Meet Info
Sacred Heart Track Classic
May 4, 2012 to May 5, 2012
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (113.45 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Bill Crothers - Unionville
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
69
Christina Morelli
14.
Junior Female 100 Metre Dash
26.
Junior Female 400 Metre Dash
DNF
NT
NT
1:04.37
4
5
64
Kesheni Krishna
38.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
5:51.12
8
1
83
Erin Sitarz
32.
Junior Female 800 Metre Run
26.
Junior Female 400 Metre Dash
38.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
2:26.02
1:04.15
5:11.59
1
2
2
10
8
8
59
Sam Gordon
3.
Senior Female 100 Metre Hurdles
15.
Senior Female 100 Metre Dash
NT
12.95
15.99
SCR
3
4
6
70
Brittany Morphy
32.
Junior Female 800 Metre Run
26.
Junior Female 400 Metre Dash
38.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
2:40.98
1:09.72
5:49.67
3
9
7
6
2
82
Emily Sitarz
50.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
38.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
NT
5:44.88
5:16.82
2
4
8
5
68
Sade McCreath
14.
Junior Female 100 Metre Dash
20.
Junior Female 200 Metre Dash
11.94
26.85
12.03
26.80
1
1
10
10
45
Rochele Bulgin
14.
Junior Female 100 Metre Dash
26.
Junior Female 400 Metre Dash
12.62
NT
13.19
1:04.30
4
3
5
6
72
Durka Muruling
14.
Junior Female 100 Metre Dash
26.
Junior Female 400 Metre Dash
13.39
NT
NT
1:07.00
17
7
2
57
Aurea Gordon
14.
Junior Female 100 Metre Dash
20.
Junior Female 200 Metre Dash
12.30
27.36
12.32
27.95
2
2
8
8
65
Emma Li
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
NT
DNS
113
Alex Manuel
18.
Senior Male 100 Metre Dash
24.
Senior Male 200 Metre Dash
11.36
24.03
11.22
23.14
4
2
5
8
121
Michael Styba
42.
Senior Male 1500 Metre Run
30.
Senior Male 400 Metre Dash
NT
NT
4:26.28
55.28
12
9
108
Willie Lanktree
23.
Junior Male 200 Metre Dash
29.
Junior Male 400 Metre Dash
24.29
NT
24.13
56.59
5
4
4
5
118
Ben Richardson
42.
Senior Male 1500 Metre Run
30.
Senior Male 400 Metre Dash
NT
NT
4:20.08
54.12
11
7
2
95
Amara Ehirim
24.
Senior Male 200 Metre Dash
30.
Senior Male 400 Metre Dash
24.38
NT
NT
51.94
10
2
8
126
Chris Yien
17.
Junior Male 100 Metre Dash
23.
Junior Male 200 Metre Dash
11.45
23.89
11.38
23.81
4
4
5
5
107
Nathan Kyeame
17.
Junior Male 100 Metre Dash
23.
Junior Male 200 Metre Dash
11.45
23.83
11.22
23.51
2
3
8
6
111
Elvin Lu
24.
Senior Male 200 Metre Dash
30.
Senior Male 400 Metre Dash
26.02
NT
NT
57.59
25
10
112
Michael Magnante
17.
Junior Male 100 Metre Dash
23.
Junior Male 200 Metre Dash
12.24
DNS
NT
NT
17
120
Kyle Stolys
42.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
4:29.63
16
103
Yathu Karilingingham
18.
Senior Male 100 Metre Dash
11.26
11.11
3
6
75
Ada Onianwah
57.
Junior Female Long Jump
63.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
4.13
9.84
5
3
4
6
97
Adrian Goodwin
66.
Junior Male Triple Jump
60.
Junior Male Long Jump
ND
ND
12.42
DNS
1
10
78
Kenya Pinnock
58.
Senior Female Long Jump
ND
DNS
88
Omar Anglin
67.
Senior Male Triple Jump
18.
Senior Male 100 Metre Dash
ND
11.51
13.77
NT
1
12
10
71
Jasmine Mughal
62.
Midget Female Triple Jump
56.
Midget Female Long Jump
1.
Midget Female 80 Metre Hurdles
ND
ND
NT
DNS
4.60
15.23
1
10
10
80
Hayley Robertson
31.
Midget Female 800 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Dash
37.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
2:34.38
1:09.69
5:11.10
6
9
7
3
2
81
Megan Saftich
37.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
DNS
55
Ikram El-Ghana
37.
Midget Female 1500 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Dash
NT
NT
5:03.11
1:04.21
3
5
6
4
56
Victoria Gobbo
25.
