trackdatabase.com logo







Team Results for Timiskaming District Secondary

  Ath #     Name Entries PF Pl Pts
  413  Devin Adams12. Midget Boys 3000 Metre Run
30. Midget Boys Javelin Throw
98. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
NT
ND
NT
11:46.96
21.71
8:00.94
5
8
6
4
1
3
  430  Noah Rowe12. Midget Boys 3000 Metre Run
20. Midget Boys Pole Vault
98. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
NT
ND
NT
11:15.46
1.90
7:42.82
4
5
5
5

4
  434  Hannah Story-Korman11. Midget Girls 3000 Metre Run
97. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
13:12.47
6:29.27
8
2
1
8
  433  Lucas St.Laurent20. Midget Boys Pole Vault
22. Midget Boys Long Jump
98. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
ND
ND
NT
2.10
DNS
8:29.78
3

9
6


  415  Thomas Bowman34. Junior Boys 100 Metre Dash
38. Junior Boys 400 Metre Dash
46. Junior Boys 100 Metre Low Hurdles
DNS
NT
NT

DNS
DNS






  424  Danika Katona1. Midget Girls 100 Metre Dash
7. Midget Girls 800 Metre Run
15. Midget Girls 300 Metre Low Hurdles
14.80
NT
NT
NT
2:52.69
59.05
15
5
8

4

  421  Makina Givens13. Midget Girls 80 Metre Low Hurdles
15. Midget Girls 300 Metre Low Hurdles
17. Midget Girls High Jump
NT
NT
NH
13.80
52.21
1.40
2
1
2
8
10
6.33
  419  Tristyn Elford13. Midget Girls 80 Metre Low Hurdles
15. Midget Girls 300 Metre Low Hurdles
21. Midget Girls Long Jump
NT
NT
ND
14.52
00.50
4.29
3
4
1
6
5
10
  436  Devin Williamson14. Midget Boys 100 Metre Low Hurdles
18. Midget Boys High Jump
20. Midget Boys Pole Vault
NT
NH
ND
19.28
1.55
2.50
4
3
1
5
5.50
9
  418  DJ Edwards6. Midget Boys 400 Metre Dash
8. Midget Boys 800 Metre Run
10. Midget Boys 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNF
DNS
5:43.23


9



  429  Patrick Ramsay34. Junior Boys 100 Metre Dash
36. Junior Boys 200 Metre Dash
54. Junior Boys Long Jump
13.34
NT
ND

28.09
4.64
9
6
6

3
3
  426  Tessah MacDowall77. Senior Girls 100 Metre Low Hurdles
79. Senior Girls 400 Metre Low Hurdles
85. Senior Girls Long Jump
NT
NT
ND
17.46
1:13.42
DNS
2
1

8
10

  432  Kristen Siermachesky5. Midget Girls 400 Metre Dash
7. Midget Girls 800 Metre Run
23. Midget Girls Triple Jump
NT
NT
ND
1:02.40
2:26.19
10.45
1
1
2
10
10
8
  431  Jake Schapelhouman6. Midget Boys 400 Metre Dash
12. Midget Boys 3000 Metre Run
98. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
1:05.82
12:38.14
8:29.41
6
6
8
3


  417  Zack Doupe40. Junior Boys 800 Metre Run
42. Junior Boys 1500 Metre Run
44. Junior Boys 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
5:44.37
12:39.09

7
3

2
6
  423  Russell Johnston90. Senior Boys Shot Put
92. Senior Boys Discus Throw
94. Senior Boys Javelin Throw
ND
ND
ND
8.34
26.29
22.91
9
8
13

1

  427  Bailey McDonald50. Junior Boys High Jump
60. Junior Boys Discus Throw
62. Junior Boys Javelin Throw
NH
ND
ND
1.55
28.22
30.25
4
6
9
5
3

  422  Preston Heavens58. Junior Boys Shot Put
34. Junior Boys 100 Metre Dash
36. Junior Boys 200 Metre Dash
ND
DNS
NT
12.71

27.04
4

5
5

4
  414  Makenna Bowers33. Junior Girls 100 Metre Dash
35. Junior Girls 200 Metre Dash
37. Junior Girls 400 Metre Dash
15.39
NT
NT
NT
33.63
1:15.54
16
11
14



  416  Jerrod Ceccini34. Junior Boys 100 Metre Dash
50. Junior Boys High Jump
54. Junior Boys Long Jump
13.01
NH
ND
DNS
1.60
4.94
8
2
5

7
4
  428  Brooke Mercer89. Senior Girls Shot Put
91. Senior Girls Discus Throw
ND
ND
7.01
20.20
6
7
3
2
  425  Sam Kester42. Junior Boys 1500 Metre Run
98. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
DNS
DNS




  435  Jessica Veley35. Junior Girls 200 Metre Dash
37. Junior Girls 400 Metre Dash
NT
NT
33.09
1:15.85
10
15


  420  Sheldon Flannigan50. Junior Boys High Jump
52. Junior Boys Pole Vault
54. Junior Boys Long Jump
NH
ND
ND
1.55
1.70
4.54
4
1
7

10

Total Points:207.83
Last updated Fri, 16 May 2014 9:11:30
 
Copyright © 2001-2021 trackDatabase.com All rights reserved.