT
NH
1:05.32
DNS
1.65
28
5
4
5633
Rachel Grundy
58.
Senior Female Triple Jump
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
11.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
NT
08.34
9.67
09.58
08.43
3
1
4
6
10
5
5638
Aidan Jean
22.
Junior Male 800 Metre Run
28.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:09.06
4:29.23
1
1
10
10
5652
Tyler O'Sullivan
14.
Midget Male 400 Metre Dash
20.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
1:03.11
DNS
14
5642
Adam Konzelmann
49.
Midget Male Long Jump
4.
Midget Male 60 Metre Hurdles
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
NT
08.27
DNS
10.14
1
16
10
5646
Maddy Mitten
17.
Senior Female 400 Metre Dash
23.
Senior Female 800 Metre Run
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
2:29.45
5:02.06
2
1
8
10
5654
Adam Paravani
10.
Junior Male 60 Metre Dash
DNS
5672
Jacob Wieler
6.
Senior Male 60 Metre Hurdles
12.
Senior Male 60 Metre Dash
59.
Senior Male Triple Jump
NT
07.79
ND
09.53
11.93
6
18
4
3
5
5625
Ryan Fraccaro
24.
Senior Male 800 Metre Run
30.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:11.89
4:21.98
4
2
5
8
5661
Kenneth Puguan
57.
Junior Male Triple Jump
63.
Junior Male High Jump
5.
Junior Male 60 Metre Hurdles
ND
NH
NT
10.51
DNS
09.84
5
1
4
10
5660
Jeremy Philpott
61.
Midget Male High Jump
NH
DNS
5627
Tomiris Frants
56.
Junior Female Triple Jump
50.
Junior Female Long Jump
9.
Junior Female 60 Metre Dash
ND
ND
DNS
DNS
DNS
5650
Brett Newman
39.
Midget Male Pole Vault
49.
Midget Male Long Jump
ND
ND
DNS
DNS
5665
Owen Schouten
18.
Senior Male 400 Metre Dash
6.
Senior Male 60 Metre Hurdles
NT
NT
DNS
09.32
3
6
5602
Declan Bondy
16.
Junior Male 400 Metre Dash
45.
Junior Male Shot Put
5.
Junior Male 60 Metre Hurdles
NT
ND
NT
58.68
12.26
09.86
9
2
2
8
8
5631
Gabriel Goncalves
4.
Midget Male 60 Metre Hurdles
14.
Midget Male 400 Metre Dash
NT
NT
11.75
1:08.95
8
29
1
5600
Katie Barr
46.
Senior Female Shot Put
ND
10.01
1
10
5635
Rosemary Holmes
17.
Senior Female 400 Metre Dash
3.
Senior Female 60 Metre Hurdles
NT
NT
1:02.05
09.71
4
2
5
8
5617
Hannah Duchesneau
42.
Midget Female Shot Put
7.
Midget Female 60 Metre Dash
ND
DNS
DNS
5643
Maddy Kucher
46.
Senior Female Shot Put
11.
Senior Female 60 Metre Dash
ND
DNS
DNS
5670
Tina Tissington
44.
Junior Female Shot Put
ND
9.66
2
8
5619
Jessica Elgar
17.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
1:08.86
9
5618
Maddy Dutcher
1.
Midget Female 60 Metre Hurdles
7.
Midget Female 60 Metre Dash
NT
DNS
DNS
5605
Emma Bresil
42.
Midget Female Shot Put
ND
DNS
5639
Pawel Kedra
47.
Senior Male Shot Put
ND
DNS
5614
Sebastian DeCastro
43.
Midget Male Shot Put
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
DNS
DNS
5624
Amanda Forhan
42.
Midget Female Shot Put
ND
8.40
3
6
5653
Zana Palomino
48.
Midget Female Long Jump
1.
Midget Female 60 Metre Hurdles
7.
Midget Female 60 Metre Dash
ND
NT
DNS
DNS
DNS
5656
Sophia Lianos
48.
Midget Female Long Jump
1.
Midget Female 60 Metre Hurdles
7.
Midget Female 60 Metre Dash
ND
NT
10.24
DNS
DNS
39
5596
Cameron Andrews
20.
Midget Male 800 Metre Run
26.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
3:41.80
7:15.79
17
15
5607
Franco Chen
16.
Junior Male 400 Metre Dash
22.
Junior Male 800 Metre Run
57.
Junior Male Triple Jump
NT
NT
ND
DNS
DNS
DNS
5611
Rachel Cretney
21.
Junior Female 800 Metre Run
27.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
NT
3:13.26
DNS
15
5673
Emily Williams
21.
Junior Female 800 Metre Run
27.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
5667
Matthew Sudbury
49.
Midget Male Long Jump
8.
Midget Male 60 Metre Dash
ND
DNS
DNS
5628
Daniel Gabriel
47.
Senior Male Shot Put
ND
DNS
5597
Mackenna Armitage
23.
Senior Female 800 Metre Run
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
5599
Tiffany Banh
13.
Midget Female 400 Metre Dash
19.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
5601
Franco Battistella
45.
Junior Male Shot Put
ND
11.70
6
3
5606
Daanish Chaudry
45.
Junior Male Shot Put
ND
DNS
5649
Hem Mukhopadhyay
45.
Junior Male Shot Put
ND
8.73
14
5664
Matthew Robrigado
24.
Senior Male 800 Metre Run
30.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:41.91
5:33.93
22
19
5668
Nevin Thayan
22.
Junior Male 800 Metre Run
28.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
5662
James Rober
20.
Midget Male 800 Metre Run
26.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
5647
David Moschella
14.
Midget Male 400 Metre Dash
8.
Midget Male 60 Metre Dash
NT
DNS
DNS
5644
Grace Lorimer
23.
Senior Female 800 Metre Run
29.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "A"
NT
DNS
Midget Male 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "A"
NT
1:48.77
4
5
Midget Male 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "B"
NT
1:55.88
9
Junior Female 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "A"
NT
1:56.45
2
8
Junior Male 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "A"
NT
1:44.82
2
8
Junior Male 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "B"
NT
1:57.06
10
Senior Female 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "A"
NT
1:52.96
1
10
Senior Female 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "B"
NT
2:05.54
6
3
Senior Male 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "A"
NT
1:39.07
2
8
Senior Male 4x200 Metre Relay
SHCHS- Newmarket "B"
NT
1:43.59
7
2
Total Points:
408.5
Last updated Tue, 25 Apr 2017 23:57:16
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en