Midget Female 400 Metre Dash
31.
Midget Female 800 Metre Run
37.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:06.01
2:32.59
5:22.37
6
2
9
3
8
44
Jessica Brancatti
32.
Junior Female 800 Metre Run
NT
DNS
49
Nicole Cook
32.
Junior Female 800 Metre Run
26.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
NT
2:30.26
1:03.22
2
1
8
10
117
Ryan Reid
34.
Midget Male 800 Metre Run
28.
Midget Male 400 Metre Dash
40.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
2:14.35
58.30
4:39.79
6
7
4
3
2
5
101
Blake Hembruff
40.
Midget Male 1500 Metre Run
28.
Midget Male 400 Metre Dash
NT
NT
4:44.09
57.04
9
5
4
92
Connor Buckley
34.
Midget Male 800 Metre Run
28.
Midget Male 400 Metre Dash
40.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
1:05.58
4:52.69
29
14
40
Altaya Abbaglivo
19.
Midget Female 200 Metre Dash
28.46
28.78
3
6
89
Shemar Anglin
24.
Senior Male 200 Metre Dash
18.
Senior Male 100 Metre Dash
DNS
11.17
NT
SCR
3
90
Myles Banfield
28.
Midget Male 400 Metre Dash
16.
Midget Male 100 Metre Dash
NT
12.08
55.74
NT
1
27
10
42
Sarah Braithwaite
25.
Midget Female 400 Metre Dash
NT
1:12.33
10
93
Ryan Cardoza
16.
Midget Male 100 Metre Dash
28.
Midget Male 400 Metre Dash
12.71
NT
NT
1:02.36
59
19
94
Michael Cheung
16.
Midget Male 100 Metre Dash
28.
Midget Male 400 Metre Dash
DNF
NT
NT
DNS
54
Ola Ehirim
13.
Midget Female 100 Metre Dash
19.
Midget Female 200 Metre Dash
13.09
28.34
13.14
28.68
3
2
6
8
96
Austin Gonsalves
17.
Junior Male 100 Metre Dash
29.
Junior Male 400 Metre Dash
16.
Midget Male 100 Metre Dash
28.
Midget Male 400 Metre Dash
DNS
NT
12.03
NT
NT
DNS
NT
58.71
25
8
1
58
Jenysis Gordon
13.
Midget Female 100 Metre Dash
25.
Midget Female 400 Metre Dash
12.37
NT
12.48
1:03.00
1
4
10
5
99
Elijah Hamilton
16.
Midget Male 100 Metre Dash
28.
Midget Male 400 Metre Dash
11.65
NT
NT
57.28
9
6
3
100
Miles Helman
16.
Midget Male 100 Metre Dash
11.65
NT
9
63
Isabella Keshishian
19.
Midget Female 200 Metre Dash
DNS
NT
110
Malik Lindo-Ireland
23.
Junior Male 200 Metre Dash
29.
Junior Male 400 Metre Dash
17.
Junior Male 100 Metre Dash
26.42
NT
12.40
NT
60.51
NT
19
8
23
1
66
Janel Lovell
25.
Midget Female 400 Metre Dash
13.
Midget Female 100 Metre Dash
NT
13.41
DNS
NT
17
114
Ryan Moy
16.
Midget Male 100 Metre Dash
28.
Midget Male 400 Metre Dash
13.37
NT
NT
1:10.32
71
34
79
Katherine Radyuk
14.
Junior Female 100 Metre Dash
26.
Junior Female 400 Metre Dash
14.56
NT
NT
DNS
45
86
Simone Wark
19.
Midget Female 200 Metre Dash
13.
Midget Female 100 Metre Dash
7.
Midget Female 300 Metre Hurdles
27.18
12.40
NT
27.43
12.67
46.43
1
2
1
10
8
10
125
Marcus Wong
28.
Midget Male 400 Metre Dash
16.
Midget Male 100 Metre Dash
NT
12.19
1:02.34
NT
18
32
46
Cyerra Cassell
74.
Midget Female Shot Put
80.
Midget Female Discus Throw
86.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
9.10
24.23
25.42
3
1
1
6
10
10
116
Wilbur Paulino
78.
Junior Male Shot Put
84.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
DNS
23.21
21
51
Bria Dobson
76.
Senior Female Shot Put
82.
Senior Female Discus Throw
88.
Senior Female Javelin Throw
20.
Junior Female 200 Metre Dash
ND
ND
ND
8.09
18.70
15.94
NT
4
11
6
5
3
91
Reid Bethell
47.
