trackdatabase.com logo







Team Results for York Mills C I

  Ath #     Name Entries PF Pl Pts
  2349  Monica Williamson2. Junior Girls 80 Metre Low Hurdles
26. Junior Girls 400 Metre Dash
8. Junior Girls 300 Metre Low Hurdles
NT
NT
NT
14.99
1:08.08
55.18
9
8
7



  2350  Stephanie Wong2. Junior Girls 80 Metre Low Hurdles
8. Junior Girls 300 Metre Low Hurdles
NT
NT
15.28
59.89
14
13


  2362  Andy Liu66. Junior Boys Triple Jump
5. Junior Boys 110 Metre Low Hurdles
60. Junior Boys Long Jump
ND
NT
ND
9.29

DNS
25





  2361  Taylor Little17. Junior Boys 100 Metre Dash
29. Junior Boys 400 Metre Dash
11.81
NT

1:02.70
22
31


  2363  Andrew MacIver6. Senior Boys 110 Metre Low Hurdles
12. Senior Boys 400 Metre Low Hurdles
NT
NT
DNS
1:06.89

16


  2337  Aleesha Begg14. Junior Girls 100 Metre Dash
20. Junior Girls 200 Metre Dash
13.10
28.86
13.96

7
12


  2358  Joshua Heo18. Senior Boys 100 Metre Dash
30. Senior Boys 400 Metre Dash
24. Senior Boys 200 Metre Dash

NT
23.48





16



  2370  Michael Zhao18. Senior Boys 100 Metre Dash
24. Senior Boys 200 Metre Dash








  2338  Melanie Campbell44. Junior Girls 3000 Metre Run
38. Junior Girls 1500 Metre Run
NT
NT
13:50.35
6:14.20
18
30


  2339  Virginia Carefoote44. Junior Girls 3000 Metre Run
38. Junior Girls 1500 Metre Run
50. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
12:36.06
5:44.50
6:48.32
12
18
16



  2345  Chun Ying Lam44. Junior Girls 3000 Metre Run
38. Junior Girls 1500 Metre Run
32. Junior Girls 800 Metre Run
NT
NT
NT
12:24.32
5:32.00
2:51.56
10
10
19



  2335  Vanessa Barbini32. Junior Girls 800 Metre Run
38. Junior Girls 1500 Metre Run
44. Junior Girls 3000 Metre Run
NT
NT
NT
3:01.54
6:19.90
14:23.28
30
36
20



  2336  Natalie Beaton38. Junior Girls 1500 Metre Run
32. Junior Girls 800 Metre Run
50. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:43.70
2:49.67
6:27.84
17
15
11



  2369  Daniel Wong41. Junior Boys 1500 Metre Run
35. Junior Boys 800 Metre Run
49. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:24.40
2:37.39
8:50.41
47
48
32



  2364  John MacIver49. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
41. Junior Boys 1500 Metre Run
35. Junior Boys 800 Metre Run
NT
NT
NT
7:45.36
4:52.00
2:20.93
15
22
21



  2341  Anita Gotz39. Senior Girls 1500 Metre Run
45. Senior Girls 3000 Metre Run
NT
NT
6:09.30
DNS
23



  2348  Suney Maneewan33. Senior Girls 800 Metre Run
39. Senior Girls 1500 Metre Run
NT
NT
2:54.38
6:10.60
20
25


  2342  Haley Johnston39. Senior Girls 1500 Metre Run
27. Senior Girls 400 Metre Dash
NT
NT
6:00.10
1:08.00
20
10


  2334  Claire Arrowsmith39. Senior Girls 1500 Metre Run
45. Senior Girls 3000 Metre Run
50. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:47.90
12:39.71
6:25.97
15
15
10



  2354  Josh George42. Senior Boys 1500 Metre Run
36. Senior Boys 800 Metre Run
NT
NT
4:13.70
1:59.43
2
3
8

  2357  David Hatch42. Senior Boys 1500 Metre Run
48. Senior Boys 3000 Metre Run
49. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
4:30.30
9:47.12
6:58.30
11
10
7



  2365  Evi Mata42. Senior Boys 1500 Metre Run
36. Senior Boys 800 Metre Run
NT
NT
5:17.30
2:27.59
59
54


  2352  Justin Dickins42. Senior Boys 1500 Metre Run
48. Senior Boys 3000 Metre Run
36. Senior Boys 800 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
14:15.73
2:44.00

35
72



  2343  Nadia Kim32. Junior Girls 800 Metre Run
26. Junior Girls 400 Metre Dash
NT
NT
3:13.04

36



  2346  Francine Lee33. Senior Girls 800 Metre Run
27. Senior Girls 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
1:16.46

19


  2356  Sibra Ha24. Senior Boys 200 Metre Dash
91. Senior Boys Javelin Throw
30. Senior Boys 400 Metre Dash

ND
NT

27.37
59.92

27
23



  2359  Ben Howes30. Senior Boys 400 Metre Dash
36. Senior Boys 800 Metre Run
49. Open Boys 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
NT









  2360  Navid Khairthin30. Senior Boys 400 Metre Dash
36. Senior Boys 800 Metre Run
NT
NT
1:08.41

30



  2340  Julie Duchoslav70. Senior Girls High Jump
15. Senior Girls 100 Metre Dash
64. Senior Girls Triple Jump
NH

ND
NH

DNS






  2366  Mikel Poldma78. Junior Boys Shot Put
84. Junior Boys Discus Throw
90. Junior Boys Javelin Throw
ND
ND
ND
15.47
47.59
46.42
1
1
1
10
10
10
  2344  Sarah Kwan82. Senior Girls Discus Throw
76. Senior Girls Shot Put
88. Senior Girls Javelin Throw
ND
ND
ND
DNS
DNS
DNS






  2353  Attila Farago85. Senior Boys Discus Throw
91. Senior Boys Javelin Throw
ND
ND
FOUL
39.75

8


  2347  Sheena Li58. Senior Girls Long Jump
64. Senior Girls Triple Jump
ND
ND
DNF
DNS




  2355  Idean Golzari72. Junior Boys High Jump
35. Junior Boys 800 Metre Run
11. Junior Boys 300 Metre Low Hurdles
NH
NT
NT
1.50
2:29.15
50.44
11
37
21



  2367  Erik Santer35. Junior Boys 800 Metre Run
72. Junior Boys High Jump
11. Junior Boys 300 Metre Low Hurdles
NT
NH
NT

1.72
48.93

2
16

8

  2333  Riley Allison44. Junior Girls 3000 Metre Run
32. Junior Girls 800 Metre Run
50. Open Girls 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
12:36.26
2:42.56
6:17.17
13
9
7



  2351  Harris Chaudry30. Senior Boys 400 Metre Dash
24. Senior Boys 200 Metre Dash
NT







  2368  Jun Xue Sun18. Senior Boys 100 Metre Dash
24. Senior Boys 200 Metre Dash
13.55
27.34


132
71


Event Relay Name PF Pl Pts
Senior Boys 4x100 Metre Relay York Mills "A"NT50.7531
Open Girls 4x400 Metre Relay York Mills "A"NT4:43.209
Open Girls 4x400 Metre Relay York Mills "B"NT5:19.7918
Open Boys 4x400 Metre Relay York Mills "A"NT3:49.028
Open Boys 4x400 Metre Relay York Mills "B"NT4:18.5422
Total Points:46
Last updated Sat, 02 May 2009 9:09:10
 
Copyright © 2001-2021 trackDatabase.com All rights reserved.