Junior Male 3000 Metre Run
41.
Junior Male 1500 Metre Run
4.
Midget Male 100 Metre Hurdles
NT
NT
NT
10:50.75
4:46.80
9
16
52
Olivia Donner
39.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
5:52.38
15
60
Alexis Hlady
31.
Midget Female 800 Metre Run
25.
Midget Female 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
1:27.67
19
105
Terry Kiriakis
29.
Junior Male 400 Metre Dash
35.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
57.53
DNS
5
4
106
Brenevan Kugamoorthy
40.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
5:21.57
31
74
Marina Nicols
43.
Midget Female 3000 Metre Run
37.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
12:18.77
5:36.09
2
11
8
115
Kuberhan Nirmalarajah
40.
Midget Male 1500 Metre Run
28.
Midget Male 400 Metre Dash
NT
NT
5:03.35
1:05.07
22
28
50
Susie Coolahan
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
NT
DNS
48
Tiffany Cheung
45.
Senior Female 3000 Metre Run
39.
Senior Female 1500 Metre Run
27.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
NT
10:50.52
4:53.57
1:03.99
1
2
4
10
8
5
122
Leslie Tsang
29.
Junior Male 400 Metre Dash
17.
Junior Male 100 Metre Dash
NT
12.13
1:01.10
NT
10
14
77
Hanna Park
9.
Senior Female 400 Metre Hurdles
21.
Senior Female 200 Metre Dash
NT
DNS
DNS
NT
87
Breanne Wilson-Bennett
87.
Junior Female Javelin Throw
ND
31.00
1
10
98
Anand Gopaul
91.
Senior Male Javelin Throw
ND
39.92
5
4
109
Chris Leung
84.
Junior Male Discus Throw
90.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
24.71
36.60
17
7
2
104
Ronnie Keung
91.
Senior Male Javelin Throw
ND
33.48
15
102
Russell Ho
91.
Senior Male Javelin Throw
ND
36.71
11
67
Taylor Macauley
87.
Junior Female Javelin Throw
81.
Junior Female Discus Throw
75.
Junior Female Shot Put
ND
ND
ND
16.47
21.72
7.34
12
2
4
8
5
124
Jackson Welch
79.
Senior Male Shot Put
ND
11.82
8
1
41
Jordan Boyle
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
69.
Junior Female High Jump
NT
NH
13.74
1.48
4
1
5
10
85
Hannah Stollery
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
NT
14.05
5
4
62
Mandy Keenan
8.
Junior Female 300 Metre Hurdles
2.
Junior Female 80 Metre Hurdles
14.
Junior Female 100 Metre Dash
NT
NT
13.00
DNS
14.16
NT
6
11
3
53
Veronica Eberhardt
70.
Senior Female High Jump
64.
Senior Female Triple Jump
NH
ND
DNF
DNS
76
Breanna Osaka
58.
Senior Female Long Jump
64.
Senior Female Triple Jump
ND
ND
3.96
DNS
16
84
Nicole Skimming
1.
Midget Female 80 Metre Hurdles
NT
12.55
1
10
47
Maddie Cherry
25.
Midget Female 400 Metre Dash
31.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
1:06.92
2:36.20
7
7
2
2
61
Taylor Jones
39.
Senior Female 1500 Metre Run
33.
Senior Female 800 Metre Run
27.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
NT
5:03.57
2:22.93
1:02.27
4
2
3
5
8
6
73
Ashely Naiken
58.
Senior Female Long Jump
ND
3.74
19
43
Jessica Brancati
26.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
1:14.39
10
123
Adam Velji
34.
Midget Male 800 Metre Run
40.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
119
Shane Stallybrass
28.
Midget Male 400 Metre Dash
40.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Open Male 4x400 Metre Relay
BCSS - Unionvill "A"
NT
3:42.91
4
5
Senior Male 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "A"
NT
43.02
2
8
Senior Male 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "B"
NT
46.76
10
Junior Male 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "A"
NT
DQ
Midget Male 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "A"
NT
48.36
8
1
Midget Male 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "B"
NT
DNS
Open Female 4x400 Metre Relay
BCSS - Unionvill "A"
NT
DNS
Junior Female 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "A"
NT
49.70
1
10
Junior Female 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "B"
NT
54.66
6
3
Midget Female 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "A"
NT
51.05
1
10
Midget Female 4x100 Metre Relay
BCSS - Unionvill "B"
NT
DNS
Total Points:
537
Last updated Sat, 05 May 2012 19:59:38
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en